Wymiana HDD i TSOP

cien193

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam Serdecznie. Zacznę od tego, że jestem maniakiem konsoli i troszkę ich posiadam w swoim dorobku. Do rzeczy, chodzi mi to, że kiedyś posiadałem pierwszego X, oczywiście sam go przerobiłem softmodem. Konsola została później sprzadana w pamiętnych czasach za 1500 ( ! ) z 60 grami oczywiście oryginały.
Ostatnio udało mi się dorwać pierwszego X. Konsola sprawna, rzadko używana, 4 pady z czego dwa to duże beczki i dwa mniejsze. Rozebrałem konsolę i po tym co tam znalazłem oraz dacie produkcji ustaliłem że jest to ver 1.0
Postanowiłem troszkę go ulepszyć z racji tego, że mimo że sprzęt posiada swoje lata to można go jeszcze całkiem fajnie wykorzystać.
Pierwsze co będzie robione to TSOP oczywiście wcześniej softmod.
Później pora na wymiane hdd i tutaj rodzi się pytanie.
W czasach gdy miałem swojego pierwszego iksa to technologia nie była tak rozwinięta jak teraz i były mniejszcze możliwości. Dziś jest troszkę więcej możliwości i mam kilka pytań.
Chce wymienić HDD i wpadłem na kilka opcji :
- dysk ssd pod złącze ata, opcja kosztowna i z tego co czytałem wzrost prędkości będzie żaden
- dysk ssd sata i do tego adapter ide---> sata. Kwestia doboru dysku i przejściówki. Widziałem że ludzią udało się zmusić konsolę do współpracy z takim rzeczami
- hdd sata 7200 rpm. Również potrzebna przejściówka ale będzie działać
- karta compact flash i przejściówka. Widziałem rozwiązanie na internecie i wiem, że działa ale karty są strasznie drogie
I teraz mój pomysł, karta sdxc i adapter do Ide. Cenowo wychodzi w miarę ok i jest to jedno z najlepszych dla mnie rozwiązać ale teraz pytanie czy uda mi się zmusić konsolę do współpracy ? Ktoś próbował takich rozwiązań, ewentualnie jakieś sugestie własne doświadczenia.
Póki co konsola leży sobie z oryginalnym dashem i czeka na mnie. Nie biorę się na razie za to gdyż chcę to zrobić wszystko na raz i potrzebuje rady.

Mam nadzieję, że są tu jeszcze tacy maniacy jak ja i wracają do takich rzeczy. Ja osobiście zawsze staram się posiadać po dwie konsolę którą jedną zostawiam w stanie nie naruszonym tak jak od producenta wyszła a drugą na własne mody. Tak mam właśnie z PS2 Fat gdzie jedna leży w pudełku a druga to już mój wymysł z Free mc i hdd loaderem, tak samo jak Dreamcast czy Gamecube z czytnikami Sd.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pewnie zostanę mistrzem odkopywania tematów, ale postanowiłem odpowiedzieć (może się komuś przyda). Jeśli chodzi o dyski, to nie testowałem nigdy SSD, ale na SATA jak najbardziej. Osobiście miałem 2 TB SATA (trochę się wolniej uruchamiał ze względu na pojemność). Z przejściówkami ATA-SATA miałem przeboje, bo z 4 nie były kompatybilne i znalazłem jedną, która działa i nie bała się żadnego HDD :)

Do góry Bottom