Wyłącznie na: 20 najlepszych gier z Xboksa 360, w które nie zagramy na innej konsoli

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik

Tytuły na wyłączność powoli stają się gatunkiem na wymarciu. Coraz większe koszty produkcji gier nie zachęcają wydawców do zawężania ilości potencjalnych nabywców tylko do posiadaczy jednej platformy. Mimo wszystko każda konsola ma kilka tytułów, które nadają jej oryginalnego charakteru. Postanowiliśmy przyjrzeć się najlepiej ocenianym grom na wyłączność (pomijając cyfrową dystrybucję). Na pierwszy rzut idzie Xbox 360, choć braliśmy pod uwagę również tytuły które ukazały się także na PC.


Lista 20 najlepiej ocenianych gier na wyłączność w serwisie Metacritic prezentuje się następująco:
1.[96/100] Mass Effect 2 premiera: 26 stycznia 2010 [nasza recenzja]
2.[94/100] Gears of War premiera: 7 listopada 2006
3.[94/100] Halo 3 premiera: 25 września 2007 [nasza recenzja]
4.[93/100] Gears of War 2 premiera: 7 listopada 2008
5.[92/100] Forza Motorsport 3 premiera: 27 października 2009 [nasza recenzja]
6.[91/100] Mass Effect premiera: 20 listopad 2007
7.[90/100] Forza Motorsport 2 premiera: 29 maja 2007
8.[89/100] Fable 2 premiera 21 października 2008 [nasza recenzja]
9.[89/100] Left 4 Dead 2 premiera: 17 listopada 2009 [nasza recenzja]
10.[89/100] Left 4 Dead premiera: 17 listopada 2008
11.[88/100] Project Gotham Racing 3 premiera: 14 listopada 2005
12.[85/100] Project Gotham Racing 4 premiera: 2 października 2007 [nasza recenzja]
13.[85/100] Splinter Cell Conviction premiera: 13 kwietnia 2010 [nasza recenzja]
14.[84/100] Viva Pinata premiera: 9 listopada 2006
15.[83/100] Crackdown premiera: 20 lutego 2007 [nasza recenzja]
16.[83/100] Alan Wake premiera: 14 maja 2010 [nasza recenzja]
17.[82/100] Viva Pinata: Trouble in Paradise premiera: 5 września 2008 [nasza recenzja]
18.[82/100] Halo Wars premiera: 3 marca 2009 [nasza recenzja]
19.[81/100] Stoked: Big Air Edition premiera: 17 listopada 2009
20.[81/100] Perfect Dark Zero premiera: 16 listopada 2005

*pogrubione tytuły nie ukazały się na PC

Myślę, że chyba każdy gracz, który zetknął się z konsolą Microsoftu bez problem wskazałby okupujące podium marki.

Wyraźnie widać, że na liście znalazło się sporo sequeli. Nie zawsze były one lepsze od swoich poprzedniczek, ale kluczowe serie nie zanotowały wielkich obniżek formy.

Jeśli chodzi o tegoroczne produkcje, na listę załapały się trzy tytuły. Zdecydowanym liderem jest oczywiście druga część Mass Effect, srebrny medal otrzymuje Splinter Cell Convicition, a na najniższym stopniu podium ląduje Alan Wake. Patrząc na powyższą listę wydaje się, że gra Remedy nie sprostała jednak oczekiwaniom, rozbudzonym przez bardzo długi cykl produkcyjny. Jak Wy oceniacie tegoroczne tytuły na wyłączność?
Myślicie, że jakiś tytuł ma jeszcze szansę zamieszać w czołówce?


Trzecie części Mass Effect i Gears of War to najbardziej oczywiści kandydaci, ale przydałaby się jeszcze jakaś niespodzianka.

Niedługo sprawdzimy, jak sytuacja wygląda u konkurencji.

Maciej Kowalik

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,7969633,Wylacznie_na__20_najlepszych_gier_z_Xboksa_360__w.html?bo=1
 

HarryOnALeash

Użytkownik
Użytkownik
Sam posiadam pozycje 1, 2, 3, 4, 6, 8, 13 i 16 i nie wyobrażam sobie braku X360. Zwłaszcza, że w/w wyżej ME 3 i GoW 3 sprawiają, że nie żałuję kupna tej konsoli
 

magiczny

Użytkownik
Użytkownik
Bo są po prostu takie gry, w które nie wypada nie zagrać.
 

adiedinburgh

Użytkownik
Użytkownik
Piękne tytuły, to fakt, już dla samych Gearsów warto mieć X-a, ale co myślicie o konkurencji? Ja np. Mass Effect chętnie zamieniłbym na Metal Gear Solid, Halo na Killzone 2, że nie wspomnę o God of War 3 czy Uncharted 2...
 

