Wymiana pasty termoprzewodzącej, izolacja tunelu...

mehacz

Użytkownik
Użytkownik
Witam....
Z racji mądrego przysłowia : przezorny zawsze ubezpieczony chciałem się zapytać specjalistów o jedną rzecz a mianowicie:
Przeglądałem ostatnio inne fora dot. samych napraw i konserwacji i trafiłem na taki wątek:

Wszystko o XBOX-360 TUNING ,NAPRAWA ITD. - ZAPOBIEGANIE RROD

I tu moje pytanie z racji tego iż posiadam Falcona z końca 2007 nie był przerabiany do momentu kiedy wpadł on w moje ręce:) a i poprzedni właściciel instalował wszystkie gry na HDD (podobnie jak robię to teraz ja).

Koleś w artykule pisze, że zapobiegawczo po średnim używaniu po roku należy wymienić pastę...
Odpukać w niemalowane gram po kilka godzin dziennie sporadycznie raz 5 dni w tyg raz co 2 tyg i tu moje pytanie: warto zagłębić się w bebechy i zapobiedz poprzez np wymiany pasty czy zostawić w spokoju?
 

CHAST

Użytkownik
Użytkownik
Zobacz co oferuje większość serwisów...
Naprawa połączeń oraz modyfikację chłodzenia i wymianę pasty...

Ja w swoim FALCONIE który teraz ma kuzyn co roku wymiana pasty.
Oryginalana M$ była jak kamień a SILVER robi się gęsta ale nie TWARDA.
Nie mam z nią problemów i wentylatory nie przerabiane chodzą cicho. Temp po kilku godzinach GTA4 to 42 stopnie. Gdzie XENON potrafi mieć 70
 
Jeśli masz możliwości to tego falcowana sprzedaj i kup se Japstera nowego czy używanego
to juz od hajsu zalezy jakim dysponujesz
a konsola kilkakrotnie naprawiana z tej Seri to studnia bez dna ...

konsola jest od grania a nie od sprawdzania temperatur i wymiany pasty co chwila ...
 

mehacz

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem w jakim stanie jest pasta bo oprócz ściągnięcia obudowy do flashu, nigdy nie była rozbierana. Boję się jednego, że jak już zacznę coś w niej grzebać to się zacznie sypać ale z drugiej strony na zdrowy rozsądek po 3 latach grania pasta może być w opłakanym stanie i dni dzielą klocka od rroda...

edit:
Niestety na razie FALCON musi zostać i jak najdłużej chce go utrzymać przy życiu...
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Nie grzebaj nic. Jak nie będziesz go katował po 12godzin to ci kilka lat wytrzyma.
 

hehe925

Użytkownik
Użytkownik
sorrki że znów mówię o tym ale kumpel ma falcona przerobionego od półtora roku i bez dysku gra a katuje go dzień w dzień
 
A w Jasprze jaka jest pasta?? pytanie do fachowców.
 

CHAST

Użytkownik
Użytkownik
Zapewne taka sama, ale temperatury znacznie niższe :)
Po kilku godzinach grania radiatory są letnie a nie gorące :)
Co prawda pierwsze Jaspery były też z radiatorem PIPE i te też się grzały.
Obecne są letnie.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Co prawda pierwsze Jaspery były też z radiatorem PIPE i te też się grzały.
twierdzisz ze pierwsze jaspery grzaly sie bardziej? :p napewno nie bo wszystko jest tak samo we wszystkich. A ten radiator maly zostal usuniety w celu obnizenia osztow bo byl juz zbedny.
 

CHAST

Użytkownik
Użytkownik
Akurat mam na stole jaspera z 19-03-2009 i ma radiator z PIPE
a także jaspera z 15-05-2009 bez
chodziły tyle samo 5 godzin i tez z PIPE ma 8 stopni wiecej.
Mierzone laserowym termometrem
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
8 stopni to kolosalna roznica :p pamietaj ze na to wplywa wiele czynnikow. Jasper to jasper i to jest fakt, data produkcji nie ma nic do tego.
 

Do góry Bottom