[ WAŻNE ]Problem z nowo zakupionym padem XBOX 360

CrashGuy

Świeżak
Świeżak
Witam. Zakupiłem dzisiaj pada do XBOX'a 360 ( przewodowego ) którym będę grał na PC'cie. Po tym, gdy odpakowałem w domu pada zauważyłem, że lewa gałka bardzo mocno skrzypiała, same gałki były ruchome ( ruszały się, tylko ja ich nie wychyliłem do przodu a leciutko na prawo i lewo smyrałem palcem, nie używałem praktycznie siły, ruszały się tak jakby w miejscu ).

Kolejną sprawą jaką zauważyłem jest to, że pad w kontrolerach gier inaczej się nazywa, zamiast Xbox 360 Controller for Windows ( czy coś w tym stylu ) pokazuje Controller (Controller(RED GEAR)) Nie wiem dlaczego nie pokazuje poprawnej nazwy pada. Zanim kupiłem tego pada właśnie korzystałem z pada który w nazwie miał RED GEAR i nie wiem czy to błąd systemu czy pad jest podrobiony ( chociaż na prawdę to jest niemożliwe, ponieważ pad był kupiony w RTV AGD i był zapakowany w oryginalne opakowanie KLIKNIJ TUTAJ )

Na screenie widać dwa pady. Jeden to pad od XBOX'a a drugi to pad z którego korzystałem przed zakupem pada od XBOX'a. Próbowałem podłączyć pada pod inny port, odinstalowywałem wszystkie sterowniki pod porty USB i nic.


Jednak dziwne jest to, że w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki pokazuje normalnie Xbox 360 Controller for Windows oraz oczywiście mój stary pad który był podłączony.


Gdyby tego było jeszcze mało to w ustawieniach pada ( tzn. kliknąłem prawym przyciskiem na pad i wybrałem właściwości ) jest kiepsko z kalibracją tzn. na początku wszystko jest na środku ładnie a kiedy właśnie ruszę gałką [ zwykle kiedy ruszę leciutko właśnie tak gdyby ta gałka była źle przytwierdzona] nie wraca na swoje miejsce tylko jest trochę oddalony od środka. Problem jest na obu gałkach.

Screen który prezentuje kiedy uruchomię ustawienia pada i niczego nie ruszę

Jak widać wszystko jest tak jak powinno być.

Tutaj screen kiedy poruszałem trochę gałkami ( oczywiście nie jest tak, że kiedy ruszę gałą to nie wraca na miejsce, musiałem się trochę namęczyć by zrobić tego screena i delikatnie poruszać analogami).



Wiem, że powiecie mi, że to normalne, ale moim zdaniem po poruszeniu nawet delikatnie gałki tak jak pisałem, że są praktycznie w miejscu pad powinien ustawić OŚ'e domyślnie a nie w innych miejscach. Na starym padzie takiego czegoś nie doświadczyłem. Nie wiem czy pad ma możliwość ustawienia martwej strefy by nie łapał tych małych ruchów, ale bardzo mi to przeszkadza. Przykładowo grając w Bully i przesuwając lewy analog w górę postać skręca lekko w lewo lub prawo. Nie jest tak zawsze, ale jednak.

Oddałem dzisiaj pada do sklepu, wymienili mi go i skrzypienie ustało ale reszta jest tak jak było, czyli pokazuje Red Gear zamiast XBOX 360 for Windows, analogi lekko się ruszają kiedy praktycznie bezsilnie nimi poruszam oraz analogi nie zawsze wracają domyślnie na środek ( chodzi mi tutaj o tego screena wyżej same analogi w padzie są na swoim miejscu ).

Bardzo ubolewam nad tym padem, ponieważ miałem nadzieję, że opinie w internecie na temat tego pada są trafne. Mimo, iż miałem głównie styczność z symetrycznym układem gałek to myślę, że układ gałek nie jest tutaj istotny. Chciałem po prostu mieć pada który jest kompatybilny z każdą grą by nie musieć bawić się jakimiś emulatorami.

Bardzo proszę o pomoc. Pada raczej już nie oddam ( chodzi mi o to, że nie otrzymam na miejscu nowego pada, ponieważ można wymienić / zwrócić towar tylko w tym samym dniu w którym kupiłem sprzęt. Pozostanie mi tylko zostawienie pada by wysłali go do punktu serwisowego a to raczej potrwa miesiąc. Nawet nie myślę o tym bo skoro nowy pad, który otrzymałem ma te same problemy co poprzedni ( jedynie zanikło skrzypienie pada ) to raczej taki jest już pad XBOX'owy. Zaczynam powoli żałować tego zakupu. Chciałbym przynajmniej wiedzieć czy tylko ja borykam się z problemami gałek czy każdy ma z tym problem.

PS. Nie wiem czy to normalne, ale w padzie nie mogę wysuną gałki tak by była całkowicie w rogu mogę obracać gałką, ale nie wykonuję kwadratu po poruszeniu tylko koło. W starym padzie sprawa wyglądała tak, ze gdy wysunąłem gałkę w jakiś z rogów dochodził do końca.


Pomoże ktoś? :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Robiłeś kalibracje?

Wysłane z Tapatalka
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przecież możesz zgłosić pada na zasadzie rękojmi, a nie gwarancji :>
Mnie gałki odbijają w padach z 360tki normalnie na swoje miejsce.
 

Do góry Bottom