Uszkodzony BIOS?

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Witajcie, z tego co się doczytałem tutaj na forum mam ponoć uszkodzony BIOS. (link - http://xboxforum.pl/sprzet-128/znaczenie-czerwonej-pomaranczowej-zielonej-diody-24459/)

Nie trudno się z tym zgodzić - ponieważ podczas zmiany BIOS'u nie szczęśliwym wypadkiem zabrakło prądu - ja to mam (nie)szczęście. Po tym incydencie pojawia się podczas rozruchu XBOX'a kilka diod na przemian po czym na sekundę odstaje, lecz za chwile ponownie migają diody na przemian - Zielona - Czerwona i tak w kółko.

Co mam w takim razie zrobić? Da się coś temu zaradzić? Z góry Dziękuje.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zamontować chip najprościej
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Zamontować chip najprościej
Hmm... co za tym idą dodatkowe koszta?

Nie ma innego rozwiązania? Szczerze pytam, czy konsola już raczej nie przyda się na nic, skoro nie ma innych możliwości?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jak umiesz lutowac to powinieneś dać sobie radę. Chip idzie za grosze dostać.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Niby tak, lecz o dziwo Allegro nie ułatwia mi sytuacji, bądź źle to wpisuje.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
No to chyba sobie podziękuje.

W tej chwili mam dylemat - poćwiczyć tą konsolą rzut w dal czy wystawić za kilka marnych złotych na Alledrogo.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl

Dam ci go za free, lecz musisz sie wykazac znaleźć do tego chipa schemat :p. Jesli ci sie nie uda próbuj pisac do sowy
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Schemat? Będzie ciężko, bowiem nawet wujek Google ma problem z wyszukaniem tego.

Zobaczę, co da się zrobić.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
W google tego raczej nie znajdziesz. Recznie to trzeba by sprawdzac która noga gdzie idzie. Dlatefo pisalem zapytaj sowy czy widzial kiedyś taki chip. Prawdopodobnie pochodzi on z niemiec
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Tak, więc - jak z tym będzie? Chcę się upewnić czy to odpowiedni dokument, co wysłałem.
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Trochę późno ale może dalej aktualne :) Ten chip który ma Akir to popularny cheapmod (wersji było tego tyle co chinczyków :) )

Sprawdź to: http://i955.photobucket.com/albums/ae36/Heimdall27/diagrams.jpg i przedzwoń miernikiem która nóżka kościgdzieidzie :) Ten mały układ pod kością służy tylko do sterowania d0, mało istotne.

I pamiętaj że chipy cheapmod działają tylko w wersji konsoli 1.0-1.2 oraz 1.6 (reszta jest wykluczona ze względu na brak #LFRAME w LPC).
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Też nie wiem czy kolega znalazł
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje się dosyć sensowne - mimo że prawie nie mam pojęcia o czym piszesz, bo nie znam się na rzeczy, ale cóż - Dziękuje za objaśnienie tego chipa.

Tak więc, co dalej? Co dalej aby rozwiązać problem?
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Podaj date produkcji konsoli. Wiesz jaki masz chip w konsoli? Ogolnie bez kosztow sie nie obejdzie. Ale odpowiedz na pytania to zrobimy najmniej jak sie da:)
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Wybaczcie za moją dosyć długą nieaktywność w tym temacie. Dałem sobie z tym spokój, aż do dzisiaj, kiedy zauważyłem jak te biedactwo się kurzy i stoi bezradnie. Podczas podłączania przypomniałem sobie że coś w nim jednak nie styka... po chwili już wiedziałem co. Mam nadzieje że wątek mogę wznowić oraz rozwiązać definitywnie ten problem, zależy mi na tej konsoli w końcu dziś takich mało...
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Odświeżam temat...
 

Do góry Bottom