nozo

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym zagrał z chęcią w killzone, god of war, uncharteda, little big planet . albo heavy rain
 

Demol

Użytkownik
Użytkownik
Lista jest zacna. Co do ex"ów na PS3 trzeba przyznać że też ma moce pozycje, ale jak to często bywa "u sąsiada trawa bardziej zielona":p
 

caligator

Użytkownik
Użytkownik
kurcze nic oprócz Fable 2 i Forzy 3 mnie nie pociąga z tej listy... no ale akurat te dwie pozycje mam już za sobą:p dlatego nie żałuje zmiany systemu na ps3...

sorki ale ps3 się mocno rozkręcił i powoli zaczyna odjeżdżać xklockowi jesli chodzi o exclusive (mowa o dobrych exach)... poza tym jest jeszcze jedna sprawa... znajomy ostatnio wpadł do mnie z x360 i graliśmy chwile - wtedy do mnie dotarło że xbox pracuje jak suszarka:/ różnica w hałasie jest ogromna... wiem że wgranie na dysk gry pomaga ale dyski maja ograniczona pojemność a to nie ps3 że mozna wyjac dysk i włożyc swój bez utraty gwarancji:p
 

virus666

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym chętnie zagrał w conviction ale sytuacja identyczna jak u kolegi wyżej:) Gearsy, Mass Effect, urwało mi one masę godzin z życia:)
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Dlatego najlepiej posiadać obydwie konsole i nie przejmować się, co takiego konkurencja ma fajnego a czego nie posmakujecie.
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
20 exów jak na kilkuletnią konsolę to marnie - a do tego wcale nie same hity to raz - a dwa że dobry ex to taki który zupełnie nie ma odpowiednika u konkurencji a te z tej listy w większości mają
Viva pinata,Splinter Cell Conviction czy Stoked: Big Air Edition to są hity??? jak tak to ja przepraszam....
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Są wyśmienite Ex'y i te gorsze Ex'y :D
Xbox wcale nie ma złych gier, ja osobiście czekam na GOW 3 :D
 

Kuzarek

Użytkownik
Użytkownik
Left 4 dead 2 wydane w tym samym dniu i w tym samym miesiącu co L4D tylko rok później?
 

bartex95

Banned
Użytkownik
Ja uważam że na 1 miejsce zasługuje GOW i Gow2.

PS.
Wiem że to nie do tematu ale ma ktoś może ********, jeśli tak proszę o kontakt na gg 2000802. Pisać nawet jak jestem niedostępny. Z góry dziękuje.
 

jolziomxd

Użytkownik
Użytkownik
Imo wygląda to dużo lepiej niż na ps3.

Btw takie porównywanie cyferkami.. liczy to jak ludziom podobają się gry a nie jakie maja cyferki na metacritic. Dla mnie xbox miażdży pod tym względem ps3 i to się raczej nie zmieni. (chyba ze Sony wymyśli jakąś nowa fajna serie)
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
2.[94/100] Gears of War premiera: 7 listopada 2006
4.[93/100] Gears of War 2 premiera: 7 listopada 2008
13.[85/100] Splinter Cell Conviction premiera: 13 kwietnia 2010 [nasza recenzja]

Jako ze jestem osooba ktora raczej nie gra naprawde duzo to z tych tytulow wybralem tylko 3 w ktore naprawde pogralem.
 

maciek360

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem x ma lepsze ekskluziwy niż ps3.
Jedyne gry z pleja, które chciałbym zobaczyć na iksie to Uncharted, nowy Ratchet & Clank i może God of War ..
A u nas Gears of War, Halo - pokażcie mi tak dobre strzelanki na ps3, bo Killzone może z nimi walczyć graficznie, nic więcej nie ma do zaoferowania.
Wyścigi - oni kiedyś będą mieli GT5, my mamy PGR i Forze.
RPGi - Mass Effect, Fable, a na ps3 co?

Do tego dochodzi możliwość uruchomienia wielu świetnych gier z pierwszego x'a, ps3 chyba obecnie nie posiada wstecznej kompatybilności ..
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym postawił Halo 3 ,a po nim Gearsy 2.Co do tego roku to z pewnością Halo:Reach będzie biło rekordy wraz z Fable 3
 

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Oczywiście brakuje tu kilku znaczączych gier z wyłącznością na Xboxa 360 m.in.
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts ze średnią ocen na gamerankings 80.47%
Release Date: November 12, 2008
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
nie zapowminaj,my ze metal gear solid rising będzie we wrześniu na Xa;))))
 

Flapyxb

Użytkownik
Użytkownik
Fable 3, Halo:Reach, GoW3, ME3 (podobno będzie na PS3) - całkiem ciekawych tytułów się można spodziewać na X360. Ciekawe czy te gry będą obsługiwały Natalię :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom