Xbox One Ustawienia fabryczne a wydajność

SSPF15

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam! Zastanawia mnie czy po wielokrotnym przywróceniu konsoli do ustawień fabrycznych wydajność urządzenia może ulec zmianie? Po prostu kilka razy byłem zmuszony podjąć tego typu działania i teraz mnie złapały takie obawy.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po prostu się odmuli.

SSPF15

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Więc niemożliwe jest by konsola działała przez to wolniej niż gdy była kupiona?

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wątpię, ale też nie działa to odwrotnie - przynajmniej nie na wielką skalę. To coś jak w PC'tach - jak masz zasyfione, to formatujesz - odczuwasz różnicę. Ale jak często to robisz, to nie będzie jej większej niż ta poprzednia.

SSPF15

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok dzięki postaram się tym razem nie nabałaganić w systemie :)

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Raczej nie, ale proponuję jeszcze wyczyścić pamięć trwałą, cache i alternatywny adres mac. To powinno odmulić konsolę ;)

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie przez to, ale przez aktualizacje.

Nie pamiętam, ale fabryczne to chyba nie są fabryczne i chyba nie ściągałem po tym aktualizacji. A"fabryczne" robiłem z 10 razy. Ostatnio byłem bliski, ale znowu wskoczyły gry z XGP. Kiedyś przetestuję czy oprogramowanie wróci do startowego.

Znacznie gorzej jest z brakiem "fabrycznych". Mina mi zrzedła gdy nowa gra, nie uruchamiana (zainstalowana miesiąc wcześniej) nie chciała działać. Na co pomogło czyszczenie cache.

Kiedyś też po jednej aktualizacji konsola mocno przyśpieszyła (start z 3 minut na normalną 1 minutę, teraz znów zwalnia). Podejrzewam, że partycja systemowa jest mocno pofragmentowana, ale nie da się z tym nic zrobić (czekać aż MS uruchomi czasem defraga).

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@torawa, nie, nie wróci. Testowałem na Xbox One (FAT), na którym fabrycznie był inny system niż Windows 10 (ten kafelkowy). W zasadzie po przywróceniu fabrycznych pobiera się tylko pakiet językowy i tyle, czyli w zasadzie tyle co nic .

Do góry Bottom