Wyłączanie konsoli od razu po graniu?

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam. Czy nagłe wyłączanie konsoli po graniu w wymagającą grę jest akceptowalne? Ja zawsze zostawiam konsolę na ok. 5 minut w menu po wyjściu z gry. Mam Xbox'a One X, ale to chyba dotyczy też innych sprzętów jak np. PC i inne konsole? Dodam, że mam włączony tryb oszczędny w konsoli.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przy szybkim nagrzewaniu i stygnięciu cyna pracuję i pęka powstają zimne luty, dlatego dobre dla elektroniki jest powolne ochładzanie lecz w tym wypadku gdy konsola cały czas pracuje (instant on) możesz ją uruchamiać i wyłączać raz za razem, to nie ma znaczenia bo jest ona i tak cały czas jest ciepła.
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
A jeśli używam konsoli w trybie oszczędzania (jakoś nie za bardzo chce, aby konsola była "włączona" gdy nie gram) to dobrym sposobem na to jest powiedzmy po wyjściu z gry zostawić włączoną konsolę w menu na ok. 5-10 min? Często po graniu albo zostawiam konsolę w menu bezczynnie albo oglądam YouTube powiedzmy.
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie ma potrzeby. Nawet jak wyłączysz konsolę to wiatrak jeszcze chwilę pracuje. No chyba, że odpinasz zasilanie od konsoli.
 

Do góry Bottom