[wybór konsoli] - Kupić teraz konsolę, czy poczekać na nowsze wydanie

none20

Użytkownik
Użytkownik
Witam koledzy :)
Mam problem ze zdecydowaniem się na kupno konsoli. Mam na oku kupno XBOX 360 PREMIUM HDMI 60GB HDD. Za cenę 860zł w sklepie z 3 letnią gwarancją.

Konsola ta powinna być w wersji "FALCONE" prawda? - to raczej duży, zaufany sklep: Konsola Xbox 360 Premium 60GB HDMI | Konsole i akcesoria | Konsole Xbox | Awa24.pl - sklep AGD RTV w którym jesteś dla nas najważniejszy

co o tym myślicie?

moim problemem jest bardziej fakt poprawnego i długiego działania xboxa. Więc zastanawiam się, czy nie warto poczekać na ulepszone wydanie konsoli. Czy wydanie "Falcone" to najnowszy i najmniej awaryjna wersja xboxa? czy ktoś potrafi stwierdzić, czy konsola na tym sklepie to wersja Falcone?

Jeżeli ma być nowsza i bardziej stabilna wersja konsoli, to proszę napisać kiedy ma się pojawić i czy będzie droższa.

ps. byłbym zapomniał, dlaczego gwarancji na tym sklepie jest 2 lata, a nie 3? wydawało mi się, że MS daje 3lata na swoje konsole...

Będziemy w kontakcie koledzy:)
Dawid
 
S

S3Bols

Guest
Falcon to wersja poprawiona z lepszym chłodzeniem i zasiłka

i rzadko wyskakuje ROD


wiec bierz jeżeli to Falcon
 

none20

Użytkownik
Użytkownik
Pytanie właśnie jest, czy jest jakaś nowsza wersja od Falcone? i po czym poznać, czy wersja wystawiona na tym sklepie, jest wersją Falcone?

---
Czytałem, że jest wydana nowa wersja konsoli, wydana została 6 grudnia 2008 roku. Podobno zużywa mniej energii niż Falcone, podobno zmienili również GPU i CPU, mniej się grzeje i mniej pobiera prądu. Orientujecie się, czy jest ona już w sprzedaży i czy jest mniej awaryjna niż falcone? Orientuje się ktoś?
 

Maxitrol

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co się orientuje to jedna osoba na forum miała nową wersję konsoli tj. Jasper. Wszystko to co opisałeś odnośnie nowej konsoli to prawda jednak jest ona podobno dosyć głośna w porównaniu z Falconem. Ja bym tam nie czekał tylko od razu kupował to co jest ;) W Polsce jeszcze ciężko dostać Jaspera.
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Falcon jest mało awaryjny, można go spokojnie kupić, poza tym jeśli nie przerobisz to masz gwarancję... Jak przerobisz, to wiadomo:)
Wiele osób ma, w tym ja Falcona i narazie nie było większych problemów :) Za około miesiąc powinny pojawić się Jaspery w sklepach, możesz poczekać. Prawdopodobnie Jasper będzie jeszcze mniej awaryjny, ale jest głośniejszy jak wcześniej napisano, no i zuzywa mniej prądu o 25W
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
moim problemem jest bardziej fakt poprawnego i długiego działania xboxa. Więc zastanawiam się, czy nie warto poczekać na ulepszone wydanie konsoli.
No to sobie czekaj w nieskończoność. Sony od 9 lat poprawia swoje PS2 i końca nie widać...
 

none20

Użytkownik
Użytkownik
no to teraz pozostało ostatnie pytanie, czy konsola na tym sklepie to falcone, jak to rozpoznać?
 

skierman

Banned
Użytkownik
Z tego opisu konsoli dużo wywnioskować nie można czy to falcon :), dlatego najlepiej zadzwoń i zapytaj. Jeżeli nie dadzą Ci odpowiedzi to moze ten temat Cię zaciekawi:
http://x360iso.org/poradniki-sprzet/1282-jak-rozpoznac-falcona.html

p.s Moim zdaniem również powinieneś kupić i cieszyć się z grania.... bo przecież mozesz poczekać do Jaspera, a pozniej stwierdzisz ze moze bedzie jeszcze lepiej poczekac na lepszy model :D
 

misiekq21

Użytkownik
Użytkownik
czekac mozna w nieskonczonosc :D kupuj tego x'a bo niegy nie kupisz
 

skierman

Banned
Użytkownik
Ja np. kupilem po 2 tygodniowych obserwacjach na Allegro... byłem taki zarajany ze jak usłyszałem pukanie do drzwi myśląc ze to listonosz, a tam stała tylko babka ze zbiórką pieniędzy to myslalem ze jej cos zrobie :D
 

..:.::A::R::N::I::.:..

