Wall Street Journal: Microsoft kupuje twórców Minecraft za 2 miliardy dolarów!

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Minecraft stał się potężną siłą - gracze tak mocno zainteresowali się budowaniem światów z klocków, że przykładowo po premierze gry na PS4 zaczęło szwankować PSN (przez ogromną ilość osób pobierających rzeczony tytuł). Microsoft uznał, że musi pozyskać Mojang dla siebie na wyłączność...

The Wall Street Journal donosi dzisiaj, że Microsoft dobija właśnie targu z Mojang, czyli twórcami kultowego Minecraft. Amerykańska firma przeznacza na zakup Mojang, wg informatorów znanego portalu finansowego, aż 2 miliardy dolarów.

Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu. Rzecznicy prasowi Mojang i Microsoftu nie chcą komentować tych rewelacji. Czekamy zatem na rozwój sytuacji i oficjalne potwierdzenie przecieków z The Wall Street Journal. Powinno to nastąpić w najbliższych dniach.

Wg informatorów Wall Street Journal z firmy po przejęciu odejdzie twórca Minecraft Markkus "Notch" Persson.​

 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
2 miliardy dolarów :D była by mega emerytura dla mnie, moich dzieci, ich dzieci, wnuczków ich wnuczków itd :).


Ehh to po kupnie odchodzi twórca MC, więc to mega strata.. chyba mu się nie spodobało fakt przejścia do M$.
 

Do góry Bottom