wymiana dysku XBOX ONE

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
Siemka zakupiłem X ONE z dyskiem 500GB wymieniłem na 1TB jak go sformatować konsola nie rusza na nim, upgrade tez nie daje nic, formatowanie na NTFS tez nic...
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Już poprzedni użytkownik wymienił sobie dysk w XO i jemu także konsola na innym dysku nie odpala. Raczej wymiana nie jest opłacalna, bo można sobie uwalić konsolę. Tylko po co wymiana dysku skoro można podpiąć zewnętrzny pod usb?

http://xboxforum.pl/threads/xbox-one-nie-chce-sie-uruchomic-po-zdjeciu-obudowy.157430/
 

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
wymienilem bo nie chce dysku na kably z boku konsoli... poza tym tamten dysk zostal sformatowany było z nim wiuele perturbacji wiec opcji innej nie bylo, prosze o konkretne rady a nie oferowanie czegoś wzamian...
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tylko kto Ci tu doradzi skoro nikt nie wpadł na ten pomysł. Podejrzewam, że tylko we dwóch na tym forum jesteście tacy, którzy tego spróbowali i frytki wyszły.
 

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
nie wiem czy ktos doradzi, wiem po 5 minutach ze ty znasz wszystkich najlepiej i za nich odpowiadasz ;)

Ps. po to jest forum żeby pytać ;)
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
wymienilem bo nie chce dysku na kably z boku konsoli... poza tym tamten dysk zostal sformatowany było z nim wiuele perturbacji wiec opcji innej nie bylo, prosze o konkretne rady a nie oferowanie czegoś wzamian...
Rade juz dostałeś, na dysku który zdiąłeś jest cały system konsoli, dlatego z 500 GB masz 300 parę dostępnych. Druga sprawa to taka, że po wymianie dysku nie zrobisz fabrycznych konsoli, bo za kazdym razem bedzie szukała oryginalnego dysku.Mnie tez wkurzały kable i dokupiłem coś takiego
http://www.bestbuy.ca/en-CA/product/collective-minds-collective-minds-media-hub-for-xbox-one-183654001101/10323155.aspx

, jestem zadowolony. Na forum jest link w dziale promocje i okazje, który sam zamiesciłem. Do kupienia poniżej 100 PLN w Polsce.

Edit: dopiero teraz doczytałem że sformatowałeś oryginał. Nie wiem czy dzięki formatowaniu nie posiadasz najdroższego przycisku do papieru
 

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
p_bladek, da sie to ogarnac na youtubie sa goscie ale nie kumam do konca jak w tym linuksie działaja ze to "lata"
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Zobacz film zrób wg niego ewidentnie widać że dysk potrzebuje odpowiedniego partycjonowania
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zobacz film zrób wg niego ewidentnie widać że dysk potrzebuje odpowiedniego partycjonowania
Ors, a skąd weźmie dawcę, jak oryginał sformatował?
edit: No niestety. Nie mając plików źródłowych ze starego dysku, pozostaje tylko to
https://support.xbox.com/pl-PL/my-account/warranty-and-service/getting-your-product-serviced i to zapewne odpłatnie.
 
Ostatnia edycja:

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
jak masz Pena większego niż 4GB to polecam poczytać i zrobić tak jak pisze

http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/console/offline-system-update-diagnostic-tool
 

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
zrobiłerm partycje w ubuntu wszystko ogarnalem niestety nic wiecej nie działą BiałyUst to co napisałem tez nie startuje wywala błąd 101 00000503 800703ed
 

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
 
Ostatnia edycja:

adamfreezee

Świeżak
Świeżak
dzieki za pomoc temat ogarnięty(łapka w górę) dla tych co pisali że się nie da pozdro i łapka w dół ;)
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
To opisz dokładnie krok po kroku dla innych.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
dzieki za pomoc temat ogarnięty(łapka w górę) dla tych co pisali że się nie da pozdro i łapka w dół ;)
A jak zrobisz fabryczne, ile dysku Ci widzi?
 

Daruszekpl

Świeżak
Świeżak
Mała aktualizacja, bo wiele poradników jest trochę starej daty a pliki OSU wyglądają aktualnie inaczej niż te sprzed 2, 3 lat.

Pełen poradnik wg. którego tworzyłem dysk do XBOX ONE i nie potrzebowałem żadnych oryginalnych plików z konsoli. Radzę dotrwać do końca tutoriala jeśli chcecie zrobić to poprawnie by uniknąć problemów z wgrywaniem tego, no i by zaoszczędzić czas też.

