Widziałeś fajny film? Przypadł Ci do gustu? Napisz swą opinię.

Resident

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Świetny skandynawski serial kryminalny "Most nad Sundem" http://www.filmweb.pl/serial/Most+nad+Sundem-2011-603823
Jest to serial ale odcinki mają po 1,5 godz, więc każdy odcinek jak pełnoprawny film. Podobnie jak w miniserialu Sherlock, który również polecam.
 

dottkka

Świeżak
Świeżak
Szkoda, że z horrorami ostatnio tak krucho w kinie :(
 

Grizli

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
OldSchool - stara komedia, bardzo dobra dawno się tak nie uśmiałem 10/10 :)
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Trochę ostatnio nadrobiłem zaległości + wizyta w PL, więc spora dawka kina obowiązkowa. Wymienię tylko te najciekawsze:

Baby Driver - całkiem dobre kino sensacyjne, świetna muzyka, pościgi, aktorzy dopisali. Myślę, że taki cichy przebój lata.

Spiderman Homecoming - kolejny restart Spidermana, tym razem Marvel celował głównie w dopisanie Człowieka Pająka do Avengersów. Tym razem o dziwo obyło się bez klasycznych wstępów z ugryzieniem przez radioaktywnego pająka itp. Petera poznajemy tuż po Civil War, więc ma już swoje moce, ale jest szczeniakiem, dziecko dostało prezent i nie może go udźwignąć. Pomaga mu w tym Tony Stark i jego technicznie zaawansowany kostium. Jest to więc całkiem odmienne podejście do Pająka. Jego moce schodzą na dalszy plan.
Świetny Keaton, dużo zabawnych scen, nawet Kapitan Ameryka dał czadu po napisach.

Auta 3 - zdecydowanie lepsze niż 2 część, a może nawet... Nie nie. Nie może być. Szkoda, że ŚP. W. Pyrkosz nie może błysnąć w w tej części. Piękne opowieść o przemijaniu. Zygzak po wielu zwycięskich sezonach i tłustych latach nie może się pogodzić ze zmianą pokolenia. Tak jak jego mentor Hudson Hornet, tak i on staje się powoli reliktem. Oczywiście nie podda się bez walki.

Wojna o planetę małp - Efektowne zamknięcie trylogii. Szkoda, bo ta opowieść naprawdę ma sens i jest zrealizowana we wspaniałym stylu. Kolejny raz widzimy jak ludzie nie potrafią sobie odpuścić, chcą do końca pozostać rasą nadrzędną. Zamiast dążyć do przeżycia, chcą dominować. Odwrotnie niż małpy. No a motyw obozu pracy to już jazda po bandzie.

Dunkierka - gdybym był złośliwy, napisałby że to taki historyczny Brexit, film o tchórzliwych Anglikach, którzy chcą się wydostać z kontynentu i wrócić do swoich zwykłych, smutnych zajęć, jak picie herbaty z mlekiem. Obraz tak dobrze zmontowany, że wygląda momentami jak dokument. Aż bałem się, że Wołoszański się pojawi i dorzuci trzy grosze. Nie ogląda się tego źle, ale film jest generalnie o niczym i nie wpisuje się we współczesny trend widowisk batalistycznych. Nie wiem co Nolan chciał osiągnąć i jaka była jego wizja. pod względem technicznym to jest majstersztyk, ale obrazowi brakuje duszy. Chyba specjalnie główne role powierzył debiutantom, bo tam nawet zagrać nie ma co.

Król Artur: Legenda miecza - Widowiskowość i angielskość ponad wszystko, czyli to, czego można się spodziewać po reżyserze. Dostał spory budżet i wywiązał się z zadania pierwszorzędnie. Widać jak powoli obsada Gry o Tron przebija się na duży ekran. No i dobrze. Pozytywne widowisko.

Split - Shyamalan miał wybitne szczęście trafiając na McAvoy'a, który stworzył coś z niczego. Wszystko w tym filmie jest niesamowite i głównie dzięki aktorstwu nasz mroczny mistrz wraca na salony. Brawo, warto było czekać 13 lat.

