Wymiana dysku xbox 360 - przywrócenie danych z starego dysku

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.

Odkopię trochę temat dysku bo może się coś zmieniło, chciał bym zmienić obecny dysk w konsoli z RGH na nowy o większej pojemności, jaki jest najłatwiejszy sposób? Taki aby było wszystko to co na obecnym dysku...
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
jeśli masz tylko swój jeden, własny profil zawsze możesz go skopiować na pamięć wewnętrzną konsoli albo na przygotowanego pendrive gdzie uważam że opcja z pendrive jest najbezpieczniejsza bo nigdy nie wiesz co możesz popsuć heh :]
jeżeli profili jest dużo albo są bardzo pakowne to najważniejsze dla ciebie foldery to content/0000000000000 i to właśnie ten 'zerowy' folder (proszę o poprawkę bo nie jestem pewien!) musisz zachować, to w nim są wszystkie najważniejsze pliki - czyli profile. z profilem masz od razu save games, informacje na temat profilu, przedmioty avatara itd
po instalacji nowego systemu wrzucasz ten folder na nowy dysk, podmieniasz niektóre pliki i voila - bangla.
grami bym się nie przejmował zbytnio bo jeśli zachowasz je na starym dysku to i tak będziesz je mieć a to już krótka droga do skopiowania to z powrotem na dysk konsoli
profile najważniejsze :]
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jeśli masz tylko swój jeden, własny profil zawsze możesz go skopiować na pamięć wewnętrzną konsoli albo na przygotowanego pendrive gdzie uważam że opcja z pendrive jest najbezpieczniejsza bo nigdy nie wiesz co możesz popsuć heh :]
jeżeli profili jest dużo albo są bardzo pakowne to najważniejsze dla ciebie foldery to content/0000000000000 i to właśnie ten 'zerowy' folder (proszę o poprawkę bo nie jestem pewien!) musisz zachować, to w nim są wszystkie najważniejsze pliki - czyli profile. z profilem masz od razu save games, informacje na temat profilu, przedmioty avatara itd
po instalacji nowego systemu wrzucasz ten folder na nowy dysk, podmieniasz niektóre pliki i voila - bangla.
grami bym się nie przejmował zbytnio bo jeśli zachowasz je na starym dysku to i tak będziesz je mieć a to już krótka droga do skopiowania to z powrotem na dysk konsoli
profile najważniejsze :]
A nowego hdd nie trzeba jakoś specjalnie przygotowywać w pc dla 360? Kiedyś coś takiego było że się klucz dodawało jakoś do to znaczy cpukey i nie wiem jakieś partycjonowanie czy coś? Czy jednak wystarczy włożyć nowy hdd i go formatować w konsoli, a może dało by się jakoś odtworzyć stary dysk w komputerze i przekopiować na nowy dysk?
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
nie wiem, ja wrzuciłem nowy dysk w miejsce starego, konsola przygotowała go od razu po wykryciu (format) i od tamtej pory śmiga aż miło.
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie wiem, ja wrzuciłem nowy dysk w miejsce starego, konsola przygotowała go od razu po wykryciu (format) i od tamtej pory śmiga aż miło.
Ale masz RGH? Ja tu chce by wszystko jak działało na starym dysku Aurora itp...
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
tak, mówię o RGH
nie będziesz potrafił sobie zainstalować aurora na nowo ? wszystko leci po FTP przecież
ja przy wymianie dysku robiłem wszystko od nowa bo miałem bałagan, dużo gierek już miałem ogranych, dużo folderów było pustych itd
po wymianie dysku porobiłem sobie strukturę katalogów na nowo i wrzucałem gry od nowa
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
tak, mówię o RGH
nie będziesz potrafił sobie zainstalować aurora na nowo ? wszystko leci po FTP przecież
ja przy wymianie dysku robiłem wszystko od nowa bo miałem bałagan, dużo gierek już miałem ogranych, dużo folderów było pustych itd
po wymianie dysku porobiłem sobie strukturę katalogów na nowo i wrzucałem gry od nowa
Próbowałem wrzucić obraz starego dysku zrobiony w Party Buffalo, ale wrzuciło mi jakieś dziwne pliki z błędami, robię tak bo większości tych gier nie mam już na dysku PC, dlatego łatwiej mi przerzucić strukturę z starego hdd o ile było by to takie proste...
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
stary, podłączasz konsolę kablem do routera, wpisujesz w totalcmd adres ip i hasło, łączysz się z konsolą za pomocą komputera i masz widoczną całą strukturę katalogów w którą możesz ingerować.
jak ty wrzucałeś gry do tej pory ?
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
stary, podłączasz konsolę kablem do routera, wpisujesz w totalcmd adres ip i hasło, łączysz się z konsolą za pomocą komputera i masz widoczną całą strukturę katalogów w którą możesz ingerować.
jak ty wrzucałeś gry do tej pory ?
Owszem przez router jakimś klientem FTP,ale myślałem że tak będzie szybciej, dyskiem bezpośrednio na pc....
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
myślał indyk :)
nie da się zrobić tego zrobić ani szybciej ani lepiej.
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
myślał indyk :)
nie da się zrobić tego zrobić ani szybciej ani lepiej.
dobra poradziłem sobie metodą prób i błędów, a nie te twoje marne 5mb/s po routerze
Bez tytułu.22.jpg
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
to jeszcze daj znać czy nie będzie crashowało konsoli.
i następnym razem jak masz w ten sposób krytykować niesioną pomoc to najprościej będzie dla wszystkich jak po prostu nie będziesz zawracał dupy.
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
to jeszcze daj znać czy nie będzie crashowało konsoli.
i następnym razem jak masz w ten sposób krytykować niesioną pomoc to najprościej będzie dla wszystkich jak po prostu nie będziesz zawracał dupy.
ale przecież ty sam w przewiewny sposób pytałeś jak wgrywałem dotychczas, wgrało mi się to w pół godziny i działa wszystko na nowym hdd, gry włączają się normalnie i nic nie wywala... najpierw się wyśmiewasz że się nie da inaczej a potem masz pretensje że ktoś znalazł coś lepszego o czym nie wiedziałeś, jakie to polskie :/
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
nie o to chodzi że nie wiedziałem tylko mogą występować fatal crashe dlatego nie stosuję tej metody i jej nie polecam.
a tak swoją drogą 5mb/s to myślę że chyba czas na wymianę routera
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie o to chodzi że nie wiedziałem tylko mogą występować fatal crashe dlatego nie stosuję tej metody i jej nie polecam.
a tak swoją drogą 5mb/s to myślę że chyba czas na wymianę routera
Nie wiem, ale wydaje mi się że x360 też ma ograniczenie po lan samo w sobie...
 

