Wolna prędkość internetu

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Mój problem polega na tym że konsola nie wykorzystuje pełnego łącza jakie mam czyli 300mb/s.
Jak mam statystki to prędkość pobierania jest 45mb/s a wysyłania 55mb/s na pc pokazuje mi wszystko prawidłowo czyli pobieranie jest 300mb/s a wysyłanie 50mb/s.
NAT mam otwarty. Jak pobieram gry z xbl leci ok 50mb/s a powinno być o wiele więcej :/


Zapomniałem dodać że internet mam podłączony na kablu próbowałem też przez wifi ale to samo jest.

Bardzo bym prosił o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na początek sprawdź różne dns-y, na statystyki sieci nie patrz, u mnie np. statystyki pokazują 90mb/s a pobiera 180-200mb/s.
Ogólnie to też zależy od obciążenia serwerów, w jakich godzinach pobierasz i jaką grę pobierasz, czasami leci 20mb/s a czasami 200mb/s
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
A jaki używasz kabel do połączenia z konsolą bo może nie jest odpowiedniej kat. i nie uciagnie tak wielkiego speedu.
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Wcześniej miałem 200mega i było ok teraz się przeprowadziłem, mam tego samego dostawcę tylko że 300mega. A kabel mam od dostawcy, tym samym kablem mam neta do pc podpiętego.
A o co chodzi z tymi DNS'ami ? Jakie mam spróbować? Wiem przynajmniej gdzie to wpisywać.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdź czy kabel jest 4-żyłowy czy 8 do takich prędkości musi być wykorzystane 8 żył
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź czy kabel jest 4-żyłowy czy 8 do takich prędkości musi być wykorzystane 8 żył
8 żył jest.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Spróbuj w konsoli ręcznie wpisać dns np. 208.67.222.222, 208.67.220.220
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Dalej to samo, w nocy mam zwiększony transfer i jedynie prędkość pobierania dalej jest ok 50m/s ale wysyłanie się zwiększyło się dwukrotnie tak jak powinno być.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprawdź demo NBA live 18 u mnie w tej chwili pobiera średnio 180 Mb/s przy łączu 250
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź demo NBA live 18 u mnie w tej chwili pobiera średnio 180 Mb/s przy łączu 250
ok 50 Mb/s
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
250 mbit


Za błędy odpowiada Android
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
W ustawieniach zaawansowanych pisze mi takie coś:
Posiadasz połączenie IPv4. Przeczytaj informacje dotyczące użycie protokołu IPv6 w wi....

Tylko jak to zrobić router mam TP link TL-WR1043ND
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na to nie patrz. Masz z UPC neta?

Za błędy odpowiada Android
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Nie z Leona mam, tutejszy dostawca. Chyba że dzwonić do dostawcy.
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sprawdź na konsoli w przeglądarce na speedtest.net

Za błędy odpowiada Android
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdź na konsoli w przeglądarce na speedtest.net

Za błędy odpowiada Android
Pokazuje prawidłowa prędkość na tym speed test
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czyli serwery nie dają rady. Te z których ściągasz. Zrób speedtesta z 5 razy i będzie pewna średnia.

Za błędy odpowiada Android
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Dalej to samo jest zrobiłem nawet 10 razy .
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Masz możliwość podpiąć PC pod ten kabel?

Za błędy odpowiada Android
 

Mateo90

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie teraz nie bardzo muszę czekać aż mi przyjdzie laptop z serwisu i w tedy bede mógł sprawdzić ten kabel.
 

Do góry Bottom