Windows Media Center Poradnik

mck82

Użytkownik
Użytkownik
W tym temacie omówie sposób podłączenia urządzenia Windows Media Center Extender do konsoli xbox 360— za pomoca przewodu (przy użyciu połączenia Ethernet) — oraz sposób instalowania i konfigurowania x,a.


1.Podłącz jeden koniec kabla Ethernet do portu Ethernet twojego PC.
2.Podłącz drugi koniec kabla Ethernet do portu Ethernet xbox360.
3.Po podłączeniu kabla sieci Ethernet do urządzenia Extender powinna włączyć się kontrolka aktywności sieci.


--------------------------------------------------------------------------------
1.Na ekranie Start programu Windows Media Center przewiń do kategorii Zadania, a następnie kliknij polecenie dodaj urządzenie Extender.




2.Na ekranie Instalator urządzenia Windows Media Center Extender — Zapraszamy! w programie Windows Media Center kliknij przycisk Dalej.

3.Naciśnij zielony przycisk Start Obraz zielonego przycisku Start na pilocie na pilocie konsoli Xbox 360 lub użyj kontrolera konsoli Xbox 360 do wybrania modułu multimediów.

4.Na konsoli Xbox 360 wybierz opcję Media Center.

5.Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie konsoli Xbox 360, aby otrzymać 8-cyfrowy klucz instalacji programu Windows Media Center. Zapisz na kartce ten 8-cyfrowy klucz instalacji.
Jest to klucz, który będzie potrzebny do skojarzenia konsoli Xbox 360 z komputerem z zainstalowanym programem Windows Media Center.
Nie trzeba pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ funkcjonalność urządzenia Extender jest wbudowana w program Windows Media Center.

6. Za pomocą pilota programu Windows Media Center lub klawiatury na ekranie Wprowadzanie klucza instalacji programu Windows Media Center
wprowadź 8-cyfrowy klucz instalacji wyświetlony na konsoli Xbox 360, a następnie kliknij przycisk Dalej.


7.Podczas konfigurowania urządzenia Extender na komputerze z programem Windows Media Center wykonywanych jest automatycznie kilka zmian, w tym zmiany dotyczące Zapory systemu Windows.
Jeśli na komputerze jest uruchomiona zapora inna niż Zapora systemu Windows, upewnij się, że oprogramowanie zapory jest tak skonfigurowane, aby umożliwić konsoli Xbox 360 połączenie z komputerem z programem Windows Media Center i pełnienie roli urządzenia Windows Media Center Extender.
Niektóre zapory są już skonfigurowane, aby umożliwić konsoli Xbox 360 połączenie z komputerem z programem Windows Media Center i pełnienie roli urządzenia Media Center Extender.
Inne zapory będą jednak wymagały zmian w konfiguracji oprogramowania zapory.

8.Po zakończeniu pracy z Instalatorem urządzenia Extender w programie Windows Media Center kliknij przycisk Zakończ.

Na telewizorze podłączonym do konsoli Xbox 360 zostanie wyświetlony interfejs użytkownika programu Windows Media Center.
Można teraz oglądać telewizję na żywo, nagrane programy telewizyjne, obrazy, słuchać muzyki,
odtwarzać wideo i korzystać z innych multimediów cyfrowych za pośrednictwem konsoli Xbox 360 w taki sam sposób,
jak w programie Windows Media Center. Tworzone jest automatycznie nowe konto o domyślnej nazwie mcx1 przeznaczone do pracy
z urządzeniem Extender.

 

konrad.86

Świeżak
Świeżak
A czy to ustawia się tak samo gdy komp i xbox są podłączone pod router??
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
A czy to ustawia się tak samo gdy komp i xbox są podłączone pod router??
W tym poradniku przedstawilem standardowy sposob polaczenia PC z x'em.
Poprzez router nie probowalem,jest to mozliwe ale prawdopodobnie podczas kozystania z WMC poprzez polaczenie przez router na czas korzystania z tej opcji stracisz polaczenie z XBL.
Jednym kablem nie obslozysz 2 polaczen.
 

