Verbatim DVD+R DL : 2,4x vs 8x

tasi0r

Świeżak
Świeżak
Tak jak w temacie, zastanawiam się czy istnieje jakaś różnica pomiędzy Verbatimem 2,4x a Verbatimem 8x...? W sumie zawsze nagrywam ImgBurn'em z prędkością 2,4x. Ale chodzi mi o jakość tych dwóch płyt tzn. czy np. 8x jest lepszej jakości niż 2,4x albo odwrotnie... Dostrzegł ktoś jakieś różnice między tymi nośnikami?

Mi osobiście wydaje się, że Verbatim DVD+R DL 8x jest lepszy od Verbatim DVD+R DL 2,4x. Mam wrażenie że na płytach 8x które były nagrane tak jak napisalem wyżej czyli ImgBurn'em z 2,4x prędkość loadingu/wczytywania jest lepsza niż na plytach o prędkości 2,4x. Może to tylko moja wyobraźnia, ale takie mam spostrzeżenia i dlatego zwracam się do was o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
 

Salzgitter

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Verbatim DVD+R DL : 2,4x vs 8x

mnie sie wydaje ze nie ma roznicy, ale jak pisales moze byc tam cos z odczytem
 

Andrewww1991

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Verbatim DVD+R DL : 2,4x vs 8x

Raczej różnią się tylko prędkością nagrywania... jeśli ktoś chce szybciej to ma szybciej na 8x.

Zresztą jak ja nagrywam na ImgBurn płytkę Verbatim 2,4x i mam ustawioną prędkość domyślną dla nośnika to nagrywa mi z prędkością 3x .... :p
 

PUMBA-20

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Verbatim DVD+R DL : 2,4x vs 8x

Ja jak nagrywam na verbatim 2.4x to nagrywa z taka predkoscia, a jak na verbatim 8x to nawet jak ustawie w clone cd zeby nagrywalo z predkoscia 2.4x to nagrywa z predkoscia 4x, wiec taka roznica, ale co najwazniejsze gry i na tych i na tych smigaja pieknie i cicho:) peace!
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Verbatim DVD+R DL : 2,4x vs 8x

PUMBA-20 napisał:
Ja jak nagrywam na verbatim 2.4x to nagrywa z taka predkoscia, a jak na verbatim 8x to nawet jak ustawie w clone cd zeby nagrywalo z predkoscia 2.4x to nagrywa z predkoscia 4x, wiec taka roznica, ale co najwazniejsze gry i na tych i na tych smigaja pieknie i cicho:) peace!
Nie nagrywa ci z szybkością x2,4, gdyż nagrywarka nie posiada takiej szybkości dla tej płyty w strategii zapisu. Verbatimy działają świetnie z x4 więc nie wiem po co nagrywacie x2,4 ;D
 

Do góry Bottom