Udostepnianie gier znajomym

ghost_666

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
W funkcji udostępnienia zauważyłem dziwny problem. Sprzedając one S koledze,ustawiłem ją jako konsolę domową i z mojego konta zainstalowałem kilka gier, zalogowałem się na konto kolegi i skasowałem swoje. Oczywiście te gry działały bez problemu u niego.
Natomiast niepokoi mnie fakt, że każda nowa gra którą zainstaluję na swoim one X, instaluje się również u niego automatycznie. Tak chyba nie powinno być, nie uważacie? Przecież swoje konto już skasowałem, więc nie wiem jakim cudem to jest dalej powiązane
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Konto jest ustawione jako domowe, wszystko jest tak jak ma być. To że samo konto jest skasowane nie ma znaczenia.
 

ghost_666

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli każdą nową grę którą kupię będzie mógł sobie zainstalować i grać do woli za darmo?
Czy można to jakoś ewentualnie zablokować?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czyli każdą nową grę którą kupię będzie mógł sobie zainstalować i grać do woli za darmo?
Czy można to jakoś ewentualnie zablokować?
Dokładnie tak będzie, zafundujesz mu w ten sposób darmowe granie :D Możesz to zrobić w prosty sposób, ustawiając konsole domową na Twoim koncie na Twojej obecnej konsoli, ale w ten sposób zabierzesz mu wszystkie Twoje gry. Wóz albo przewóz ;)
 

domin33

Świeżak
Świeżak
Witam, czytam ten temat i mam mętlik w głowie. Chciałem zakupić Fifę 19 na XBOX 360 w wersji cyfrowej i chciałbym móc grać w nią na dwóch konsolach (powiedzmy jedna w domu, a druga u rodziny) lecz czasami zdarzy się że i tu i tu ktoś będzie grał. Rzadko bo rzadko ale tak się zdarzyć może, co muszę zrobić żeby to działało i czy w ogóle da się pobrać cyfrową grę na 2 konsole. Czy muszą one być podłączone non stop do neta? (jedna za bardzo nie ma takiej możliwości ale jak mus to się zrobi) I czy muszę taką grę kupić "oryginalną" np za 129zł czy taka którą ktoś sprzedaje z jakimś dostępem do konta za 30 zł?
 

busters39

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Do tej pory miałem XOS. Wczoraj zakupiłem XOX zalogowałem się pobrałem gry. Starego XOS chcę dać dzieciakom siostry więc założyłem im nowe konto i teraz się zastanawiam jak im udostępnić te gry.
Czy jest gdzieś instrukcja krok po kroku (łopatologicznie wytłumaczone) jak je udostępnić.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Czy jest gdzieś instrukcja krok po kroku (łopatologicznie wytłumaczone) jak je udostępnić.
Poczytaj trochę forum pełno jest z tym tematów...
https://xboxforum.pl/threads/wspoldzielenie-gier.203697/#post-1418659
 

busters39

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeśli dobrze rozumie to na XOS muszę się zalogować i ustawić konsole jako domową. A czy gry zadziałają w trybie offline??
 

chudek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Siema

Przeczytałem cały temat i również mam kilka pytań ponieważ wszedzie jest opis jak dzielić konta pomiedzy 2 osoby a co w przypadku kiedy osób jest 3?

1. zakładamy jedno konto wspolne na które kupujemy gry - jak je udostepnić pozostałej 2?
2. jeżeli to wspolne konto ustawie na swojej konsoli jako konsole domową i usunę profil, kolega po mnie ustawi jako domową konsole - czy ja wtedy strace dostep do zainstalowanych gier na moim xboxie? czy bede w stanie odpalać gry ze swojego profilu? czy wtedy możemy robić sekwencję:
Ja ustawiam konsolę jako domową usuwam profil, pierwszy kolega ustawia jako domową i usuwa profil, trzeci kolega ustawia jako domową - czy wtedy wszyscy bedziemy mogli grać ze swoich profili bez konieczności logowania sie na to wspolne konto?

3. zakupiłem konto na allegro z Forza 4 - nie ustawiałem jej jako domowej, nie loguje się na nie przed wejsciem do gry a jednak jestem w stanie odpalić ją ze swojego profilu i grać online - jak to jest możliwe?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
strace dostep do zainstalowanych gier na moim xboxie
Raczej... konsola domowa może być tylko jedna w danym czasie... nie ma dzielenia na 3 czy więcej...

nie ustawiałem jej jako domowej, nie loguje się na nie przed wejsciem do gry a jednak jestem w stanie odpalić ją ze swojego profilu i grać online - jak to jest możliwe?
Normalnie samo konto się ustawia przy pierwszym logowaniu jako domowe...

Nic dziwnego to nie jest...
 

chudek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Normalnie samo konto się ustawia przy pierwszym logowaniu jako domowe...

Nic dziwnego to nie jest...
Nie bardzo, nie zrozumiałeś pytania - konto jest z allegro sprawdziłem i jest wspoldzielone na około 70 kont.. ja nigdy go nie ustawiałem jako domowe a wątpie ze byłem jedna z pierwszych pieciu osób które sie zalogowały...
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
To że logują się inne konsole albo logowały bo janusz goni to konto komu popadnie to nic nie znaczy. Zaloguj się na nie i zobacz w opcjach konsoli że jest ustawione jako domowe...

https://support.xbox.com/pl-PL/games/game-setup/my-home-xbox
 

chudek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie jest :) nie jestem az taki głupi zeby po przeczytaniu całego wątku tego nie sprawdzic :)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Na jakimś koncie nie masz czasami aktywnej subskrypcji Xbox Game Pass?
 

chudek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Żadne konto nie ma wykupionego gamepass
 

kosarro

Świeżak
Świeżak
czy moc wspoldzielic sie trescia elektroniczna i dostepem na dwoch konsolach najpierw konta musza miec dopisane konsole domowe.
W moim przypadku zrobilem tak: na swojej konsoli dodalem konto brata i dodalem do jego konta konsola domowa, to samo zrobilem u niego z tym ze dodalem moje konto i ustawilem na nim konsole domowa. I teraz ciekawostka na jego konsoli ma dostep do moich zasobow, natomiast ja nie mam dostepu do jego zasobow, dlaczego? jego konsola jest nowa i nie mial ustawionej jako kosoli domowej na swoim koncie, to dlatego?
 

Ma4ensi

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli te pytanie się powtarzam to przeprzaszam, ale czy jeśli zakupie grę pudełkową to będę ją mógł współdzielić ze znajomym i grać z nim w nią online?
 

baton

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Xbox One
Użytkownik
PSforum.pl
Jeśli te pytanie się powtarzam to przeprzaszam, ale czy jeśli zakupie grę pudełkową to będę ją mógł współdzielić ze znajomym i grać z nim w nią online?
Tylko wersje cyfrowe
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jeśli te pytanie się powtarzam to przeprzaszam, ale czy jeśli zakupie grę pudełkową to będę ją mógł współdzielić ze znajomym i grać z nim w nią online?
Dodam tylko, że nie, bo płyta musi być w napędzie. Płyta to licencja, więc Twój znajomy nie zagra bez płyty. Oczywiście gry można pożyczać, ale wtedy grasz albo Ty, albo kolega ;)
 

Ma4ensi

Użytkownik
Użytkownik
Taka sytuacja, mam na swoim koncie subskrypcje live, znajomy ma live i game pass i jezeli zainstaluje gre z gamepass i udostepni mi konto, bedziemy mogli grac w tą gre online?
 

Do góry Bottom