Wyłączanie konsoli podczas grania.

Flinski92

Świeżak
Świeżak
Witam.
Mam X360 z RGH od paru dni. Na początku wszystko było fajnie, ale podczas grania w Naruto Ultimate Ninja Storm 2 w pewnym momencie konsola się wyłączała całkowicie. 6 razy próbowałem to przejść i to samo. Pomogło wrzucenie na innego pendrajwa (gram z pendrajwów bo czekam na dysk usb). Wszystko działało bez problemu i ten sam moment przechodziło normalnie. Dzisiaj to samo stało się podczas grania w fifę 13, jednak tutaj po ponownym wczytaniu gra leci normalnie dalej. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Przerób jeszcze raz obraz ISO na GOD lub XEX. Ewentualnie obraz iso z innego źródła. Jeśli nie pomoże wtedy można doszukiwać się problemu Hardware.
P.S jaka to kosnola?
 

RaptorPL

Użytkownik
Użytkownik
P.S jaka to kosnola?
Chyba jest napisane ,że Xbox 360 Core
 

Flinski92

Świeżak
Świeżak
Slimka Corona z 2012 roku produkcji. Dodam, że np. Forza Horizon działała normalnie, elegancko a od wczoraj zaczęła się długo wczytywać i czasami podczas jazdy nie nadążają wczytywać się tekstury. Wcześniej wszystko było dobrze.
 

starpaker

Użytkownik
Użytkownik
Ja miałem podobną sytuację tylko, że na wersji Premium. To były początki RROD ale wersje Slim nie mają już nagminnie tego problemu (co nie znaczy, że nie trafiają się przegrzania w tych wersjach - koledze udało się złapać przegrzanie konsoli ale SLIM wywala komunikat, że konsola zostanie automatycznie wyłączona z powodu problemu)
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Zdarza sie ze w slimce jest fabrycznie zle pasta nalozona na rdzen. Nie chodzi o paste na ihs
 

forumxboxa

Użytkownik
Użytkownik
Miałem również taki problem podczas gdy w komputerze miałem uszkodzoną pamiątkę ram i podczas wypakowywania z ISO do XEX'a pliki mogą zawierać błędy łatwo to sprawdzić.
Idź z tym pendrivem do innego kumpla który ma RGH i zagraj u niego.
Zyskasz w ten sposób odpowiedź na swoje pytania.
Myślę, że może to nie być sprawa samej konsoli. Ale mogę się mylić.
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
Chyba jest napisane ,że Xbox 360 Core
kolega się chyba ma zaszczyt wymądrzać. Zaś kolega Zakładający temat napisał "Slimka Corona z 2012 roku produkcji." więc jak puki co jeszcze nie widziałem CoRE SLIMA ;-p

Co do problemu, jak pisałem kilka postów wyżej "Przerób jeszcze raz obraz ISO na GOD lub XEX. Ewentualnie obraz iso z innego źródła."

podpowiedz kolegi
Miałem również taki problem podczas gdy w komputerze miałem uszkodzoną pamiątkę ram i podczas wypakowywania z ISO do XEX'a pliki mogą zawierać błędy łatwo to sprawdzić.
Idź z tym pendrivem do innego kumpla który ma RGH i zagraj u niego.
Zyskasz w ten sposób odpowiedź na swoje pytania.
Myślę, że może to nie być sprawa samej konsoli. Ale mogę się mylić.
jednak po co iść do kolegi, można szybciej.. pod warunkiem że masz jakąś grę na płycie... Wkładasz Grę do napędu i w menu Freestyle 3 jest zakładka 'SKOPIUJ DVD" gra skopiuje się na HDD do formatu XEX


Fifa 13 miewałem podobnie. Szczególnie jak się chciało kliknąć SZYBKI MECZ.. co prawda konsola się resetowała, a nie wyłączała... Obraz był chyba od Complexu lub RUSSOUND, pobrałem inny obraz i jest już dobrze. Zdarzyło mi się już kilka razy że źle obraz ISO przekonwertował się na GOD, efekt zazwyczaj był ten sam.. Reset konsoli. Mało tego na jednym egzemplarzu konsoli okazało się że nawet po przerobieniu obrazu z innego źródła i tak konsola resetowała w tym samym miejscu, czyli Szybki Mecz.. jak by różnicy nie było, problem rozwiązałem tak iż wszedłem w konfigurację Profilu i usunełem całą konfigurację i Savy do Fify13. Problem znikł.


Jeśli konsola wyprodukowana po 04.2012 to jest WIELKA szansa że musiał być zamontowany Post Fix, którego nie założy się bez zdjęcia Radiatora. Może się okazać że ktoś nie zrobił należycie RGH i nie złożył radiatora jak trzeba (z wymienioną pastą), mówiąc krótko zostawił na starej i nie przylega stosunkowo równo Radiator do XCGPU :-( może się okazać że przez to są wyłączenia (przyczyna temperaturowa) jednak uważam gdyby to była przyczyna temperaturowa, zanim konsola się wyłączy powinien (teoretycznie i praktycznie) wentylator rozpędzić i kręcić na maxa, a po chwili wywalić 2RROD, czyli przegrzanie.


Jest jeszcze coś. W jaki sposób odpalasz gry..? Dla pewności pobierz stąd najnowsze i czyste FSD (Freestyle 3 rev.735, dodaj w menu ścieżkę gdzie masz GRY), Dashboard rozumiem jest 16203.
 

Do góry Bottom