• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Wirus na konsoli Xbox one s ?

Szymon_99

Świeżak
Świeżak
Siema, podłaczyłem do konsoli pendrive, który jak się okazało po przeskanowaniu na kompie miał trojana. Jest jakaś opcja, że mogło mi też zainfekować konsolę ? Co istotne, nie uruchomiłem niczego z tego pendrive bo konsola nawet nie widziała na nim żadnych danych(coś się tak btw popsuło z tym pendrive)

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nic się nie popsuło w pendrive. Konsola nie widzi dysków i penów poniżej 250 GB jeśli chciałbyś użyć ich do instalacji gier. Inne programy obsługują normalnie peny.

Szymon_99

Świeżak
Świeżak
Nie miałem zamiaru używać pendrive do instalacji gier bo byly na nim nagrania jedynie i w zasadzie pc też go nie otwiera. Jedyne co mnie interesowało to właśnie to czy da się zainfekowac konsolę po podłączeniu takiego pendrive, który miał jakiegoś śmiecia w sobie

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Teoretycznie konsola z dziurą w systemie mogłaby być przejęta przez wirus przy użyciu explota ale to jest tak mało prawdopodobne.. System konsoli jest cały czas łatany tak by nie dopuścić do piractwa i tym samym nie ma szans by jakikolwiek wirus cokolwiek zrobił. Można spokojnie powiedzieć że na konsoli nie ma wirusów.

Do góry