Udostepnianie gier znajomym

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie udostępnia

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie
Chyba ze zaloguje sie na twoje konto :) Ale wtedy ty nie pograsz.
Jesteś w błędzie, owszem gier do instalacji z GWG nie będzie widać na domowej konsoli na innym koncie, ale wystarczy te gry zainstalować z głównego konta na tej konsoli. Po tym zabiegu będzie działał i GOLD i gry z golda na każdym koncie na tej konsoli.

Nie udostępnia

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
No jak nie? grac online można tylko gier nie pobierze.

edit: zależy co miał na myśli pisząc konto domowe.
 

truluv

Użytkownik
Użytkownik
Już tłumaczę: sąsiad ma swoje domowe konto (bez gier i golda). Ja pożyczam mu swoje konto (mam na nim gry oraz golda), loguje się na jego konsoli w tle. Gdy przełączy się na swoje konto to będzie korzystał w pełni z dobrodziejstw mojego konta?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

CaponePoland

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak , będzie korzystał z dobrodziejstw twojego konta. Pamiętaj, że ty musisz mieć u siebie jakieś konto zalogowane.

Jeżeli jeszcze ktoś nie wie to podsunę Wam pomysł....taka sytuacja.

Ty masz profil 1 na swojej konsoli a kolega ma profil 2 na swojej konsoli i zawsze na nie się logujecie grając w gry, macie ustawione jako domowe, to są wasze główne profile. I teraz zakładacie profil 3 na które kupujecie gry cyfrowe. Jeden z was ustawia u siebie profil 3 jako domowy a drugi loguje się na niego w tle. Wszystkie gry kupujecie wspólnie a koszty dzielicie na pół. Gracie na swoich głównych profilach, w tą samą gre, w tym samym czasie, bez konieczności offline itp. To jest legalne, nic wam nie grozi. Wiem, że to oczywiste ale widzę, że jeszcze nie wszyscy wiedzą.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tak , będzie korzystał z dobrodziejstw twojego konta. Pamiętaj, że ty musisz mieć u siebie jakieś konto zalogowane.

Jeżeli jeszcze ktoś nie wie to podsunę Wam pomysł....taka sytuacja.

Ty masz profil 1 na swojej konsoli a kolega ma profil 2 na swojej konsoli i zawsze na nie się logujecie grając w gry, macie ustawione jako domowe, to są wasze główne profile. I teraz zakładacie profil 3 na które kupujecie gry cyfrowe. Jeden z was ustawia u siebie profil 3 jako domowy a drugi loguje się na niego w tle. Wszystkie gry kupujecie wspólnie a koszty dzielicie na pół. Gracie na swoich głównych profilach, w tą samą gre, w tym samym czasie, bez konieczności offline itp. To jest legalne, nic wam nie grozi. Wiem, że to oczywiste ale widzę, że jeszcze nie wszyscy wiedzą.
I z tym się zgodzę, sama używam tego schematu z 3 kontem :)
 

mate10

Świeżak
Świeżak
I z tym się zgodzę, sama używam tego schematu z 3 kontem :)
Dla przykładu,kupuje z kolega na trzecim koncie FIFE 18. Czy w tym przypadku będziemy mogli obaj grać między sobą online ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dla przykładu,kupuje z kolega na trzecim koncie FIFE 18. Czy w tym przypadku będziemy mogli obaj grać między sobą online ?
Tak będziecie mogli :)
 

mate10

Świeżak
Świeżak
Super dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze takie małe pytania, na tym trzecim koncie mam wykupione ea access.

Czy aby pobrać te gry z ea access muszę na obu konsolach uruchomić ea access na trzecim profilu zainstalować go oraz z tego trzeciego profilu pobrać te gry ?

I tak za każdym razem gdy kupię jakąkolwiek grę na trzecim profilu,z niego ją pobieram tak?
Nie jest przeszkodą to ze bedzięmy logować się na ten profil w tym samym czasie i pobierać daną grę wspólnie ?
Zgadza się ?
 

krasnal1992

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie odnośnie udostępniania gier znajomemu. Mianowicie posiadam xbox one od niedawna,a kolega dopiero przymierza się do zakupu. Chcielibyśmy kupić fifę 18 wspólnie i teraz nasuwa się pytanie czy jeśli kupie fifę z mojego konta ze sklepu z poziomu konsoli to czy będzie możliwosc udostępnić grę koledze i czy będziemy mogli w nią grac online w tym samym czasie bez żadnych przeszkód? Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

baton

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Xbox One
Użytkownik
PSforum.pl
nie udostępnisz mu jednej gry tylko całe konto czyli wszystkie gry które masz na tym koncie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

krasnal1992

Użytkownik
Użytkownik
Mniej więcej o to mi chodziło. Dzięki :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Super dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze takie małe pytania, na tym trzecim koncie mam wykupione ea access.

Czy aby pobrać te gry z ea access muszę na obu konsolach uruchomić ea access na trzecim profilu zainstalować go oraz z tego trzeciego profilu pobrać te gry ?

