Wiecie, ile wynoszą koszty produkcji konsol?

D

Deleted member 50854

Guest

Wyszło na jaw, że przy cenie 249 dolarów koszt produkcji jednego 3DS-a to tylko 101 dolarów. Myśleliście kiedyś nad tym, jak prezentuje się to w przypadku innych sprzętów do grania?
Przy okazji premiery nowej konsoli japońskiego giganta oraz różnicy między ceną produkcji urządzenia a tym, ile sklepy każą sobie płacić za ostateczny produkt, postanowiliśmy pokazać Wam, jak kształtują i kształtowały się te zależności na przestrzeni ostatnich lat również w przypadku innych sprzętów. Dane to oczywiście tylko przybliżone kwoty, które bazują głównie na materiałach serwisów zajmujących się podobnymi zagadnieniami (jak chociażby iSuppli). Prawda w sieci bywa mniej lub bardziej wiarygodna, tym samym istnieje duża szansa, że dane mogą miejscami nie pokrywać się z rzeczywistością. Oczywiście łatwiej byłoby przygotować takie zestawienie, gdyby producenci chcieli podzielić się szczegółowymi informacjami, a nie operować abstrakcyjnymi procentami.

Obniżone koszty produkcji to w dużej mierze obietnice twórców, którzy dumnie informowali, że zredukowali cenę wyprodukowania urządzenia o 30%, 40%, a nawet 70%. W przypadku aktualnych, przybliżonych cen w USA staraliśmy się szukać konsol w jak najbardziej standardowych ofertach - bez dodatkowych gier, akcesoriów i kontrolerów ruchu.

Tak to mniej więcej wygląda. Zaskoczeni? Jak widać, Nintendo sporo zarobi na nowej konsoli. Z całego zestawienia to właśnie 3DS jest najtańszy w produkcji w okolicach premiery. To w prostej linii kontynuacja polityki zastosowanej w Wii. Już na starcie cena wytworzenia stacjonarnej konsoli Nintendo była sporo niższa niż to, czego życzono sobie w sklepach. Po redukcji kosztów zarobek był jeszcze większy i nawet obniżka ceny urządzenia nie pozbawiła koncernu zarobków.

Sony sporo dokładało do PS3 i dopiero po pewnym czasie konsola zaczęła przynosić zyski, Microsoft nie zbijał kokosów, ale sprzęt potrafił na siebie zarobić od samego początku. Z telefonami Apple'a sprawa jest trochę inna, bo komórki były początkowo dostępne tylko w dwuletnich abonamentach, w których wciąż kosztowały niemało. iPad był, jest i będzie drogi, a co najważniejsze zarabia na siebie podczas sprzedaży każdego modelu.

Paweł Winiarski
Wiecie, ile wynoszą koszty produkcji konsol?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
No to grubo Xbox kosztował ale coś mi się wydaje że to ściema ;)
 

i.T

Użytkownik
Użytkownik
Nawet gdyby rozdawali konsole za darmo to i tak najwięcej kasy nabijają im gry, a parę groszy z pewnością wpadnie z abonamentów Xbox Live.
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Nawet gdyby rozdawali konsole za darmo to i tak najwięcej kasy nabijają im gry.
To jest pewne. Wystarczy spojrzec co sie dzialo jak na rynek weszlo PSP Go. Sklepy w USA odmawialy sprzedazy, ze wzgledu na to, ze nie beda pozniej miec przychodow z gier, bo te mozna brac tylko z cyfrowej dystrybucji.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
3DS jest w produkcji taki tani? Coś mi się nie chce w to wierzyć.
 

vagner

Użytkownik
Użytkownik
Ale news :/ Od zawsze wiadomo że Giganci dokładali do konsol. Tylko Niny zarabia na Wii'ach. I dlatego piractwo jest tak krzywdzące dla Sony i MS.
 

SkovvPL

Użytkownik
Użytkownik
Przecież muszą jakoś zarabiać :) Ja tworzę sobie efekt gitarowy. W sklepie kosztuje on 350zł a ja wydam na niego z 40zł :) Dźwięk ten sam :]
 

Patrolek PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Widać dlaczego my biedniejemy a oni się bogacą, tylko jeszcze tu cukru brakuje w tej tabelce.
 

neCro

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma tragedi, myslalem ze przebitka cenowa jest wieksza :p
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PS3 840 zł sporo ale jak ładuje się 8 rdzeniowy procesor dla picu to tak jest a co do 3ds jak on tam ma banana zamiast karty graficznej i procesora to co się dziwić.

edit to nie złotówki to dolary <szok> no to zawyżyli ostro nie ma szans na takie koszta 330 zł koszt produkcji ok jestem w stanie uwierzyć ale nie w 330$
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
wg mnie te koszty i tak są zawyżone, materiały i produkcja na pewno nie kosztują tyle, ile w tej tabelce
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Bo to są koszta na premierę, mogliby jakieś aktualne dać.
 

marts97

Użytkownik
Użytkownik
No ale producenci muszą zarabiać.
 

zg2yt

Użytkownik
Użytkownik
Jechu, masz tam późniejszy koszt produkci.
 

meelman

Użytkownik
Użytkownik
Duży ten koszt produkcji ps3 na początku, teraz widzimy ile kasy zdzierają z nas :p
 

Do góry Bottom