Przełęcz ocalonych - Absolutnie genialny. Teraz moim zadaniem jest obejrzeć pozostałe nominowane przez Akademię tytuły, bo jeśli ten obraz przepadł praktycznie bez echa i nagród, to reszta musi być wręcz wybitna. Oparta na faktach opowieść od początku chwyta za serce, później za żołądek i gardło, aż do niesamowitego końca. Jeden z najlepszych filmów ostatnich lat uważam.
 

Silitari32

Świeżak
Świeżak
Ja ostatnio oglądałam genialną francuską komedię Dusigrosz :) Może nie jest to film pierwszej świeżości - ale jak można go nie pokochać?
 

nomorimales34

Świeżak
Świeżak
Auta polecam :D
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Geostorm
Rzekłbym, że dobry średniak. Ogólnie nie chciałem pójść do kina, lecz zostałem namówiony przez moją.. No i nie żałuję. Film jest dobry ale zdecydowanie za mało katastroficzny - moja chciała pójść na film katastroficzny, lubi te klimaty. Butter już się postarzał, choć wg mnie dalej nadawałby się do filmów akcji. We filmie faworyzowano samochody "elektryczne" hehe :). Więcej w nim nakręcania fabuły itd niż jeżeli spektaklu destrukcji - a szkoda. Nawet bez tego film dalej trzyma poziom ale jak pisałem byliśmy nastawieni na bardziej "katastroficzne" zjawisko.

Całościowo spokojnie mogę dać 8/10.

Teraz z kinem trzeba czekać na 24 października i premiera Thora :). W sobotę bądź niedzielę kino obowiązkowo :).


The Dark Tower
Nie powiem napalony byłem trochę na ten tytuł i mój zapał bardzo szybko zgasł.. Tak, tak zwiastuny mnie nakręciły. Ogólnie jest dużo niejasnych scen, film wieje nudą (dobrze zbudowanie początku, później nuda, jakaś akcja, nuda itd.).
Wyczuwam w tym filmie konkretny potencjał na demony itp itd ale nic takiego nie dostajemy. Nawet demony z Supernatural są ciekawsze.
Główny zły też jakiś taki dziwny. Z początku nawet mi się podobał, lecz przez cały film taka sama morda i sprawiał wrażenie, że gra tam za karę.
Dla mnie jest to idealny przykład niewykorzystania potencjału filmu. Bo szło tam upchać na prawdę dużo pośrednich mocnych przeciwników itp.

Całościowo napisałbym, że słaby średniak takie -6/10.
Z biedy można zobaczyć.

Spiderman Homecoming
Byłem w kinie i jak dla mnie tandeta. To jest Spiderman na prawdę dla młodych odbiorców. Jako stary wyjadacz Spidermanów z Tobim ten mnie po prostu odrzucił. Nie powiem miał momenty, że sądziłem: ohh no dobra jest dobrze.. by po chwili pokazać scenę gdzie myślę WTF?! co za dziecinne gówno..
Moment jak Peter był uwięziony pod stertą gruzu i darł mordę z nadzieją (już nie pamiętam), że ktoś mu pomoże (?) myślałem, że walnę śmiechem..
Jestem już chyba za stary na takie "młodzieżowe" remastery. I wolę jednak kino zdecydowanie +18.

Takie 7/10 - bo to dalej spider ale powoli nie moje klimaty.
 

