Watch_Dogs - Opinie

rwrhwtfok

Użytkownik
Użytkownik
pobrałem tą grę, najpierw wersję Complex, nagrałem DVD1 i DVD2, według ABGX obraz był sprawny. Mimo wszystko DVD1 na 124 Eu nie nagrało się dobrze, dwa verby poszły do kosza, pomyślałem, że może mam zły obraz więc pobralem wersję P2P, Verbatim tutaj też nie podolał. Jako, że nie miałem więcej Verbów nagrałem DVD1 na ostatniej płycie +R DL jaką miałem - Omedze. O dziwo udało się.

Wracając do oceny, to po dwóch misjach stwierdziłem - ścierwo. Kolejne misje mnie w tym utwierdziły. Co chwilę powtarzam misję, bo dłużej miałem do czynienia z PS, a w tej "grze" nie ma pokazanych przycisków (jest tylko litera w kółku), przez co np. zamiast X wciskam A. W GTA 5 lub każdej inne grze są jakby ilustracje przycisków, z kolorami, przez co lepiej jest mi się zorientować w klawiszach.

Grafika w tej grze jest okropna, moim zdaniem porównywalna do GTA Vice City, San Andreas ma według mnie lepszą. Model zniszczeń beznadziejny, a prowadzenie całkowicie spatrolone. Jedynym plusem tej gry jest nieźle działające hakowanie i tyle. Moja ocena to 2/10. Żałuję, wywalonych w błoto 5 płyt. Według mnie nie warto ściągać tej gry. Nie mówić nic o kupowaniu.


@up
Mi akurat GTA V się bardzo podoba, stoi u mnie na równi z San Andreas.
 

1speed1

Użytkownik
Użytkownik
Niestety zawiodłem się na nowej produkcji Ubisoft'u.
Przeszedłem ~50% fabuły, ale nie mogę się zmusić do przejścia dalej..

Przyznam, że zaczyna się fajnie - poznajemy podstawowe mechanizmy gry jak i głowny jej element - hakowanie.
No właśnie, hakowanie..
Strasznie szybko się nudzi, wszystko sprowadza się do naciśnięcia X na padzie i od czasu do czasu wskoczy powtarzalna do bólu minigierka.
Niestety jak na grę nastawioną na hakowanie liczyłem na więcej.

Mechanika pojazdów jest bardzo "umowna", a o motorach nie wspominając - wolałem chodzić pieszo.
Brak stacji radiowych tez daje się we znaki - możemy odtwarzać pojedyncze utwory od czasu do czasu przerywane IDIOTYCZNYMI informacjami z Chicago.
Dlaczego idiotycznymi? - Nie można ich przerwać, ściszyć (są o WIELE za głośne) a w dodatku mają tendencję do zapętlenia się i urwania. Taki mały "szczegół' a tak denerwuje.

Śmieszne są tez kraksy na skrzyżowaniach wywołane zmianą sygnalizacji ruchu - są bardzo sztuczne, kierowcy nawet nie próbują uniknąć stłuczki.

Na pochwałę zasługuje za to mechanika strzelania - naprawdę potrafi cieszyć :)
Brakuje tylko możliwości strzelania z auta (tak, wiem, przecież mamy hakowanie, które czasem bywa mega uciążliwe).

Misji pobocznych jest od groma, ale większość jest mega powtarzalna.
Najlepszymi z wszystkich są kryjówki gangów i cyfrowe odloty (muszę przyznać, że minigra z pająkiem wymiata).

Przechodnie zachowują się co najmniej dziwacznie.
Pochwalić mogę za to różnorodność akcji wykonywanych przez nich.

Niestety bolączką jest "spawnowanie" się pojazdów jak i ludzi czasami z 15-20 m przed naszymi oczami. W San Andreas to przeszło, ale nie dziesięć lat później.

Graficznie jest bardzo nierówno - mogę śmiało powiedzieć, że GTA IV jest bardziej zaawansowane technologiczne niż Watch Dogs.
Jak już wiele osób powiedziało - gra najlepiej wygląda w nocy, w deszczu. W pozostałych porach dnia jest co najwyżej średniawo, albo słabo (dzień).
Dziwne są też efekty towarzyszące ocieraniu się pojazdów lub przebijaniu przez ogrodzenie - widzę tu inspiracje Michael'em Bay'em :D

Gra może się podobać, ale raczej niewymagającym użytkownikom.
Po takim rozgłosie, hype'ie, przesunięciu premiery i prezentacji na E3 20112 spodziewałem się dużo lepszej gry - wątpię, że dam jej drugą szansę.
 