Co ważne, wszędzie możecie zauważyć że do partycjonowania dysku potrzebna jest przejściówka usb na sata, podpowiem że działają też kieszenie USB uniwersalne do tego celu, nie jest to istotne czy usb 2.0 czy 3.0 bo standard złącza usb jedynie nam limituje prędkość transferu plików. Można też na kanale tego samego użytkownika znaleźć poradnik dla linuxa jeżeli nie posiadacie kieszeni lub przejściówki, można wtedy odpalić ubuntu z pendrive a zamiast dysku systemowego zamieścić dysk który użyjemy w konsoli na nim chwilowo zamieścić skrypty które przerzucimy do pamięci pena dostępnej w systemie w wersji live.


Po skrócie co będzie potrzebne:

Nowy dysk (używany lub nowy, jak kto chce, byle sprawny 2.5" na sata III)
Pendrive 16GB na USB 3.0 najlepiej

pliki:

System konsoli/update offline
Kod:
http://www.xbox.com/xboxone/osu1
skrypty do partycjonowania
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/0B1dVghgrDEb7d0FieWdBeVh5VWM
Jeśli jest was wielu co nie za bardzo ogarniają angielski lub tutorial jest nadal mało zrozumiały to postaram się wydać własny w przełożeniu oczywiście na język polski, ale myślę że jak ktoś słucha dokładnie to ogarnie to.
 
Ostatnia edycja:

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Poradnik jak najbardziej ok i fajnie, że ktoś te informacje zaktualizował za to like :D ale...
Szczerze ? Warto ? Coś to w ogóle daje ? Szybsze loadingi o 1-2 sekundy ? W gameplayu różnicy raczej nie ma.
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Szybsze loadingi o 1-2 sekundy ? W gameplayu różnicy raczej nie ma.
Czy da się tam wsadzić SSD? To byłoby coś, bo loadingi są skandaliczne, a 3,5 minuty w Metro Exodus to koszmar (+start X1 +start gry, razem z 7 minut). Sam nowy HDD też mógłby pomóc gdyby dało się zdefragmentować pliki systemu czy też wrzucić czysty.

Jeśli jest was wielu co nie za bardzo ogarniają angielski lub tutorial jest nadal mało zrozumiały
Pewnie, że wielu, mało kto zna angielski (choć wielu się przyznaje). Z LA Noire sobie poradziłem nawet najbardziej skomplikowane przesłuchania np. 5 na 6 trafień, ale to był angielski pisany, a na youtube jest pół godziny gadania.

Ponadto na pewno są osoby którym popsuł się HDD (a złośliwy MS zablokował wymianę co powinno być karalne).
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czy da się tam wsadzić SSD? To byłoby coś, bo loadingi są skandaliczne, a 3,5 minuty w Metro Exodus to koszmar (+start X1 +start gry, razem z 7 minut). Sam nowy HDD też mógłby pomóc gdyby dało się zdefragmentować pliki systemu czy też wrzucić czysty.

Pewnie, że wielu, mało kto zna angielski (choć wielu się przyznaje). Z LA Noire sobie poradziłem nawet najbardziej skomplikowane przesłuchania np. 5 na 6 trafień, ale to był angielski pisany, a na youtube jest pół godziny gadania.

Ponadto na pewno są osoby którym popsuł się HDD (a złośliwy MS zablokował wymianę co powinno być karalne).
Możesz podłączyć SSD pod USB i wrzucić tam grę, wyjdzie na jedno :)
SSD w konsoli przyśpieszyłoby pewnie wstawanie systemu z zimnego startu ale ile zaoszczędzimy dziennie minute ? Jak ja przychodzę z pracy klikam listwę i już resztę dnia konsola działa w trybie instant.

>>>
Tap przy okazji czy poradnik jest skierowany tylko do FAT czy z S i X robimy analogicznie ?


Ps.
Metro XOX
SSD 1:04
HDD 1:29
 
Ostatnia edycja:

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Możesz podłączyć SSD pod USB i wrzucić tam grę, wyjdzie na jedno :)
SSD w konsoli przyśpieszyłoby pewnie wstawanie systemu z zimnego startu ale ile zaoszczędzimy dziennie minute ?
Też myślę, że to się nie opłaca.
 

Do góry Bottom