Trubadurek

Świeżak
Świeżak
Hot Fuzz - genialna komedia :)
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
W weekend obejrzałem z rodziną nowego Thora: Rangarok. No i chciałbym wiele o tym filmie napisać, ale nie chcę nikomu psuć zabawy. Bezsprzecznie jest to NAJLEPSZY FILM MARVELA jaki stworzono, a przecież w tym uniwersum pojawiło się kilka perełek. Nic z tego. Rangarok zostawia konkurencję daaaaaleko w tyle. Czemu? Humor, lekkość, polot, świeżość! Reżyserem jest może mało znany póki co Taiki Waititi, ale wróżę facetowi świetlaną przyszłość. Znałem go jedynie z Things we do in the shadows, który to jest jednym z najzabawniejszych filmów jaki widziałem w życiu, więc kiedy usłyszałem, że będzie reżyserował Thora, to miałem taką zagwozdkę. Z jednej strony gość ma niesamowite poczucie humoru i potencjał, a z drugiej Hollywood to nie przelewki. Zdał egzamin śpiewająco. Czuć świeżość i luz, aktorzy którzy byli dość drętwi w poprzednich produkcjach, tutaj nabrali życia. Sam reżyser podkłada głos pod Korga, najzabawniejszą postać w filmie. Pozycja obowiązkowa. 9/10 to daję bez mrugnięcia okiem. Film roku bezsprzecznie, a widziałem sporo.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Thor: Rangarok

Film bardzo dobry. Z Thorem im dalej tym filmy stają się coraz to lepsze. Asgard + Loki no po prostu genialnie. Największy minus tego filmu to Hulk. Znacznie bardziej odpowiadał mi w poprzednich filmach niż tutaj. Kierunek jaki obierają z Hulkiem jest jak dla mnie porażką..
Dla fanów Marvela i ogólnie scfi z tego gatunku, Thor jest pozycją obowiązkową.
+9/10

Liga Sprawiedliwości
DC zgapia nawet intro od Marvela.. Gdzie pokazują np. Aquamena jako blondyna z trójzębem.. a w filmie jest czarno włosy (ciemnoskóry) z pięciozębem (czy jak to się zwie fachowo)..
Nie będę się zbędnie rozpisywał i powiem krótko:

PLUSY:
- postać Batmana - chcąc nie chcąc Ben gra bardzo dobrze Bruce Wayna i Batmana było parę bardzo dobrych ujęć (wiem, że wiele osób twierdzi, że nie nadaje się na Batmana ale wg mnie spisuje się bardzo dobrze).
- Wonder Woman - jakby nie patrzeć to przeginają trochę z tą postacią.. scena którą znamy z trailera w banku to już przegięcie. Rozumie, że jest silna itp itd ale szybka jak "błyskawica" to już przegięcie - komuś puściła fantazja.. Wonder Woman odgrywa w tym filmie takiego łącznika między zespołem.
- Cyborg - dla mnie średniawka, choć przedstawili go w miarę ciekawie..

MINUSY:
- Barry Alen Flash - przedstawili go jako totalną fajtłapę i idiotę.. Gdzie Barry przecież był inteligentną osobą. Aktor w ogóle mi nie pasował na Barrego.. Jedynie dwie sceny z nim były fajne - jednej nie można zdradzić i druga gdzie całe kino zrobiło FACEPALM :D. I niebieskie błyskawice podczas biegania na prawdę?
- ojciec Barrego - nie komentuje nawet..
- Aquaman - tak jak mówiłem powinien być blondas biały, a nie czarnowłosy ciemnoskóry z pięciozębem, kleptoman?.
- efekty specjalne - jeszcze muszą się wiele nauczyć od Marvela.. bo było miejscami aż perfidnie widać greenscreen :D

Ogólnie rzecz biorąc tak do połowy oglądało się fajnie. Później już było tak sobie. I końcówka jak dla mnie do bani.
Był zły.. liczyłem na jakieś epickie starcie - że powiem WOW, a efekt był taki - to już wszystko?!
Film zdecydowanie miał potencjał i mam wrażenie, że gdzieś w połowie filmu twórcy wpadli w samozachwyt i spierniczyli film.
Niestety ale do filmów Marvela brakuje im na prawdę dużo.