Damianidas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rum67 czy możesz powiedzieć mi dokładnie w jaki sposób to zrobiłeś? Też zamierzam wymienić dysk na większy, ale nie wiem jak się za to zabrać (dysk kupiony, obudowa do dysku również).
Xbox 360 RGH :)
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rum67 czy możesz powiedzieć mi dokładnie w jaki sposób to zrobiłeś? Też zamierzam wymienić dysk na większy, ale nie wiem jak się za to zabrać (dysk kupiony, obudowa do dysku również).
Xbox 360 RGH :)
ja miałem nie co inną sytuację, bo chciałem wgrać gry od kolegi które dostałem (500gb) i też zgrać to co mam... polecam taki program z crackiem co pokazuje taki dysk od xboxa jak od zwykłą partycje, nazywa się "fatexpleoler" normalnie monituje dysk w systemie jak by zwykłe partycje i robisz w miarę co chcesz z plikami...
 

Damianidas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja miałem nie co inną sytuację, bo chciałem wgrać gry od kolegi które dostałem (500gb) i też zgrać to co mam... polecam taki program z crackiem co pokazuje taki dysk od xboxa jak od zwykłą partycje, nazywa się "fatexpleoler" normalnie monituje dysk w systemie jak by zwykłe partycje i robisz w miarę co chcesz z plikami...
Rozumiem że otwierając "fatexpleoler" oryginalny mniejszy dysk Xboxa, zgrywam go na komputer i po prostu te pliki kopiuję na nowy dysk?
 

rum67

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rozumiem że otwierając "fatexpleoler" oryginalny mniejszy dysk Xboxa, zgrywam go na komputer i po prostu te pliki kopiuję na nowy dysk?
No tak, ale najpierw trzeba sformatować nowy dysk w konsoli i skonfigurować dashlaunch i wgrać co tam używasz najpierw czyli aurore czy tam freestyle dash... jak to zrobisz to potem wgrywasz gry w te same ścieżki jak na staram.
 

Damianidas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No tak, ale najpierw trzeba sformatować nowy dysk w konsoli i skonfigurować dashlaunch i wgrać co tam używasz najpierw czyli aurore czy tam freestyle dash... jak to zrobisz to potem wgrywasz gry w te same ścieżki jak na staram.
Kurcze :/ myślałem że wystarczy tylko sformatować nowy dysk w konsoli i poprzenosić po prostu foldery i pliki. :(
 

Do góry Bottom