Udostepnianie gier znajomym

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przeczytałem cały temat, ale nie rozwiał on mojej jednej wątpliwości. Chcemy z kolegą wymienić się kontami na Xbox One. Ja ustawie swoją konsolę jako domową na jego koncie, a on jego konsolę na moim koncie. Potem obaj usuniemy te konta i będziemy cieszyć się grami z obu kont. Pytanie tylko co z goldem? Ja mam na swoim koncie, kolega nie. Czy jak ustawimy konsole jako domowe na krzyż to obaj będziemy mieć aktywnego golda, czy kolega zyska golda a ja stracę ?
Nic nie stracisz. Kolega zyska tylko możliwość grania po sieci dzięki Twojemu goldowi, ale nic po za tym. Gier z gwg nie dopisze i promocji na gry też nie będzie miał, bo Ty mu tylko udostępniasz możliwość grania przez sieć. Ty będziesz mógł wszystko grać, pobierać, taniej kupować w promocjach :)
 

GumaTurb0

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok wychodzi na to, że udostępnie znajomemu konto. Teraz najważniejsze pytanie, czy konto xbox musi mieć to samo hasło co konto Microsoft?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ok wychodzi na to, że udostępnie znajomemu konto. Teraz najważniejsze pytanie, czy konto xbox musi mieć to samo hasło co konto Microsoft?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Tak, bo to jedno i te same konto.
 

unreal699

Świeżak
Świeżak
Witam,
przeczytałem ten jakże obszerny temat, ale powiem szczerze, że w naszej sytuacji jest pewien problem. Otóż udostępniłem dane do mojego konta szwagrowi, ten zalogował się i pobrał grę FIFA 17, abyśmy mogli wspólnie w nią grać (pobrał ją prawdopodobnie z mojego zalogowanego konta). Gra była zakupiona przeze mnie w ramach EA Access . Oczywiście teraz mamy wszystko poustawiane z konsolą domową itp. wszystko zgodnie ze wskazówkami z tego forum. I teraz jest taka sytuacja, że jak szwagier chce odpalić tą Fifę ze swojego konta, żeby pograć ze mną, to wywala mu komunikat, że ja muszę się zalogować, żeby zautoryzować. Jeżeli na chwilę odpali moje konto w tle, to wtedy może ją uruchomić, ja natomiast włączam Fifę - wtedy u niego wylogowuje moje konto i gramy. Jednak podczas gry bardzo często wywala szwagra całkowice i musi odpalać grę z mojego konta od nowa . Jest to strasznie irytujące.

Co zrobiliśmy źle, i jak teraz to wszystko naprawić, żebym normalnie mógł dzielić się z nim moimi grami? czy musi jeszcze raz zainstalować tą fifę ze swojego konta?

Błagam o pomoc :) :)

Już się udało :) :) szwagier jednak zrobił błąd, ponieważ ustawił konsolę domową tylko na swoim koncie zamiast na moim :D teraz wszystko działa jak należy :)
 
Ostatnia edycja:

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.

Temat dzielenia konta jest w 90 % opanowany. Tylko w 90% ponieważ wymieniałem się z kumplem kontami.
Standardowo: on ustawił moje konto jako domowe i ja jego konto na swojej konsoli.
Ja mam wykupionego Golda, Game Passa i EA Access.
Więc kolega powinien przejąć wszystkie moje przywileje.

Tylko problem jest taki, że on widzi tylko te gry, które zakupiłem, tych zainstalowanych z Game Passa i EA Access , kolega nie widzi w bibliotece "do instalacji".

Przykładowo: mam zainstalowane UFC 2 i Titanfalla 2 z EA access , ale kolega ich nie widzi i nie może zainstalować u siebie.

Jak sobi z tym poradzić ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam.

Temat dzielenia konta jest w 90 % opanowany. Tylko w 90% ponieważ wymieniałem się z kumplem kontami.
Standardowo: on ustawił moje konto jako domowe i ja jego konto na swojej konsoli.
Ja mam wykupionego Golda, Game Passa i EA Access.
Więc kolega powinien przejąć wszystkie moje przywileje.

Tylko problem jest taki, że on widzi tylko te gry, które zakupiłem, tych zainstalowanych z Game Passa i EA Access , kolega nie widzi w bibliotece "do instalacji".

Przykładowo: mam zainstalowane UFC 2 i Titanfalla 2 z EA access , ale kolega ich nie widzi i nie może zainstalować u siebie.

Jak sobi z tym poradzić ?
Musi sie zalogować Twoim kontem na jego konsoli, dać to do pobrania i powinien móc odpalić. Ktoś kiedyś wspominał też, że jeśli nie widać w bibliotece do instalacji to tytuł należy ręcznie wyszukać w sklepie na konsoli.
 

