UHD color samsung

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Hej, nie wiem czy dobry dział....Pod port HDMI 1 mam podłączoną konsole pod resztę nic. Musiałem przywrócić TV do ustawień fabrycznych bo źle poustawiałem obraz i nie pamiętałem ustawień domyślnych. Teraz jak odpalę konsole to od razu wskakuje mi ładnie na tryb obrazu - gry i jak wejdę w więcej ustawień to też jest włączony HDMI UHD kolor - wszystko ok. Jednak kiedy odpalę grę to podczas uruchamiana gry widać ze HDMI UDH kolor wyłącza się (obraz robi się delikatnie ciemniejszy) i jak wejdę tryb obrazu i tam w ustawienia UDH kolor to pokazuje ze jest włączony (fizycznie/wzrokowo nie jest), jednak dopiero jak wyłączę i włączę to wtedy odpala się i jest ok. Wcześniej było wszystko automatycznie i nie było potrzeby wchodzenia do menu i wyłączania/włączania go ręcznie ? O co chodzi ? Mój tv to: Samsung UE49NU7102
 

factoria

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam trochę inny model. Zauważyłem u mnie, że przy niektórych grach (forza motorsport 7, bf v) mimo włączonego trybu GRA zmieniają się ustawienia zaawansowane. Musiałem raz ustawić sobie ustawienia obrazu po odpaleniu jakiegoś tytułu (w moim przypadku BF V) . Teraz mam tak, że w menu mam ustawienia X, w grach ustawienia X a w tytułach typu BF V ustawienia Y. Nie wiem czym to jest spowodowane, że coś się zmienia HDR czy co. W zdjęciach są opcje w menu, gra battle ages, bf v. Jak widać w BF samo się zmienia.
 

Attachments

Ostatnia edycja:

Akindusx

Użytkownik
Użytkownik
Ale teraz to już ***** jestem. We fifie wszystko jest ok, nic się nie wyłącza itd. Natomiast w RDR 2 jest tak jak pisałem, ale jak to jest z tym HDR ? Gdy odpale grę (tryb gry jest włączony, UDH color wyłączone) ale jak kliknę na wyjście HDMI1 to w prawym górnym rogu pokazuje info: 3840x2160 60p HDMI UHD kolor, HDR UHD i obraz jest wtedy dużo ciemniejszy, szary, wszystko takie nienasycone. Natomiast jak ręcznie w menu eksperckim kliknę na UHD kolor to wtedy pokazuje info 3840x2160 60p HDMI UHD kolor i wtedy wszystko nabiera życia, kolory, kontrast, cienie itd. itd. A przecież HDR na tym właśnie polega że wszystkie kolory są mega nasycone itd. prawda ? Macie poniżej na zdjęciach. Czyli jakby pokazywało odwrotnie, gdy obraz jest perfekcyjnie nasycony pokazuje jakby nie było HDR, a jak przyciemniony i zamulony to pokazuje, że jest włączony HDR.
 

Do góry Bottom