Użytkownik
Użytkownik
witajcie czy ta konsola z tym chłodzeniem jest dobra?? XBOX 360 PREMIUM 60GB iXtreme1.5 GW 1 ROK SPRAWDŹ (522147196) - Aukcje internetowe Allegro wiem że juz raz o to pytałem ale nie doczekałem się wielu odpowiedzi, dlatego może tutaj swe zdanie wyrazi więcej osób:D i pytanie czy brac z tym modem chłodzenia czy normalnego falcona (na cene nie patrzeć bo różnica to 100zł chodzi mi głównie o to czy ten z chłodzeniem jest nieco lepszy:D) THX za odp:)
 

Qunik93

Użytkownik
Użytkownik
Ja tu nie widzę nic nowego.
To jest zwykły falcon v2 z flashem napędu.
Nie widzę tu żadnych modów chłodzenia.
 

misiekq21

Użytkownik
Użytkownik
ja bym wolał osobiscie kupic konsolke z normalnym chlodzenie poniewaz masz gwarancj 3 lata na rod wiec samo mowi za siebie :D
 

DeCoo

Świeżak
Świeżak
Co według Was jest lepsze?
Xklocek z płytą Falcona czy Jaspera??
Cichszy z tego co czytałem jest Jasper, ale jak wiadomo mało kto ma takiego xboxa

Pozdrawiam
 

none20

Użytkownik
Użytkownik
Cichszy z tego co czytałem jest Jasper,
Kolego, śledząc ten wątek - już wcześniej były wypowiedzi, że jasper jest głośniejszy, a nie cichszy. Co do reszty pytań, to muszą się wypowiedzieć inni, bardziej doświadczeni. Teoretycznie Jasper jest lepszy, wiadomo - po co by Microsoft tworzyła nowszą wersję... Lecz Jaspera i tak trudno dostać, a raczej powiem tak, nie widziałem jeszcze Jasper'a w żadnym polskim sklepie.

Pozdrawiam i witam nowego usera (bo chyba dopiero startujesz:) )


----
co do moich pytań, to dziękuję koledzy, rozwialiście moje wątpliwości. Jeszcze troche poczekam, jak jasper będzie to jego zakupie, jeśli nie- to kupię falcona i przerobię go gdzieś blisko siebie, tylko tak pewnie, aby dostać potwierdzenie , że gwarancja nie przepadła (gwarancja zachowania wszystkich plomb). Bo w razie W tfu tfu, lepiej mieć tą gwarancję. Jeszcze raz dziękuję. Świetne jest to forum i towarzystwo miłe:)
 

cage900

Banned
Użytkownik
bez sensu takie pytania, a jak Jasper stanie sie ogolno dostepny to napiszesz - "Kupowac Jaspera czy czekac na nowa konsole od M$"

Masz ochote pograć to kupuj i nie zastanawiaj sie
 

..:.::A::R::N::I::.:..

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze chce dodać że chodziło mi o to chłodzenie http://www.360test.pl/ (bo chyba nie wszyscy zczaili o co kaman:D) i poważnie się zastanawiam nad konsolą z takim właśnie lekko modyfikowanym chłodzeniem bo czytałem na innych forach wiele opinii i dużo osób mówiło że taki mod pomaga inni że to zwykłe naciąganie ludzi ale te komentarze były od osób co raczej mają niewiele do czynienia z X'em, dlatego pytam się was doświadczonych graczy co o tym sądzicie:D Jeszcze jednym rozwiązaniem byłoby czekać na Jaspera, ale wersji elite z tą płytą gł. sie raczej jeszcze przez dłuuuugi czas nie doczekam:D i do misiekq21: i tak nie będę miał gwarancji 3 lata bo przerobie konsole:D i na tej aukcji mam rok gwar. na ROD a na innych tylko 1-3 mies:D a na koniec jeszcze małe sprostowanie bo w podałem linka do ver. premium a pisze o elite i chodzi o to że mam zamiar kupić ver. elite od tego użytkownika tylko że jej jeszcze nie wystawil :D ale sie rozpisałem... :D
 

none20

Użytkownik
Użytkownik
bez sensu takie pytania..."
pytania nigdy nie są bez sensu, kto pyta nie błądzi. A nowe-ulepszone konsole nie pojawiają się aż tak szybko, więc bez przesady, nie pisz mi, tu cytuję

...a jak Jasper stanie sie ogolno dostepny to napiszesz - "Kupowac Jaspera czy czekac na nowa konsole od M$
no... :)
 

cage900

Banned
Użytkownik
pytania nigdy nie są bez sensu, kto pyta nie błądzi.
Powiedz to moderatorom którzy kasują dziennie po kilka tematów z glupimi pytaniami :D

A tak na serio, sam niedawno kupiłem konsole, uznałem że nie ma sensu czekać na Jaspera, niby ulepszona wersja itd a tak naprawde żadnych konkretów poza plotkami i wątpliwej wiarygodnosci filmikiem na yt nie ma, same domysły. Po falconie przynajmiej wiesz czego sie spodziewać.
 

none20

Użytkownik
Użytkownik
za pewne też nie wytrzymam i kupie falcone'a :)

- moderatorzy usuwają powtarzające się posty, wałkowanie tego samego tematu mija się z celem :)
 

Do góry Bottom