Artoox253

Użytkownik
Użytkownik
Wg. mnie Watch Dogs to dobra gierka, te wszystkie hmm "hejty" itp na tą grę są spowodowane tym, że miał być jeden z kandydatów do gry roku przez tą całą wielką kampanie reklamową, gdyby nie to, to ta gra byłaby dobrą grą i wszyscy by jej tak odrazu nie oceniali, fakt może nie jest jakoś mega porywająca, ma dużo błędów itp., ale to nadal dobra gra i gdyby nie to zamieszanie wokół jej premiery, to ludzie by na nią inaczej patrzyli :)
 

lukaszkulpinski

Użytkownik
Użytkownik
Gierka ogólnie ok ale nie ma co się dziwić że wygląda kiepsko ponieważ konsola już lata świetności ma za sobą. Specjalnie dla tej gry zakupiłem sobie PS4 i tam gra wymiata. Polecam :)
 

manfredo

Świeżak
Świeżak
Odpaliłem tą grę w weekend poświęciłem jej dobre 1,5h i faktycznie przereklamowana hakowanie sprowadza się tylko do naciśnięcia "x" na padzie liczyłem na jakąś kombinację np wejścia w podgląd na kamerce czy przełączenie świateł w sygnalizacji. Liczyłem na więcej i się przeliczyłem.
 

wook

Użytkownik
Użytkownik
super gierka, nie jest tak "dopieszczona" jak GTA V ale kto by nie chciał zhakować autmatu z Colą? :)
8/10
 

truskolodz

Użytkownik
Użytkownik
Przeszedłem, pograłem i raczej więcej nie wracam. Zła nie jest, ale to kolejna gra która jest przereklamowana. Marketing zrobił swoje. Ale do GTA to jej daleko. Poza tym, fabuła do pewnego momentu jest całkiem fajna, ale sam koniec to jakieś nieporozumienie. Potencjał jest duży w serii. Mam nadzieję, że śladem AC - kolejna część będzie Więcej, Lepiej, Ładniej.
 

DuelosXX

Banned
Użytkownik
Wg mnie lipa, gra zupełnie mnie nie wciągnęła, do tego była nudna :/ szkoda bo ciekawie się to wszystko zapowiadało .
 

kulkers

Użytkownik
Użytkownik
Albo się starzeje albo... ta gra jest po prostu słaba. Wybaczcie, może to się wydać niektórym mało poważne ale po 3 godzinach i powolnej agonii spowodowanej nudami mówię tej grze nie. Mój czas jest cenny a życie zbyt krótkie aby zmuszać się do ehm... Przyjemności.
Grafika- nędza( z wyjątkiem deszczu w nocy)
Dźwięk -dwie tragedie, aż cieżko uwierzyć, że coś takiego mogło powstać i przeszło testy jakościowe
Fizyka- tragedia pomieszana z tragedią, a w zasadzie całkowity brak fizyki.
Hackowanie- po co to komu? Tylko zmniejsza szanse na wczucie się w wirtualną rzeczywisość.
A reasumując, dla mnie gra może być GENIALNA nawet z wyżej wymienionymi wadami. Ale nie WD bo jest po prostu... Tragicznie nudne.
Pozdrawiam i odradzam, kijem nie tykać!
 

Igor0505

Użytkownik
Użytkownik
W skrócie gra jest do wymoderowano !! Tak ją zapowiadali, ale jest tak nudna, że szkoda gadać. Oczywiście moim zdaniem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Orzech1964

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A mi się podoba, graficznie może nie ma szału ale nie ma też tragedii, ja gram dalej z zaciekawieniem. ;)
 

XkulfonX

Banned
Użytkownik
Świeżak
Przebije GTA V pod względem szczegołów. Wszystko **********, tylko samochody wydają się jakby latały nad jezdnią...
dla mnie jazda samochodami w watch dogs jest niczym jakimś czołgiem.
 

Do góry Bottom