Xbox One UPC Connect Box NAT co i jak

Taichiro

Świeżak
Świeżak
Witam,

Niedawno zakupiłem xbox one do tej pory korzystałem z ps4.
Nigdy nie bawiłem sie w ustawienia routera itd, aż do teraz.

Na konsoli mam zamknięty NAT, wiem już co to znaczy jednak nie mam bladego pomysłu co z tym zrobić.

Próbowałem odblokować porty, nie pomaga, może dlatego, że chyba źle podchodze do stałego IP dla konsoli. (kombinowałem wczoraj 3 godziny z różnymi poradnikami i niestety nic)

Mam internet z UPC pod modemo-routerem connect box.

Ogromna prośba, czy mógłby ktoś krok po kroku wytłumaczyć co muszę zrobić aby otworzyć nat na konsoli i w pełni z niej korzystać?

Jeśli nie ma możliwości zrobienia tego na connect boxie to prosiłbym też o info czy przejście np na horizon z upc załatwi sprawę czy też będzie podobnie.

Może jeśli coś z tego wyjdzie to pomoże nie tylko mnie ale i innym na przyszłość.
Dzięki z góry za pomoc
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Posiadam ten sprzęt. Mam włączone Upnp IP w konsoli automatyczne bez przekierowania portów i nat mam otwarty.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja mam UPC, ale modem UBEE i mam tak: Włączone UPnP, adres IP konsoli dodany do zakładki DMZ + odblokowane porty pod IP konsoli (te co wpisane w DMZ), później reset modemu w prądzie, reset konsoli i sprawdź (reset = ponowne uruchomienie sprzętów). A jak nic nie zadziała to pisz do UPC i opisz im problem.
 

Taichiro

Świeżak
Świeżak
Niestety ja mam właśnie connect Boxa, próbowałem odblokować porty, zrobiłem to z wszystkimi oprócz 53 ponieważ jest zablokowany na tym urządzeniu. Kiedy wrócę do domu mam zamiar sprawdzic jeszcze upnp. Jeśli to też nic nie da to faktycznie napisze do upc. Dzięki
 

Taichiro

Świeżak
Świeżak
jeszcze jedno pytanie, jak myślicie, czy przelaczenie connect boxa w tryb modemu jako most do routera pozwoli na otwarcie nata?
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Powinno. Tylko dziwi mnie ze masz problem z tym natem. Jak juz wyżej pisałem również mam tego connect boxa i u mnie wszystko lata tylko na Upnp. Czytając opinie ludzie zachwalaja ten sprzęt. Ja z nim nie mam żadnych problemów działa "igła". Może spróbuj w nim wyłączyć firewalla?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

Taichiro

Świeżak
Świeżak
Dzięki Bogu zaraz kończę pracę, wracam do domu i przyjrzę się temu. Też jestem zdziwiony bo faktycznie nie mogłem narzekać na niego do tej pory. Może coś przeoczyłem faktycznie wczoraj. Jeśli nic nie wymyślę na pewno będę znowu tu pytać. Dzięki za pomoc jak do tej pory!
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jeszcze jedno pytanie, jak myślicie, czy przelaczenie connect boxa w tryb modemu jako most do routera pozwoli na otwarcie nata?
A teraz używasz samego connect boxa od UPC, czy jeszcze dodatkowo router?
 

Taichiro

Świeżak
Świeżak
A teraz używasz samego connect boxa od UPC, czy jeszcze dodatkowo router?
Teraz tylko connect box
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Teraz tylko connect box
Upewnij się że IP na które przekierowywane są porty albo dmz jest takie same na konsoli. Najlepiej te IP zarezerwuj w routerze. No i tak jak Kuleczka91 pisała po każdych zmianach restarty.
 

Taichiro

Świeżak
Świeżak
Aktualnie mam otwarty po pełnych restartach, możliwe że za szybko włączyłem wczoraj router. Mam nadzieję że już zostanie nat otwarty jako że zarezerwowałem IP konsoli na routerze upc. Dzięki wszystkim za pomoc!
 

Do góry Bottom