WiFi i jego konfiguracja

maxor666

Świeżak
Świeżak
Siemano jestem "zielony" w temacie Xbox 360 bo dopiero mam go miesiąc i mam pytanie dotyczące Xbox Live. Posiadam konsole Xbox 360 Slim i czy jak kupie to Wifi to muszę jakoś specjalnie konfigurować go pod Xboxa? Słyszałem, że trzeba to dziwnie ustawiać i że to jest trudne, że sieci jakieś trzeba ustawić itp. Jednak ja się chce spytać Was czyli doświadczonych użytkowników jak to się konfiguruję itp. Proszę o wyrozumiałość, bo jestem nowy i chce się dużo dowiedzieć na ten temat.

Ps. Szukałem na forum podobnych tematów, ale niestety nie znalazłem.
 

studencikuwm

Świeżak
Świeżak
Wydaje mi sie , ze chyba w slimie masz juz wbudowane wifi wiec nie ma potrzeby zakupu zewnetrzenej karty bezprzewodowej
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Slim ma wbudowane WiFi wystarczy że masz modem dobrze skonfigurowany i później w ustawieniach konsoli testujesz łączę z XBL jak wszystko będzie dobrze to konsola sama wszystko sobie skonfiguruje
 

maxor666

Świeżak
Świeżak
No właśnie chce kupić modem WiFi z tymi antenkami czy jak hehe. A jak właśnie dobrze skonfigurować modem WiFi? Wiem, że to odbiega od tematu Xobxa, ale muszę to wiedzieć ;).
 

kisiel5577

Użytkownik
Użytkownik
Ja nic nie konfigurowałem... Jakiego masz neta? ADSL jak Neo, lub Netia? Zwykłą konfigurację będziesz musiał przeprowadzić wg. tego jaki model routera kupisz. Jeśli wtedy nie będzie Ci działać, napisz na forum ; ) Bo tak jak mówię - podłączyłem odbiornik pod konsolę ( Elitka ), sieć już była ustawiona, nie jestem za żadnym NATem. Wszystko OK : D
Edit:
Doczytałem modem - czyli masz ADSL. Kup router z modemem, skonfiguruj, powiedz nam jak jest ; D
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
wszystko zależy od modemu czy od razu będą porty odblokowane oraz czy firewall będzie wyłączony oraz czy internet będzie udostępniany, chodzi o to żeby podczas odpalenia xkloca w ustawieniach systemu konsola dostała przypisane IP, DNS
 

piper9

Użytkownik
Użytkownik
Nie kupuj zadnego wifi bo slim ma juz wbudowane wifi ja tylko musiałem zrobić po pierwsze wpisać kasło wap i to wszystko
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Musisz kupic Router, a czy z modemem czy bez zalezy jak laczysz sie z internetm, od kogo masz neta ?
Modemy nie sa w stanie rozdzielic neta na kilka urzadzen, mylicie pojecia

Ja nic nie konfigurowałem... Jakiego masz neta? ADSL jak Neo, lub Netia? Zwykłą konfigurację będziesz musiał przeprowadzić wg. tego jaki model routera kupisz. Jeśli wtedy nie będzie Ci działać, napisz na forum ; ) Bo tak jak mówię - podłączyłem odbiornik pod konsolę ( Elitka ), sieć już była ustawiona, nie jestem za żadnym NATem. Wszystko OK : D
Juz lepiej nic nie pisz, bo nawet nie wiesz co to jest NAT piszac cos takiego
 

KULA

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
a nom prawda :) człowiekowi chodzi o router wifi a pisze o modemie może dlatego że mam oba urządzenia :) Dzięki za poprawienie mnie
 

maxor666

Świeżak
Świeżak
Neta mam z Diana taka sieć z kablówki,ale bardzo szybka i dobra. Modem mam bo to kablowy internet. Nie mam niestety jak piszę wyżej WiFi. Dzięki za odpowiedzi. Mniej więcej już coś czaję ;D
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Wiec pod ich modem podlaczasz router bez modemu np taki
 

Do góry Bottom