CaponePoland

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czasami nie widać gier w bibliotece i trzeba ręcznie odnaleźć je w sklepie i zainstalować.....ale....game pass i ea acces nie udostęopnisz koledze. Tylko golda.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czasami nie widać gier w bibliotece i trzeba ręcznie odnaleźć je w sklepie i zainstalować.....ale....game pass i ea acces nie udostęopnisz koledze. Tylko golda.
Co Ty gadasz, normalne EAA i Passa idzie udostępniać, przynajmniej zawsze szło. Tylko działało to ciut inaczej niż gry z golda. No chyba, ze wprowadzili jakieś zmiany ograniczające ;)
 

freq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie, jak kulka pisze- normalnie się udostępnia. skończył mi się GP (konsola domowa) to dodałem trial na żony koncie (logowanie w tle).
No ja ma GP, a żonka zyskała Golda i EA:)
 

mruwa88

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No właśnie chwila... Bo mam od kolegi konto i mimo że piszę mi ze mam do zkaupu golda moge grac i korzystać z live.
Ale co z grami darmowymi z golda będę mógł pobrać lub kupić w lepszej cenie jak jakieś będą czy do tego misze mieć aktywna swoją subskrypcje ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No właśnie chwila... Bo mam od kolegi konto i mimo że piszę mi ze mam do zkaupu golda moge grac i korzystać z live.
Ale co z grami darmowymi z golda będę mógł pobrać lub kupić w lepszej cenie jak jakieś będą czy do tego misze mieć aktywna swoją subskrypcje ?
Musisz mieć swoją subskrypcje. Ty poza możliwością grania po sieci dzięki subskrypcji kumpla nie zyskujesz nic więcej. Gier z golda nie dopiszesz do swojego konta, promocji na gry też nie będziesz miał. A co do grania po sieci to przecież na tym to polega, to normalne, że możesz grać. Info o zakupie golda Ci będzie wisiało, bo Ty go oficjalnie nie posiadasz tylko korzystasz z subskrypcji kolegi.
 

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam pytanie odnośnie dodatku do Assassin Creeda:

Współdzielimy z kolegą konta między sobą.

On ma Assasyna Origins, w którego ja cały czas gram.
Postanowiłem zakupić sobie dodatek The Hidden Ones.
Dodatek sie zainstalował, ale mam problem, ponieważ w grze, kiedy na mapie chcę przejść do wykupionego obszaru mam napisane " Wcisniej X aby przejść do sklepu" Gdy wchodzę do sklepu jest tam informacja ze dodatek jest kupiony i zainstalowany.

Czy moze to być problem, ze mój kolega ma podstawkę, a ja dodatek ?

Lub może dlatego, że podstawka ściągła mi się na dysk wewnętrzny konsoli, a dodatek na dysk zewnętrzny ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mam pytanie odnośnie dodatku do Assassin Creeda:

Współdzielimy z kolegą konta między sobą.

On ma Assasyna Origins, w którego ja cały czas gram.
Postanowiłem zakupić sobie dodatek The Hidden Ones.
Dodatek sie zainstalował, ale mam problem, ponieważ w grze, kiedy na mapie chcę przejść do wykupionego obszaru mam napisane " Wcisniej X aby przejść do sklepu" Gdy wchodzę do sklepu jest tam informacja ze dodatek jest kupiony i zainstalowany.

Czy moze to być problem, ze mój kolega ma podstawkę, a ja dodatek ?

Lub może dlatego, że podstawka ściągła mi się na dysk wewnętrzny konsoli, a dodatek na dysk zewnętrzny ?
Tak, nie wszystkie gry akceptują dodatki z innych kont niż podstawki. Powinno się kupować dlc tam gdzie jest podstawka. Ewentualnie spróbuj usunąć te dlc i poprzez grę nie ma opcji żeby wejść w ten dodatek i wtedy byś miał opcję pobierz?
 

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jesli to nie zadziała, tzn. ze miałem kupić dodatek jako prezent dla kolegi ?
Co w tym przypadku mam zrobić ? jesli nie bedzie dodatek działał ?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
jesli to nie zadziała, tzn. ze miałem kupić dodatek jako prezent dla kolegi ?
Co w tym przypadku mam zrobić ? jesli nie bedzie dodatek działał ?
Kupić sobie podstawkę w płycie lub w cyfrze, ewentualnie błagać MS żeby Ci zwrócili środki, powiedz że miałeś to kupić jako prezent, a pomyliłeś guziki i przez przypadek kupiłeś dla siebie.
 

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem na Tureckim sklepie MS :) Nie bedzie problemu ? :>
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kupiłem na Tureckim sklepie MS :) Nie bedzie problemu ? :>
Nie powinno być, pisz na chat MS na ich stronie. I tak po ang musisz się z nimi dogadać.
 

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zwrócili pieniążki :)

To teraz pytanie, czy jak mój kolega kupi ten dodatek , to ja bede z niego mógł korzystać ?

Lub moze lepiej tak zrobić, że ja kupię jemu "jako upominek"
 
Ostatnia edycja:

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zwrócili pieniążki :)

To teraz pytanie, czy jak mój kolega kupi ten dodatek , to ja bede z niego mógł korzystać ?

Lub moze lepiej tak zrobić, że ja kupię jemu "jako upominek"
Jak kupisz upominek z innego regionu to będzie trzeba kombinować z VPN, żeby dodać do konta kolegi.
 

Cristofer88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kolejne pytanie dotyczące udostepniania gier znajomemu.
Kupiliśmy na pół Fight Nighta Champion. Ja grę uruchomiłem, mojemu koledze pokazuje tytułowy ekran i wywala do pulpitu.
Czy gry ze wstecznej kompatybilnosci mozna bez problemu kupować na pół, czy to działa tylko z grami z Xboxa one ?
 

Do góry Bottom