I tak za każdym razem gdy kupię jakąkolwiek grę na trzecim profilu,z niego ją pobieram tak?
Nie jest przeszkodą to ze bedzięmy logować się na ten profil w tym samym czasie i pobierać daną grę wspólnie ?
Zgadza się ?
Nie da sie zalogować we 2 na te same konto w jednym czasie, bo wyrzuci tego pierwszego. Musisz ustawić domową konsole na Twojej konsoli, a kolega na swojej konsoli będzie musiał logować te konto jak będzie chciał w coś grać. Ogólnie jak coś kupisz to pojawi Ci się to w moje gry i aplikacje bez potrzeby logowania się na te 3 konto. Z EAA jest ciut inaczej. Konto, na którym EAA jest musi pobrać daną grę żeby kolega je ujrzał w Grach i Aplikacjach w do instalacji.
 

chochlik1

Świeżak
Świeżak
Witam, mam taki problem, zakupilem konto z gra i dodatkami, dostalem konto na ktorej jest gra i drugie konto na ktorym dodatki sa, gry i dodatki pobrane wszystko dziala lecz nie mozna ustawic tych kont na konsole domowe bo 3 razy juz wykorzystane, dostalem jakis kod lokalny od sprzedawcy zeby nie wylogowywalo mnie podczas grania kiedy zaloguje sie ktos inny bo takie przypadki sie zdarzaja i nie wiem gdzie ten kod wpisac a sam sprzedawca nie udziela mi odpowiedzi, jakies pomysly?
Konto z dlc musze logowac w tle czy tylko dotyczy to samych gier?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam, mam taki problem, zakupilem konto z gra i dodatkami, dostalem konto na ktorej jest gra i drugie konto na ktorym dodatki sa, gry i dodatki pobrane wszystko dziala lecz nie mozna ustawic tych kont na konsole domowe bo 3 razy juz wykorzystane, dostalem jakis kod lokalny od sprzedawcy zeby nie wylogowywalo mnie podczas grania kiedy zaloguje sie ktos inny bo takie przypadki sie zdarzaja i nie wiem gdzie ten kod wpisac a sam sprzedawca nie udziela mi odpowiedzi, jakies pomysly?
Konto z dlc musze logowac w tle czy tylko dotyczy to samych gier?
Nie ma czegoś takiego jak kod lokalny, ktoś Cię nieźle zrobił w bambuko. Normalnie to jak Ciebie wyloguje to musisz zalogować konto hasłem i tyle jeśli nie masz zapamiętanego w konsoli. Konto z grą i dlc musisz logować w tle, bo inaczej konsola tych licencji nie widzi skoro domowych nie można ustawić. Tak to jest jak sie chce cebulaczyć i sie współdzieli konto z kilkoma osobami ;)
 

chochlik1

Świeżak
Świeżak
No to rzeczywiscie dalem sie zrobic.. :(
Moj pierwszy zakup takiego konta i myslalem ze bedzie bez kwiatkow no ale coz, nie musze wpisywac hasla do zadnego z kont jak sie loguje na nie.
Czyli tak, musze logowac oba konta w tle chcacy grac w ta gre i dlc, jest jakis sposob by zabezpieczyc sie zeby nikt nie cofna mi dostepu do tych kont? Konto domowe dopiero za pol roku mozna ustawic na obu kontach
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No to rzeczywiscie dalem sie zrobic.. :(
Moj pierwszy zakup takiego konta i myslalem ze bedzie bez kwiatkow no ale coz, nie musze wpisywac hasla do zadnego z kont jak sie loguje na nie.
Czyli tak, musze logowac oba konta w tle chcacy grac w ta gre i dlc, jest jakis sposob by zabezpieczyc sie zeby nikt nie cofna mi dostepu do tych kont? Konto domowe dopiero za pol roku mozna ustawic na obu kontach
Nie, nie zabezpieczysz się, bo właściciel na pewno ma dostęp do e-maila z tego konta i w każdej chwili Ci może zabrać dostęp i sprzedać profil z grą dalej ;) Pomyśl logicznie jak gra, która normalnie kosztuje z 250-300zł może być na legalu sprzedawana za nie wiem 50-60zł. Tak się nie robi biznesów ;)
 

chochlik1

Świeżak
Świeżak
Ok na przyszlosc juz bede ostrozniejszy, jedynie co zostaje mi to ostrzec was przed ta osoba publicznie by nikt nie dal sie tak zrobic jak ja
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ok na przyszlosc juz bede ostrozniejszy, jedynie co zostaje mi to ostrzec was przed ta osoba publicznie by nikt nie dal sie tak zrobic jak ja
Tyle na forum sie tematów przewaliło, żeby nie kupować lewych kont, no ale jak ktoś lubi ryzykować ;) W sumie Twoja kasa to rób z nią co chcesz, ale jak Ci przestanie gra działać to pretensje wystarczy mieć tylko do siebie :)
 

nikeadam

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam pytanko - z poprzednim XO (2014) nie miałem problemu jak sprzedawałem z grami na dysku.

Teraz jest problem - sprzedałem kuzynowi Xboxa One S - z grami ba dysku - usunołem swój profil - gry działały.

Kupiłem Xboxa One X - ustawiłem go jako konsolę domową - a teraz na tej starej mimo, że do wczoraj dało się grać normalnie - teraz wyskakuje że nie można grać w gry, które zostawiłem na dysku.

Idzie coś z tym zrobić żeby on mógł grać w tamte gry - na swoim koncie, a ja u siebie na swoim ?

I żeby po tym jak ja sobie kupie coś nowego on tego nie miał
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Po diabła ustawiałeś u siebie konsole domową?
Zabrałeś mu konsole domową razem z licencjami na gry...
Czytaj forum paręnaście razy... było to opisywane...

https://xboxforum.pl/threads/dwa-profile-rownoczesnie-na-dwoch-konsolach-xbox-one-s-i-xox.185352/#post-1381972
 

Do góry Bottom