W konsoli Xbox 720 zabraknie napędu Blu-ray?

Krawol

Banned
Użytkownik


Sony zaprezentowało już swoją nową konsolę, ale wciąż czekamy na odpowiedź Microsoftu i zapowiedź Xboxa 720.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie stanie się to zbyt szybko. Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem prezentacji jest kwiecień. Raczej na pewno następca Xboxa 360 nie zostanie pokazany wcześniej, a jeśli stanie się to później, to szczególnie dużego zaskoczenia nie będzie.

Tym razem nie ewentualna data prezentacji znalazła się jednak w centrum uwagi. W sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji konsoli. Rewelacje te pochodzą podobno ze źródła powiązanego z firmą Microsoft. Niestety informator życzył sobie zachować anonimowość, a więc dość trudno zweryfikować jego doniesienia.

Jeśli okażą się one prawdziwe, to Xbox 720 będzie bardzo podobny do PlayStation 4 i jednocześnie 3 razy mocniejszy od swojego poprzednika. Sercem konsoli zostać ma bowiem 8-rdzeniowy procesor AMD x64, który do pomocy otrzyma 8 GB pamięci RAM.

Konsola miałaby trafić do sprzedaży w wersji Arcade oraz Pro, które różniłyby się pojemnością dysku twardego (320 GB / 500 GB). Do każdej z nich można by jednak dodatkowo dokupić dużo większy dysk.

Prawdopodobna specyfikacja konsoli Xbox 720:

- 8-rdzeniowy procesor AMD x64 1,6 GHz
- grafika 800 MHz z obsługą DirectX 11.x
- 8 GB pamięci RAM DDR3
- dysk HDD 320 GB / 500 GB, dodatkowo, opcjonalnie 1 TB



W wyżej wymienionym zestawieniu brakuje napędu Blu-ray. Do tej pory wspominano o nim w niemal każdych przeciekach, ale wedle źródła powyższych informacji, Xbox 720 nie zostanie wyposażony w ten właśnie, jakże pożądany przez wielu element.

Ujawniona specyfikacja, prawdziwa lub nie, z pewnością spowodowała jeszcze większe zainteresowanie nową konsolą Microsoftu. Oczekiwanie na oficjalną prezentację będzie teraz jeszcze bardziej gorączkowe.

źródło: Xbox 720 Durango: w konsoli zabraknie napędu Blu-ray
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
E tam, Plotki.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak nie Blu-ray to co innego?
Znów wymyślą coś na podobieństwo HD-DVD i będzie lipa.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
haha jak nie bedzie BLURAY to biore odrazu PS4 jestem ciekaw co bedzie bardziej oplacalne tym razem kupic zawsze bylem za X-em no nic zobaczymy :(
 

Remix27

Banned
Naped bedzie bankowo jakis. Blue plyty sa tanie to pewnie cos drozszego wymysla. Sie kupi ta lepsza konsole . Wiekszosc i tak kupi ta co bedzie dalo sie przerobic jak bylo jak xbox wyszedl mimo ,ze dvd byly do nagrywania po 50zl. Niech wygra lepsza przerabialna:)
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
co jak co ale z przerobkami to radze sie nie napalac bo czuje ze zabezpieczania beda zlamana po paru latach :D
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
po pierwsze to watpie ze ktos sobie pozwoli kupic nowa konsole w dniach premiery bo to bedzie kolo 2 tys zl ;) wiec zanim stanieje ona do znosnego poziomu to pewnie ktoras juz zostanie zlamana i wtedy bedzie mozna bez problemu taka nabyc a do tego czasu grac na 360 ;) co do napedu to napewno musi jakis byc chyba ze MS przejdzie na cyfrowa dystrybucje co tlumaczylo by ten dysk 1 TB ale wg mnie to bylby strzal w stope bo ja juz bym nie kupil xboxa wtedy skoro gre bym musial pobierac przy moim internecie przez jeden dzien
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
nie będzie bluraya??? to nie ma uzasadnienia - będzie bankowo ale i tak piratom z tego nici - bo złamanie nextgenów jest mało prawdopodobne no chyba że za zgodą M$ albo Sony
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
bez blu ray gry beda miały po 4 płyty heh
 

sunrise103

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma się co martwić, na pewno będzie Blu-ray. :) Inaczej, M$ strzeliłby sobie w stopę.
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Blu-ray'a nie będzie raczej na sto pro, a raczej jakiś nowy format. Nie sądze, żeby M$ wolał bulić hajsy za możliwość korzystania z patentu konkurencji prędzej wywalą szmal na rozwój własnej technologii. Niech M$ się postara i stworzy nowe nośniki mega pojemne, żeby na kolejne dwie generacje wystarczyło i będzie miodnie.
 

