Wymiana wentylatora X360 Slim

Alovsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć, dorwałem ostatnio X360 Slim 500GB za 200zł (płyta Trinity), problem jest taki, że wentylator w konsoli strasznie terkocze. Chcę wymienić wentylator na be quiet! Pure Wings 2 80mm, będzie pasować do konsoli ? Zależy mi żeby nie było słychać tego terkotania.
Druga sprawa, na Auto mam po 5min temperatury w Aurorze ok 73 stopni, jak uruchomię grę na ok 1h temperatury podskakują do ok 82 stopni. Czy temperatury są normalne ? Czy lepiej w Dashlaunchu zmienić po 65 stopni na GPU/CPU i MEM ?

Jak ktoś zmieniał wentylator to niech napisze jak to u niego szło. Bo mam jeszcze Corsair SP120 ale ten chyba będzie za duży i bez cięcia się nie obejdzie. Zwłaszcza że pure wings 2 za 20zł mogę mieć a SP120 kosztuje 3 razy tyle
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Popatrz wentylatory whisper talismoon.
Tak, slim ma takie temperatury ustawione, najlepiej tak jak napisałeś zmniejszyć to do tych 65°C

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 

Alovsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
talismoon będzie lepszy od be quiet ?
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Nie wiem czy lepszy, ale jest to wentylator dedykowany do konsoli, więc nie będziesz miał problemu z montażem. Jeśli chcesz możesz kombinować z zamontowaniem bequiet`a, pamiętaj tylko że wentylator w konsoli wyciąga powietrze.
 

Alovsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak, o tym akurat wiem. Jak dostanę wentylator i zmienie to napisze co i jak, gdyby ktoś chciał też wymieniać na przyszłość

Dostałem wentylator, ale będę zmieniał na 92mm, bo zamówiłem 80mm. Przy 80mm i ustawionym wentylatorze na wyciąganiu powietrza, w menu dobija do 70stopni. Natomiast jak odwróciłem wentylator, temperatury spadły o 20 stopni, a podczas grania, temperatury trzymają się w granicach 55stopni. Plus wielki ze wentylator jest cichutki. Nie wiem tylko czy można tak zostawić konsole z wentylatorem zostawionym na wciąganiu. Jeszcze ciekawostka, podłączyłem dla testu 120mm, Corsair SP120 ustawiony na wyciąganie powietrza i temperatury nie przekraczały 50stopni w grach, a wentylatora nie było słychać. Na upartego można zamontować 120mm ale to będzie wymagać ucięcia części obudowy wentylatora. Może kiedyś popróbuje. Teraz zamówię 92mm i powinno być idealnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Do góry Bottom