6/10
 

dwidera

Banned
Świeżak
Ostatnio wrażenie na mnie zrobił https://www.filmweb.pl/film/Rampage:+Dzika+furia-2018-714800 taki do pośmiania się
 

ArassPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bright 2017

Bardzo ciekawie zbudowany świat, rzekłbym taki Tolkien w LA. Podział na rasy: Orkowie, Elfy, Ludzie, Krasnoludy żyjące w naszym świecie. Sam podział nie dotyczył tylko i wyłącznie ras, wiązał się również z podziałem społecznym. Orkowie - ci źli, Elfy - nadrasa, geniusze, bogacze, rządzący światem, ludzie - zwykli sprzątacze, trzymający pokój.
Motyw przewodni, jak to filmach tego gatunku, to walka dobra ze złem. Zwykli policjanci, którzy mają powstrzymać zło. Dodatkowo ciekawa postać Jakoby, orka który został pierwszym policjantem, co wiązało się z licznymi problemami, zarówno od ludzi/policjantów jak i orków.
Netflix wplótł w akcję kontrast świata oparty na uprzedzeniach rasowych, stereotypach. Można bez żadnych problemów utożsamić rasy z nacjami obecnego świata.

PLUSY
- dość szybka akcja
- rasy z fantasy w Los Angeles
- brak wątków miłosnych
- hollywoodzka obsada w produkcji streamingowej
- świetna charakteryzacja ras

MINUSY
- jakoś można byłoby wycisnąć więcej ze świata, pokazać go
- muzyka, a raczej jej brak
- film na raz

7/10
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Pośród natłoku wysokobudżetowych produkcji o superbohaterach, które najwyraźniej powoli mi się przejadają, udało mi się obejrzeć 2 ciekawe produkcje ostatnio.

Upgrade - to jak pełnometrażowy odcinek Czarnego Lustra, jeśli chodzi o tematykę. Kto polubił serial - pozycja obowiązkowa. Świetna realizacja. Zaskakująco dobra akcja.

Wind River - to już chyba bardziej znany obraz, który przyznam otwarcie zachwycił mnie i do dziś rozpamiętują jego fragmenty. Nie wiem czy to zasługa zniewalających widoków, czy bardzo dobrego aktorstwa, czy może świetnej intrygi. Może wszystko po trochu, albo akurat trafił na podatny grunt.
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Z cyklu "filmy, które mogliście pominąć". Ostatnio tak jakoś się złożyło, że kilka mniej znanych, acz całkiem ciekawych produkcji. Nie jakieś perełki, czy arcydzieła, ale też nie marnowanie czasu.

Weterani wojskowi (nie)radzący sobie z codziennością, czyli

Nigdy cię tu nie było, brutalny ze świetną, posępną rolą Phoenixa, ratującego dziewczynkę z rąk porywaczy
Zatrzyj ślady, tym razem świetny Ben Foster, jako ojciec wychowujący córkę z dala od cywilizacji, taki można powiedzieć, pro-ekologiczny.

Peppermint, czyli zemsta za śmierć rodziny w kobiecym wydaniu, nic świeżego, ale w wybornym stylu.
Hotel Artemis, niezła obsada, dość zakręcona rola Jodie Foster, klimatczny, i wciągający

aha, no i w październiku będąc w PL obejrzałem m.in. Źle się dzieje w El Royale. Niestety miałem taki hype na ten film, że trochę się zawiodłem. Bardzo dobry, ale spodziewałem się lepszego. Ot co. To jest tak jak ktoś chce na siłę kopiować Tarantino.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Iniemamocni 2
Przyjemna bajeczka. Dobre teksty i ogólnie wyśmienita zabawa dla każdego: młodego czy też starszego :).
Ocena: 8/10

Aquaman
W końcu jakiś dobry film z stajni DC. Jak do tej pory chyba najlepszy film z tego uniwersum DC. Oby kolejne filmy z DC pchały się do przodu z ich jakością. Jakby nie patrzeć do filmów z Marvela brakuje im jednak trochę ale jak najbardziej Aquamana można śmiało oglądać - i wybrać się do kina. Najbardziej wkurzającym typem jest chyba nygas, którego poznajemy na początku i sam aktor jakoś nie budzi grozy czy szacunku czy czegoś co chyba miał robić.. zupełnie nie pasuje.
PS. Jest afterscena po napisach :).
Ocena: 8/10
 

winter2

Świeżak
Świeżak
Ostatnio oglądałem Monachium Spielberga z początku myślałem, że to drętwy film będzie ale się nieźle rozkręcił no i oparty na faktach.
 

Do góry Bottom