myszer23

Banned
a po co wam blu-ray w konsolach??? ja kupilem za 299zl odtwarzacz i starczy i tak nie ogladam filmow tak duzo. A gry na blu rayu? no 30zl najtansza plyta? powiedzcie ile gier bylo w full hd na xboxa 360 a no wlasnie mało! pozniej mowcie o napedzie blu ray ze jest potrzebny nie lubie zbednych zeczy ktorych sie nie wykorzysta w 100% ja stawiam osobiscie na xbox mimo ze kiedys sie gralo i mialo psone i ps2 ps3 mi nie przypadlo do gustu po cholernie malej ilosci exlusivow ale jak wyjdzie ps4 to kupie ps3 bo cena spadnie sprzetu. Narazie pykam na swojej elite z rgh i styka
 

czullo

Banned
Chyba cos ci sie pomylilo myszer, Cacke 10 Verbatimow BLU-RAY kosztuje 10zł wiecej nic DVD+R DL. Wiec co za bzdury z tymi 30zł chyba u Ciebie w sklepie osiedlowym po tyle gola za blu-ray.
 

Remix27

Banned
z ta cyfrowa dystrubucja dobry pomysl bo konsola by musiała mieć coś ala rgh a to by mogło na długo położyć piractwo. Ale wątpie ,żeby robili konsole pod to ,że każdy ma net albo pod liczbe graczy xbox live i decydować czy dać napęd czy nie. Ale będzie bo konsole mają opcje obejrzenia filmu więc napęd będzie . Bardzo możliwe ,że blueray ms kiedyś chciał zrobić swój napęd dołączany nie wyszlo im to zbytnio to nie sądze ,żeby coś swojego robili. A blueray małych pojemności nie ma na gry starczy.
 

lukaszwolfjanusz

Użytkownik
Użytkownik
Mi się wydaje, że specjalnie powiedzieli o braku napędu blu-ray aby wywołać dyskusje na temat ich nowej konsoli. Nie dam sobie ręki uciąć ale myślę, że będzie to jednak blu-ray bo co innego można tam wsadzić. może i coś MS wymyślił ale nowa technologia = wyższa cena konsoli a tego nikt nie chce.
 

mrmarko

Użytkownik
Użytkownik
Piszecie o cenach płyt BD generalnie z Japonii można dostać na eBay za 35$ (z przesyłką) 10 płyt 50GB VERBATIM, także koszt nie wygórowany osobiście kupuje tam płyty do nagrywania filmów BD. Ale nie w tym rzecz, jeszcze tak naprawdę nowe konsole nie zostały pokazane w całości a już są dyskusję na temat przeróbki... ha ha ha śmich na sali. Ja uważam, że konsola służy do grania a nie do oglądania filmów, jeżeli robimy urządzenie do wszystkiego, czyli tak naprawdę jest do niczego. Czas pokarze co lepsze, zapewne konsole będą bardzo podobne wydajnościowo. Ciekawe co pokarze się na starcie z gier i ewentualne daty wydania następnych. Tak czy siak jestem zwolennikiem X-a, ale jeżeli PS będzie lepsza no cóż trudno przesiadka. Konsola zapewne w dniu premiery będzie u mnie w domu, zawsze tak było i tego nie zmienię. Zapewne cena na starcie będzie powalać ale co tam wiecie jaka to przyjemność otwierać karton w dzień premiery :). Przeróbki nie będzie zapewne na początku a możliwe, że w ogóle mi to nie przeszkadza nie mam czasu grać całe dni i godziny także spoko raz na 1,5 miesiąca gierkę się kupi, jeżeli w ogóle na początu będą tak często wydawać w to wątpię. Panowie trzeba czekać ja się cieszę że nowa generacja nadchodzi już pora na zmiany.
 

bartas225

Użytkownik
Użytkownik
500GB w konsoli nowej generacji? Przecież w najtańszym zestawie powinny być 2TB.
 

wilku95

Użytkownik
Użytkownik
Odp: W konsoli Xbox 720 zabraknie napędu Blu-ray?

I po co ci tyle?? 500 gb starczy. Mi nawet 120 starcza wiec nie wiem w czym oburzenie

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
I po co ci tyle?? 500 gb starczy. Mi nawet 120 starcza wiec nie wiem w czym oburzenie

Wysyłane z mojego E15i za pomocą Tapatalk 2
A co wiesz na czym będą gry? Wiesz ile będą zajmować po zgraniu na HDD - o ile będzie taka możliwość? Wiesz czy nie poszerzą zakres możliwości konsoli - w sensie, że z XBL można będzie coś ściągać, co będzie trochę ważyć - filmy czy coś innego..

Jak dla mnie to w najtańszej wersji powinno być 1TB.

Jak ktoś ma taki problem jak ja.. w sensie nie lubi kasować gier, które już przeszedł.. bo zawsze może wpaść kolega i powie "pokazałbyś mi tę grę? zagramy sobie razem?".. To wolę ją mieć na dysku i nawet samemu kiedyś sobie do niej wrócić :)
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Spokojnie scena moddingowa Xbox'a jest bardzo mocna, więc o przeróbkę bym się nie martwił, bardziej smuci brak blu-ray aczkolwiek MS takim posunięciem strzelił by sobie w piętę
 

Do góry Bottom