Wymiana napędu w Xbox 360

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam. Mam kilka Xbox'ów 360. W jednym jest uszkodzony napęd. Druga ma RROD, inne jeszcze coś innego. Ale chodzi mi głównie o to, że model z płytą Falcon działa, ale ma problem z laserem (napęd Lite-On lub BenQ). Za to ta co ma RROD ma sprawny napęd, ale chyba jest on Hitachi albo Samsung, mam też innego Xenona, który ma chyba napęd (Lite-On lub BenQ - pierwszy raz tak spotkałem). Czy da się coś z tego ulepić mając jedynie laptopa? Jeśli tak to jakie przejściówki musiałbym kupić? Wiem, że kiedyś miałem stacjonarnego PC i musiałem kupić specjalną kartę na PCI, aby wgrać firmware do napędu. Nie wiem jak to teraz jest. Aha i wiem, że lepiej jest sobie kupić jakiegoś X360 lub grać na nowej generacji, ale wolę sobię pokombinować jak się da. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niestety napędy samsunga i hitachi są niewymienne z benq i liteon. Zobacz po tackach, co masz w tym xenonie.
Jest szansa, że może tam siedzieć benq (wtedy wystarczy tylko laser wymienić).

Od biedy po prostu kup nowy laser. Samym laptopem ciężko będzie cokolwiek zdziałać.

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Okazało się, że w jednym Xenonie był ten sam napęd co był w Falconie, zamieniłem laser i działa jak nowy. Tylko dziwne, że w Xenonie z 2006 roku był Lite-On, ale zakładam, że był w serwisie Microsoftu, bo inaczej chyba być nie mogło.

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Raczej na pewno. Parę razy przewinęły mi się xenony z napędami benq i niemal wszystkie miały plomby serwisowe.

Do góry Bottom