Vanquish-opinie

hehe925

Użytkownik
Użytkownik
Siemanko gra już na necie prosimy o opinie
 

Grzmot

Użytkownik
Użytkownik
Przeszedłem jak na razie 1 Akt i mogę zdecydowanie stwierdzić, że ta gra stawia na czystą rozwałke :p Idziemy przed siebie, ubrani w odjechany pancerz wspomagający i rozwalamy roboty. I to by było na tyle :p Czasem są jakieś urozmaicenia, większe roboty, mini bossy, ale także przy nich taktyka "byle strzelać" okazuje się skuteczna ;] Cała masa wybuchów, calkiem ładna grafika, zero spadków animacji (które w tak szybkiej i dynamicznej grze byłyby zdecydowanie niepożądane ;D )Ogólne wrażenie pozytywne, gierka dobra na odstresowanie, ale czy ja wiem, czy dałbym za nią 200 zł...
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Za jedną misję 2 stówki? NIgdy
Piszę o jednej misji, bo tyle poświęciłem jak na razie tej grze ( wątpię bym poświęcił więcej, więc nie ma mowy o kupnie) MIsja przydłuuuuuga, ale dotrwałem do jej końca mając nadzieję, że w kolejnej nastąpi jakieś urozmaicenie. I kupa niestety, dalej takie same lokacje, dalej ta sama rozgrywka czyli biegnij, ślizgaj się, skacz i co najważniejsze strzelaj, strzelaj, strzelaj. Grafika ładna, ale po 2 godzinach oglądania tych samych lokacji przy takim samym gameplayu, przestaje robić wrażenie. Zaletą jest frameratem, o którym wspomniał już kolega powyżej. Przy szybkiej akcji, częstych wybuchach i innych fajerwerkach gra nie zacina ani na moment. Nie jest to jednak tytuł na długo i dlatego moja ocena to 6.5/10
 

SFU666

Banned
Użytkownik
No i wlaśnie.......... bo..za dłga,za krótka,bo sie strzela,bo sie nie strzela,bo sie skacze,bo nie można skakać,bo nie ma spadków FPS,bo są spadki,bo kosztuje 200zł,bo za darmo,bo verbatim to żydy,bo nagrywarka burczy,bo plecy bolą. itd.

P.S Napisalem to świadomy "Ostrzeżenia".
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
No i wlaśnie.......... bo..za dłga,za krótka,bo sie strzela,bo sie nie strzela,bo sie skacze,bo nie można skakać,bo nie ma spadków FPS,bo są spadki,bo kosztuje 200zł,bo za darmo,bo verbatim to żydy,bo nagrywarka burczy,bo plecy bolą. itd.

P.S Napisalem to świadomy "Ostrzeżenia".
Po części podzielam twoje zdanie, bo nikt taki się jeszcze nie narodził, co Polakowi dogodził. Ale w tej grze naprawdę przez bitą godzinę, czy więcej jest to samo. Korytarz, roboty,korytarz, roboty,koniec korytarza, większy robot. Mimo tego, że gra jest niesamowicie dynamiczna to niestety normalnie zaczyna nudzić. I kiedy załadował akt drugi dokładnie w miejscu gdzie skończył się akt 1 i zobaczyłem znów korytarz i kupę robotów, to mi się odechciało. Może w tą grę należy grać etapami. Co tydzień 1 akt.
Kiedy odpaliłem demo tej gry, odrzuciło mnie totalnie. Nigdy nie lubiałem wojen mechów i chaotycznej rozwałki. Ale po jakimś miesiącu wróciłem do dema i wciągnęło mnie niesamowicie. Nie zgadzałem się z opiniami dema tutaj na forum. Bałem się jednak jednego. Że w pełnej wersji nie zobaczymy więcej, niż ujrzeliśmy w demie. Cały czas ten sam schemat rozgrywki, cały czas identyczne prawie lokacje. Może dam jej drugą szansę, może ktoś inny mnie do niej przekona. Bo potencjał gra ma.

Heh tempo gry i wymuszone działania powodują, że główny bohater wygląda jakby miał bardzo zaawansowane ADHD - wszędzie go pełno
 

pawel1503

Banned
Zagrałem w demo i po tym demie od razu zacząłem ściągać full!! świetna rozwałka, naprawdę bardzo ładna grafika i super grywalność!! Nie lubię zabardzo zbyt japońskich klimatów typu Bayonetta czy Final Fantasy, ale jakoś nie przeszkadza mi to w vanquishu. O ile przez te kilkanaście minut dema bawiłem się świetnie to boję się, że podczas kilku godzinnej rozgrywki wbije się monotonia, ale raczej nie ma obaw bo na jednej z zagranicznych recenzji pisali, że grę można skończyć w niecało 4godz. Aha wie ktoś na jakim poziomie trudności było demo?? ponieważ było bardzo łatwe. Mam nadzieję, że pełna wersja będzie nieco trudniejsza, ale nie będzie frustrująca. Najlepiej niech ten kto zaczął już wypowie się o poziomie trudności
 

