USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Chłopaki (i dziewczyny..?) pomocy!

Próbowałem już wszystkiego, szukałem na wszystkich światowych forach i obejrzałem wszystkie możliwe filmiki - nigdzie nie jest napisane co zrobić jeśli JF nie wykrywa mojego BenQ.

Wiem czemu nie wykrywa - bo opcja "usb only" nie jest zaznaczona. Ale nigdzie we wszechświecie nie znalazłem odpowiedzi co zrobić jeśli jest wyszarzona i nie da się jej zaznaczyć! Każdy wątek urywa się dokładnie w miejscu kiedy ktoś pisze że ma ten box nieaktywny...

Żeby nie być gołoslownym:
usbpro v2 jungleflasher tutorial - Team Xecuter
JungleFlasher Cant detect drive USB PRO v2 - Team Xecuter

Na domiar złego forum TX ma jakieś problemy i nie da się tam zarejestrować :mad:

Podsumowując: wydałem kupę forsy, mam rozkręconego xboxa którego częsci zawalają mi biurko od kilku dni, straciłem mnóstwo czasu i nie wiem co zrobić! Dodam, że próbowałem na Win7 x64 i na Viście x32. Efekt ten sam...
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Na wszelki wypadek wrzucam zdjęcie setup'a - wydaje mi się że wszystko jest podłączone dobrze bo sprawdzałem miliard razy, ale już nie wiem co jest nie tak, zaczynam się bać że mam wadliwego usbpro i tylko straciłem kasę :/

 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Sterowników ci brak do usbpro
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Najpierw na windzie 7 podpiąłem usbpro2 i sam znalazł prawie wszystkie stery, reszte olałem. odpaliłem JF, nic nie wykrył więc zainstalowałem stery i wykrywał na porcie COM usbpro, ale nie wykrywał dysku. Zrobiłem 1000 kombinacji, nic nie działało więc uznałem że namieszalem w systemie przez to że od razu nie wrzuciłem sterów.

Więc na Viście zacząłem od podbięcia usbpro2 i wrzucenia sterów, a potem dopiero odpaliłem JF. Dokładnie ten sam efekt, jak przeklikuję porty COM to rozpoznaje na którymś wpiętego usbpro, ale nie da się kliknąć "usb only" i nie wykrywa żadnego dysku.

Z resztą czytałem, że poprawnie powinno być tak, że w ogóle nie ważne są porty COM, portio.sys i inne pierdoły jak się zaznaczy "usb only". NO I KURDE NIE MOGĘ TEGO ZAZNACZYĆ!
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Sprawdź w menadzerze urządzeń czy czasem nie ma urządzenia z żółtym trojkatem. Twój błąd był w olaniu reszty sterowników, przez co jf nie widzi usb pro. I opcja usb only jest tylko po to żeby nie pokazywalo kontrolera sata na płycie tylko samo usb. Z zaznaczona opcja czy też bez usb pro musi być widoczne.


Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl


Tak wyglądać powinny poprawnie zainstalowane sterowniki


paczka z nimi X360USB PRO V2 Drivers - Downloads - 360Mods
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Źle mnie zrozumieliście - na pierwszym systemie (win7) jak się zorientowalem ze spieprzyłem sprawe przez olanie sterów, to wszedlem w menedżera urządzeń, byl trojkąt, doinstalowalem brakujące stery ale i JF zaczął rozpoznawac USBPRO na którymś porcie COM. Ale i tak nie wykrywał napedu, choćby nie wiem co, więc stwierdziłem ze po prostu zmienię kompa.

W drugim systemie (vista, inny komputer) zacząłem od podpięcia USBPRO2, poczekałem aż windows sobie wyszuka co potrafi i potem wszedłem w menedżera urządzeń i doinstalowałem stery zgodnie z poradnikami (dokładnie to co podesłał orso6). Odpaliłem JungleFlasher'a i od razu wykrył że USBPRO jest podłączone na jakimśtam porcie, ale dokładnie tak samo nie może wykryć mojego BenQ.