kompot

Użytkownik
Użytkownik
Mam Viste x64 sp.1 i nie moge otworzyć WMC o_O klikam i nic sie nie otwiera :/
Gdy PC zobaczył X'klocka na chmurce pojawiło się " Konfiguruj nowe urządzenie Windows Media Center Teraz" wybrałem to otworzyło się okno z WMC i odrazu się zamkneło :/ Tylko reinstal systemu ratuje?
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
Mam Viste x64 sp.1 i nie moge otworzyć WMC o_O klikam i nic sie nie otwiera :/
Gdy PC zobaczył X'klocka na chmurce pojawiło się " Konfiguruj nowe urządzenie Windows Media Center Teraz" wybrałem to otworzyło się okno z WMC i odrazu się zamkneło :/ Tylko reinstal systemu ratuje?
Z tego co piszesz wynika ze masz uszkodzona aplikacje skoro w zaden sposob nie mozesz otworzyc WMC ani zainicjowac polaczenia.Sprobuj reinstal zrobic.
Ps.Masz orginalna VISTE??
 

kompot

Użytkownik
Użytkownik
Ps.Masz orginalna VISTE??
:DD nie :DD Nie moge sobie teraz pozwolić na reinstal... trudno, ok thx
 

kaku

Użytkownik
Użytkownik
a Jak skonfigurowac WMC z x360 pod XP ?
 

kompot

Użytkownik
Użytkownik
Poradzilem sobie za pomocą Windows Media Player wszystko ładnie śmiga :)
 

kaku

Użytkownik
Użytkownik
moglbys przyblizyc temat ?:D
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
a Jak skonfigurowac WMC z x360 pod XP ?
Musisz miec kabel krosowany i windows media player 11 wszystko,jak bedziesz
podlaczal to x360 i pc musza byc wylaczone.jak to zrobisz komp automatycznie wykryje polaczenie,po czym wchodisz w WMP>biblioteka>udostepnianie multimediow i dalej juz bedziesz wiedzial co zrobic.
Jakos tak to bylo:)
 

Skuska

Użytkownik
Użytkownik
Już sobie poradziłem
 

BvraS

Użytkownik
Użytkownik
Ja sobie nie moge poradzic mam Viste Home Basic I co mam zrobic nie mam Tego Windows Media Center
Skąd mam to sciagnac ??
PomocY
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
Ja sobie nie moge poradzic mam Viste Home Basic I co mam zrobic nie mam Tego Windows Media Center
Skąd mam to sciagnac ??
PomocY
A masz windows media player11??tez moze byc;]
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam WMC 2005 edition, połączyłem się wszystko ok. Ale przy włączaniu WMC wyskakuje błąd: Karta wideo lub sterowniki są niezgodne z programem Media Center. Klikam OK i się włącza, ale ... nie mogę odtwarzać filmów ;( Wie ktoś czemu? Czekam na odpowiedź :]
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
Nie mozesz odtwarzac filmow bo nie masz pewnie kodekow.Przy odpalaniu jakiegos divx'a musisz byc zalogowany do XBL i w ten sposob same sie pobiora:))
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
Niestety, nie pobiera żadnych kodeków. Na dodatek na komputerze pojawia się błąd 'Nie można wykryć urządzenia Extender (...) sprawdź połączenia/firewall' czy co takiego. Ale normalnie się połączyło, muzyka i obrazy są odbierane przez konsole. A i gdy chce film odtworzyć 'Brak potrzebnych kodeków (czy jakoś nie pamiętam jak)lub plik jest uszkodzony' ... ja juz nie wiem :(
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
tez tak mialem na zwalonym (pirackim) systemie
zainstalowalem oryginal i wszystko smiga
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
Problem w tym, że na orginała mnie nie stać :> W przyszłym roku kupuje laptoka z Łindołsem sewen! ;ddd No chyba, że nie opłaca się czekać na kolejne wydanie Windowsa ze stajni microsoftu?
 

mck82

Użytkownik
Użytkownik
No chyba, że nie opłaca się czekać na kolejne wydanie Windowsa ze stajni microsoftu?
Nie oplaca sie,bo co rusz to microsoft bedzie wypuszczal nowe systemy i jak bys chcial tak czekac na najnowszy to by ci broda predzej osiwiala:DD
Ale juz nie robmy offtopu bo to nie miejsce na takie dyskusje;).
 

WiLdBartMan

Świeżak
Świeżak
u mnie to nie działa... Jest tu ktoś kto mógłby mi z tym pomóc bo męczę się już od miesiąca;/ Z góry wielkie dzięki.
 

Do góry Bottom