KwieciuJr

Użytkownik
Użytkownik
skonczylem pierwszy akt, jestem w polowie drugiego. No gierka stanowczo specyficzna jest - jednym podejdzie, drugim nie. Mnie zauroczyla kompletnie. Przychodzac z zajęć, mam ochote na typową rozpierduchę, ktora świetnie wygląda i sprawia mi przyjemnosc. Taki jest wlasnie w moim odczuciu Vanquish. Otaczające nas wybuchy, wielkie mechy, bohater palący fajka to chleb powszedni w tym tytule. Gram na normalu i jednak gierka wymaga troche wiecej taktyki niz "idz na hardkora". W pewnym momencie będziemy musieli zatluc dwa wielkie roboty z demka - zginałem tutaj niezliczona ilosc razy, gdy dopiero zaczalem korzystac z oslon i podszedlem bardziej taktycznie, udalo mi sie je rozwalic. Od siebie jak najbardziej polecam.
 

michaelzen

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie gra naprawde dobra lubie takie przesadzone japońskie gry :)
Jestem po 1 rozdziale .
 

kleszczu290

Użytkownik
Użytkownik
Mnie się również bardzo podoba-jestem juz w 5misji aktu 2 i wszystko ok:)Ci co się czepiają, że gra się od korytarza do korytarza podobnego niech nie zapominają, że mamy tutaj do czynienia ze statkiem kosmicznym i np dżungla lub inne scenerie mogłyby śmiesznie trochę wyglądać:p ogólnie pejzaże ładne, gra się nieźle, bez spadków fps-ów, gra trochę przypomina mi lost planet ale to na plus;)jak dla mnie 8-/10
 

leonheart

Użytkownik
Użytkownik
Pograłem na razie dwie godzinki, szału nie ma ale zagrac można. Jak wszyscy piszą totalna rozwałka, dobrym przykładem jest jak pierwszy boss wyrzuca z siebie mini rakiety, wszędzie ich pełno. Na odstresowanie git, liczyłem po cichu na coś nawiązującego rozgrywką do halo, ale to zupełnie inna bajka.

Czy warta 200 zł ? moim zdaniem nie.
 

KwieciuJr

Użytkownik
Użytkownik
Czy warta 200 zł ? moim zdaniem nie.
tym bardziej, że można ją skończyć w mnniej niż 4 godziny, a multi nie ma.
 

szem44

Banned
Użytkownik
warta Verbatima na 100 % :D
 

guladirm

Użytkownik
Użytkownik
No muszę powiedzieć że ta gra to 100% czystej rozwałki :)
 

Macus33

Użytkownik
Użytkownik
dobra jeśli lubisz konkretną rozwałkę:)
 

pawel1503

Banned
Właśnie ukończyłem pierwszy akt i zajęło mi to 56 minut więc nie wierze w to, że można ją ukończyć w mniej niż 4godz. zwłaszcza, że zginąłem tylko dwa razy w trakcie pierwszego aktu a gram na normalu. 1godzina gry razy 5 aktów daje nam około 5godz. zabawy.
 

kolegapl

Świeżak
Świeżak
Gra jest bardzo szybka przydaje się zwolnienie czasu poza tym uważam że rozwałka i prędkość ma tu swoje kluczowe znaczenie
 

al_kazam

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
gralem w demo :) MEGA hehehe az kumple wywalali oczy na wierzch i kazdy chcial poprobowac rozwalki hahah MOCNE
 

pawel1503

Banned
gralem w demo :) MEGA hehehe az kumple wywalali oczy na wierzch i kazdy chcial poprobowac rozwalki hahah MOCNE
byłem pod koniec drugiego aktu i trafiła do mnie taka myśl ' po co ja się kotłuje jak przede mną jakieś 5godz. tego samego' po tym wyjąłem płytę z czytnika i nie mam zamiaru do niej wracać. To już w fifie jest większe urozmaicenie niż w tym czymś ;[
 

spioszeq

Banned
Użytkownik
A mnie się gra bardzo podoba i nie uważam, że jest mało urozmaicona, a przynajmniej nie mniej niż call of duty czy medal of honor. Niektóre roboty są bardzo przemyślane np. unknown, a na wszystkie lepsze trzeba stosować jakąś taktykę(najczęściej zachodzenie od tyłu). Ogólnie bardzo przyjemnie się gra i śmiało mogę polecić.
 

Kuba2255PL

Użytkownik
Użytkownik
200 zł niewarta,ale na razie jest tyle gier,że zanim je ogram,vanquish będzie za niecałą 100zł więc luzik,na pewno kupie.
 

Do góry Bottom