[nieaktualne, pomyliłem się ->] Dodam że windows poznaje że podpięty został nowy napęd i przypisuje mu literkę "E:" a JF w logu przy uruchomieniu pisze że znaleziono dyski trwarde "C, D, E" i jeden napęd "F" (czyli ten co jest w kompie).

Wniosek taki że coś gdzieś jest wykryte, ale tylko połowicznie...

Edit:
Nie miałem racji, E to tylko czytnik kart. Czyli windows też nie widzi że jest podpięty napęd.
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
hmm a może mieć znaczenie wersja LT wczytana w napęd?
no bo sam już nie wiem, spróbuję jeszcze na trzecim komputerze - proszę o instrukcje jak Wy to robicie że Wam działa? Najpierw wpinacie USBPRO i czekacie aż widndows sam trochę zainstaluje i potem dodajecie resztę sterów?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Podpinasz i wlaczasz instalacje sterownik to chyba exe jest

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Spróbuj na systemie 32bit

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Cały czas robię na 32 bit, tylko na początku spróbowałem na x64, były problemy z portio64.sys ale udało mi się to wszystko ogarnąć, tyle że niezależnie od kompa efekt jest ten sam...

Próbowałem też z przesuniętym switchem dodatkowego zasilania, też z pstrykniętym switchem update (co spowodowało pytanie o nowe stery które doinstalowałem). Cały czas bez rezultatu. Samo usbpro widzi się z kompem, świeci na zielono i JF wykrywa podpięty USBPRO do portu COM11, ale w zakładce MTK Flash niezmiennie zero reakcji.
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Co więcej, w zakładce DVD Key mam zaznaczone "additional fuctions" i jestem w stanie z poziomu JF wysunąć i wsunąć tackę! Więc jest kontakt z urządzeniem, tylko z niezrozumiałego powodu nie wykrywa go jako napędu :(



 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Ja się będę upieral że jakiś sterownik się nie zainstalowal. Najlepiej wskaz wszystkie ręcznie. Ja korzystam w prawdzie z v1 ale zarówno na win 7 jak Vista jest wszystko ok.

Znajdź urządzenie pamięci masowej i karz aktualizowac sterowniki, potem pokaż folder ze sterownikami lub sam sterownik ręcznie.

Jeszcze reset:
http://www.team-xecuter.com/forums/showthread.php?t=93412

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
O Jezu chyba zaczęło działać!!!!!!!
Najwyraźniej domyślnie po wyjęciu z pudełka miałem update switch ustawiony na ON, a na dodatek w którym z tutków przeczytałem że bliżej portu usb to jest jego pozycja OFF i stąd całe nieporozumienie! Czyli cały czas cisnąłem wszystko w trybie update, a tylko raz przełączyłem na normalny, doinstalowały się stery, ale myśląc że to tryb tylko do updejtu zaraz go wyłączyłem i dalej brnąłem pod prąd ;)
Zaraz wszystko wypróbuję i dam znać jak poszło!
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Pięknie!
Restock firmware'u zrobiony, wszystko zadziałało! Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Niestety zaraz po sprawdzeniu czy wszystko ok wywaliło mi E74 - dobrze ze xbox już w połowie rozkręcony, trzeba bedzie to jakoś ogarnąć... podłożyć monety pod chipy tak jak pokazują na youtubie? (sorry za offtop)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Gpu lub hana, reball lub śmietnik koszt okolo 200zl

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Miałem już kiedyś całego RRODa, oddałem do naprawy i było to z dwa lata temu... czy to możliwe że w serwisie coś spieprzyli czy po prostu że starości już konsola pada?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: USBPRO v2 - nieaktywna opcja "usb only" w JungleFlasher

Wytrzymala badzo dlugo, najczesciej padaa po kilku miesiacach ponownie. Kup nowa w tq nie wqrto inwestowqc

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

Scarlet

Świeżak
Świeżak
Ok dzięki.
Spróbuję jeszcze doraźnie samemu ją wskrzesić w domu, a w międzyczasie zaczynam odkładać na nową ;)

Myślę, że temat został wyczerpany, jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc!
 

Do góry Bottom