Urwana sciezka, da sie uratowac???

krycha0711

Banned
Użytkownik
Świeżak
przy robieniu rgh zerwałem ścieżke którą zaznaczylem na zdjęciu i mały rezystor obok, skutkiem czego jest martwa konsola, da sie ją jakos uratowac?

http://img267.imageshack.us/img267/9276/zonkd.jpg

pozdro
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
na XBH widziałem coś podobnego, ale nie wnikałem w szczegóły ;)
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co to za pytanie, ostatnio ludzie w ogóle jakby się wczoraj urodzili, nie wiem czy wy to robicie pierwszy raz i jak coś nie idzie to już macie problem, oczywiście, że się da jeśli połączysz znowu ścieżkę i rezystor tak jak mają być znajdując inne punkty lutownicze i łącząc je np. kabelkiem, ewentualnie do zdrapanej ścieżki można lutować.

No chyba, że włączyłeś konsolę licząc na magiczną wróżkę, która to naprawi tym samym mogłeś uwalić konsole, nikt ci teraz już nie zagwarantuje, że jak to połączysz będzie działać, bo brak jednego elementu mógł spowodować lawinowe konsekwencje dla całej elektroniki, to jest projektowane jako całość, NIE WŁĄCZA SIĘ USZKODZONEGO SPRZĘTU AŻ DO NAPRAWY.

Jeśli nie włączałeś nie powinno być problemu, ale chyba włączyłeś, więc teraz to już zależy od szczęścia.
 

krycha0711

Banned
Użytkownik
Świeżak
konsola jest jedną z pierwszych i swoje juz wysłuzyła, szkoda mi jej nie bedzie tym bardziej ze mam drugą, na niej poprostu robie "doswiadczenia" ., włączyć jej nie włączyłem bo sie nie da, chyba ze chodzi Ci o samo podpięcie do prądu to tak .
 

TigraTeam

Banned
To eksperymentuj dalej :)
 

km1000

Użytkownik
Użytkownik
Czym to lutowałeś palnikiem
Polecam zaopatrzyć się w lutownicę z regulacja temperatury. (np weller)
Da się uratować.
Jeśli zniszczyłeś metalizację to spróbuj od drugiej strony podgrzać i przełożyć przez otwór kynar.
Dolutuj do niej rezystor i druki kynar i połącz z punktem na drugim końcu.
Jak spaliłeś rezystor to poszukaj schematu konsoli jest na chomiku.
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Popatrz, skleć to i tamto, albo ruszy albo nie, raczej jestem za tym, że ruszy.
 

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście, że się da, ale sam pewnie tego nie zrobisz, a fachowiec policzy Ci między 50, a 100PLN.
 

krycha0711

Banned
Użytkownik
Świeżak
skoro juz zainwestowałem w chip i spi do zrobienia rgh to raczej warto zrobic jesli oczywisce by rgh chciał ruszyc, slima nie chce rozkręcac bo na gwarancji, dlatego mi zalezało by na starej konsoli, jest ktos na forum chetny sie podjąc naprawy??? ;)
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Chłopie zrób to sam skoro chip już kupiłeś to i tak chciałeś lutować nie, sprawa jest prosta, szukasz gdzie da się to zlutować i łączysz kabelkiem i tyle.
 

krycha0711

Banned
Użytkownik
Świeżak
ale ta ścieżka zaczyna sie dziurką a z drugiej wchodzi po układ Hana, w których miejscach trzeba ich łączyc??
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zawsze trzeba szukać najłatwiejszego sposobu i zarazem pewnego, żeby to się już potem nic z tym nie stało, ja bym to zrobił bardzo cienkim kabelkiem zdrapał albo trochę ścieżki przy końcu jak się urwała i przylutował lub jeśli nie da się tego do zdrapanej ścieżki przylutować to dziurkę bym trochę zdarł i lutował.

Ogólnie polecam opcję ze ścieżką bo jak znowu się urwie to nadal masz opcje, a jak urwie ci się koło dziurki to już mało ciekawie, byle mało cyny i lutować chwilę + cienki kabelek (w miarę możliwości).
 

Do góry Bottom