WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

habinka

Użytkownik
Użytkownik
witam tak jak w temacie a chodzi o to ze gry te co maja format 4:3 czy jakos tak sa wyswietlane do bani a te co maja 16:3 maja czarne pasy u góry i na dole co mi nieprzeszkadza ale dlaczego gry na cały ekran sa w wygladzie tak beznadziejne rozdzielczosc jaką ustawiam to 1280 x 1024 wiec help moitor jest zwykły niepanoramiczny lcd
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

moze zmien rozdzielke, a pozatym jaki to monitor?? tzn firma, model
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

więc tak monitor to BenQ FP71G X bawiłem sie rozdziałkami ale to nic niedaje jedynie na rozdziałce 1300 cos na 700 detala sa ale obraz jest rozciagniety;/
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Kabel oryginal ? moze dlatego ze to nie oryginal cos takiego sie dzieje .
 

dodo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Hmm... mam tak samo w grze NFS Pro Street. Kabel mam oryginalny Microsoft'u. Jak ktoś ma jakąś radę to proszę pisać ;D

P.S. Mój monitor to LG L1952T (NIE panorama).
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

no kolega pisze ze ma tak samo to ja niewiem a czy da sie chociaz dodac te pasy?? byle by to jakos wygladało
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Ale on ma w jednej grze . A ty we wszystkich . Sprobojcie ustawien w Xboxie . Poprzestawiajcie cos tam i bedzie cycus glancus (chyba)
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

ustawiałem wszystko i nic nawet z rozdziałka ta najnizsza;/
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Nie wiem . Pierwszy raz slysze . Sproboj u kumpla na monitorze . Lecz ja nadal sadze ze to kabel . Jeszcze jednak nie podales czy kabel original czy nie .
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

kabel jest taki http://www.allegro.pl/item291897497_kabel_xboxa_360_vga_hd_hdtv_crv_lcd_audio_gold.html


ale na tv działa moze monitor ;/
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Problem . Tu moze byc wina kabla . Jest to chyba najtanszy kabel . Wiec tutaj nie ma co dalej wiercic tematu . Oryginal kosztuje ok. 120zl .
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

kabel ?? na tv wszystko gra; tu w 50% ;/ a moze to wine montora ze niepanoramiczny??
 

ADAMO

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

jak na tv chodzi to monitor cos ale do konca pewny nie jestem graj na tv:)
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Kabel kabel . Przeciez do tv masz jeden kabel a do monitora drugi .
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

uzyłem tego samego kabla podpiąłem pod d dub
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Jednak to moze byc kabel . Niech sie wypowie ktos doswiadczony np : Raikoh , Spike200 lub Brattanek czy Kasaniec . Powiedza to samo . Ze wina kabla . (gorzej dla mnie jak tak nie powiedza ) ja tez mialem taki kabel (skapstwo ) . No i nawet na monitorze nie mozna bylo dobrze pograc . Kupilem oryginal i jest wszystko ok .(chociaz ostatnio gram non stop na TV
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

ehhh...
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Pasy na niepanoramicznym monitorze to rzecz normalna.

A co do niskiej rozdzialki w grach w formacie 4:3, (moim zdaniem) poniewaz X standardowo obsluguje telewizory hd, a te jak wiadomo sa praktycznie tylko panoramiczne (wiekszosc nowych jest tworzona tylko pod panoramiczne tv, wiec stad te czarne pasy i normalna rozdzielczosc) wiec gdy ustawiony jest format 4:3 to odbiornik jest traktowany jak ZWYKLY tv - stad niska rozdzielczosc (czesc gier ma 2 "opcje" wyswietlania, glownie te starsze - obraz 4:3 z niska rozdzialka i 19:9 z wysoka, gry te same "dokonuja wyboru" jaki obraz wyswietlic).

Chociaz z tego co wiem to oryginalny kabel powinien zmieniac rozdzialke i dostosowywac ja do odbiornika, wiec majac oryginalny kabel moglbys (teoretycznie) uzyskac lepsza rozdzielczosc, za yo napewno poprawilaby ci sie jakosc obrazu.
 

habinka

Użytkownik
Użytkownik
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

czyli trzeba nowy kabel albo pogrzebac w opcjach gry??
 
P

Piri001

Guest
Odp: WIELKI PROBLEM PODłACZENIEM MONITORA

Na to wyglada . Ja mowilem ze trzeba oryginal kabel . Jednak do konca nie wiedzialem czemu . Teraz juz wiemy .
 

Do góry Bottom