Udostepnianie gier znajomym

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
luz, przeżyjemy. Swoją drogą ciekawe czy Play Anywhere ma jakieś ograniczenia w stosunku do Xa. Czyli loguje się na W10 na swoje główne konto i odpalam gierkę, a dodatkowo odpalam konsole i gramy we trzech...
Nie da sie nigdzie grać w 3 :p Nie wykombinujesz :p Może i się mylę, ale nie da sie grać równocześnie na PC i na konsoli w daną grę, bo masz jedną licencję na jednym koncie, no chyba, że wtedy ta domowa działa :patrzy:
 

mbanano

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie da sie nigdzie grać w 3 :p Nie wykombinujesz :p Może i się mylę, ale nie da sie grać równocześnie na PC i na konsoli w daną grę, bo masz jedną licencję na jednym koncie, no chyba, że wtedy ta domowa działa :patrzy:

skandal, po prostu skandal ;) dzięki jeszcze raz.
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wyobraź sobie że teraz wydawcy sprzedają 9 razy mniej gier :) Nigdy by nie przeszło dzielenie na 10 osób.
 

mbanano

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wyobraź sobie że teraz wydawcy sprzedają 9 razy mniej gier :) Nigdy by nie przeszło dzielenie na 10 osób.
Mi by wystarczyło 3, przeżyli by jakoś... :) Tym bardziej, że często gry w wersji cyfrowej jak widzę są droższe od pudełkowych...
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Cieszmy się że są dwie :) Zawsze lepiej zrobić litra we dwóch niż połówkę samemu :)
 

mbanano

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
wiem że jest Sylwester i powinienem myśleć o flaszce, ale właśnie mnie olśniło jak, przynajmniej w teorii, rozwiązać mój problem. Teraz to już bardziej przyszłościowo, ale... co gdybym założył nowe konto i na nie kupował gry. To konto byłoby ustawione u mnie jako domowe, więc dwa pozostałe konta na mojej konsoli mogłyby sobie grać w te gry, a brat na drugiej konsoli logowałby się w tle na to konto. W ten sposób do jednej gry dostęp miałyby 3 osoby na dwóch konsolach (?) i nikogo by nie wylogowywało. Pytanie czy jest jakiś "check" M$ ile osób korzysta z danej gry (wydaje mi się mało prawdopodobne).
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak to powinno działać. Tylko musi być osobny profil. Jak masz konsole jako domową to mogą grać na niej wszyscy :)
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, czytam i nie kapuję...jakiś ciemny jestem. Chcę koledze udostępnić gry. Mamy goldy na 3miechy każdy.
Dałem mu mój mail oraz hasło do mojego konta.....zalogował się.....pobiera gry....lecz jak ja włączyłem konsole to jego wywaliło a zalogowało mnie.....
co trzeba zrobić u niego czy też u mnie, bym ja mógł grać bez najmniejszych problemów a i on także w tym samym czasie ???
Ja u siebie mam konsolę jako domową.....jest też założone konto dla żony (która w sumie nie gra) i widze jej konto (kinekt ją rozpoznaje i się loguje)
Co zrobić by to działało u mnie i u kolegi ???
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Jego konto u ciebie jako domowa i grasz u siebie na swoim koncie i odwrotnie.
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1. Jego konto ustawiam u siebie jako domowe
2. On moje konto ustawia jako domowe

i co dalej...już można grać ??? ja będę grał na swoim koncie i nabijał sobie pkt czy na jego ??
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zaloguj jego konto u siebie jako domowe i możesz je usunąć z konsoli - graj na swoim i nabijaj punkty. On robi tak samo i ma szpulać :)
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
OK sprawdzamy :D
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeszcze proszę o podpowiedź gdzie się ustawia te konta jako domowe ??
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ustawienia>Personalizacja - tam jest
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
OK. Zrobiliśmy jak pisałeś. Teraz już mnie nie wywala.....ale mam pytanie....czy skoro ja zmieniłem soją domową konsolę na jego konsole....to jak nbede ściągał jakiś gry (zalogowany na siebie) to wszystko będzie dobrze ??? Nie bedzie sytuacji że ładuję gry na jego konto ??
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
OK. Zrobiliśmy jak pisałeś. Teraz już mnie nie wywala.....ale mam pytanie....czy skoro ja zmieniłem soją domową konsolę na jego konsole....to jak nbede ściągał jakiś gry (zalogowany na siebie) to wszystko będzie dobrze ??? Nie bedzie sytuacji że ładuję gry na jego konto ??
Nie, bo niby jak? Przecież przy każdym zakupie jest informacja na jakie konto jest kupowane itd. Po prostu będzie tak, że jak coś sobie kupisz z gier to on również te gry dostanie z racji posiadania domowej konsoli na Twoim koncie. Jeśli on coś kupi na swoim koncie to Ty też dostaniesz ;)
 

Zlatan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam trochę inne pytanie. Cy wymiana swojego konta domowego jest bezpieczna?
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Zależy komu dajesz czy sie wymieniasz najlepiej żeby to była zaufana osoba. I konto żeby nie mialo podpietej karty platniczej.
 

Zlatan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Własnie myslalem tu na forum sie wymieniać. Kartę bym usunął, tylko mam tam jeszcze konto gold, więc nie wiem czy to ma sens.
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak czytam ten temat odnośnie dzielenia się z grami i przyznam, że jeśli nie miało się z tego typu działaniami wcześniej jakiejkolwiek styczności to wydaje się trochę pokręcone.

Jeśli dobrze rozumiem, można zrobić jedno konto główne nazwijmy je MAIN, ustawia się je jako domowe, które jest wykorzystywane na danej konsoli nazwijmy ją 1 i wszystkich profilach na niej dostępnych + na drugiej konsoli - 2 ktoś loguje się na konto MAIN, a oprócz tego na swój profil i korzysta z zasobów MAIN. Czy tak? Ale wtedy to jedno konto np. moje ma wszystkie gry, ma golda, a drugie tylko korzysta z jego zasobów.

A czy jest możliwość zrobienia czegoś bardziej współdzielonego:
Tworzysz konto MAINMAIN--> ustawiasz je jako domowe. Na koncie MAINMAIN masz golda i wszystkie cyfrówki. Jest to konto wspólne dla dwóch użytkowników współdzielone.

Konsola 1 - loguje się na konto MAINMAIN, a oprócz tego dany user który akurat z niej korzysta loguje się na swoje konto i korzysta z gier MAINMAIN.

Konsola - logujesz się też na konto MAINMAIN i znowu drugi user loguje się na swoje konto korzystając z zasobów MAINMAIN.

W takim przypadku GOLD jest wspólny, gry są wspólne, a nie kupowane tylko na jednym koncie.

Czy idzie coś takiego zrobić?

PS. Pytanie poza konkursem.
Ciągle pojawia się we wpisach informacja, że konsolę domową można ustawić tylko 3 razy na rok.
Ustawiłem konto jako domowe, wysłałem konsolę na serwis, po powrocie z serwisu wszystko było zresetowane.
Musiałem ustawić ją znowu jako domowa. Straciłem już 2 podejścia?
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom