Wymiana

Ambo

Świeżak
Świeżak
Witam, otóż 10 dni temu dostałem na prezent konsolę PS3. Jednak nie jestem z niej zadowolony i wolałbym Xboxa360. Moje pytanie polega na tym konsola była wzięta na raty w sklepie Media- Markt czy jest w ogóle taka możliwość żeby wymienili mi ją na xboxa? I czy Ojciec( on wziął konsolę ) Musi być przy wymianie? Mam wszystkie papiery do PS3. Nie ma śladów użytkowania
 

Fuxik

Banned
Nie jestem pewien, ale wymienić się chyba nie da. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Nie ma takiej możliwości przy kupnie w sklepie stacjonarnym. Tym bardziej na raty.
 

croixdefeu

Użytkownik
Użytkownik
Poszukaj w dziale "Giełda". Są tam oferty wymiany nowych slimów na ps3. Może uda ci się zrobić zamiankę. Tu masz przykładowy link http://xboxforum.pl/zamienie-f48/xbox360-slim-250gb-za-ps3-sim-250-gb-98618.html
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Idź do sklepu i się zapytaj czy przyjmą zwrot często przyjmują i wtedy za oddaną kasę weź xboxa, ale nie wiem jak z tymi ratami weź idź i pogadaj może da się coś zrobić a jak nie to sprzedaj na allegro i kup xboxa.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Raty nie mają nic do kupionego sprzetu, nadal je będziesz splacac Bankowi, a nie sklepowi, sklep dostal lub dostanie kaske w miesięcznym rozliczeniu z bankiem, sklep moze pójść na wymiane ale watpie zeby po 10 dniach, o zwrocie kasy za sprawny sprzet zapomnij
 

PendziorixPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sprzedaj PS3 na Allegro, kup Xbox'a no i spłacaj cho***** raty :/
 

matsaw

Użytkownik
Użytkownik
Idź do sklepu i się zapytaj czy przyjmą zwrot często przyjmują i wtedy za oddaną kasę weź xboxa, ale nie wiem jak z tymi ratami weź idź i pogadaj może da się coś zrobić a jak nie to sprzedaj na allegro i kup xboxa.
jak wziął na raty to nawet znajomości nie pomogą ...
jedyna opcja zamiany to zapłacenie wszystkich rat i wtedy ewentualna zamiana ... mimo że to sklep stacjonarny powinni zamienić, najlepiej idź do działu reklamacji w Media Markt i się zapytaj ...
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
jak wziął na raty to nawet znajomości nie pomogą ...
jedyna opcja zamiany to zapłacenie wszystkich rat i wtedy ewentualna zamiana ... mimo że to sklep stacjonarny powinni zamienić, najlepiej idź do działu reklamacji w Media Markt i się zapytaj ...
Co ty za bzdury opowiadasz ?
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Jedynie przy kupnie przez internet jest możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny przez 7-10dni, nie pamiętam dokładnie.
 

matsaw

Użytkownik
Użytkownik
Co ty za bzdury opowiadasz ?
ja zapłaci wszystkie raty odrazu to powinni mu zamienić jeżeli jest nieużywana << (chodź nie wiem jaki wtedy sens miało branie konsoli na raty)
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Ile ty masz lat ?
Ty chyba w zyciu nie brales rat i ich nie splacales
Raty placi sie bankowi sklep ma gdzies czy zaplaciles za konsole pieniędzmi banku czy tez wlasnymi a wymienić nie wymienia bo zadne przepisy tego nie nakazuja to dobra wola sprzedawcy ale po takim czasie nawet dobra wola nic nie da bo to juz jest z punktu widzenia sprzedawcy uzywany sprzet
 

Ambo

Świeżak
Świeżak
ak. Taki produkt również podlega standardowej procedurze wymiany, czyli 7 dni (nie dotyczy agd).



Z tą różnicą , że jeżeli klient chce wymienić na inny produkt wymagany jest aneks do umowy kredytowej wystawiany przez Punkt Ratalny. Aneks do umowy może być wystawiony dla osoby, która podpisała umowę ratalną. Należy wziąć ze sobą do sklepu umowę ratalną i dokument tożsamości.



Jeżeli produkt na który dokonywana jest wymiana jest droższy, różnicę dopłaca się gotówka, a jeżeli jest tańszy należy dobrać coś do kwoty kredytu


Takie cos znalazłem na stronie media a babka która oddawała mi po sprawdzeniu PS3 mówiła coś że do 14 dni tylko nie pamiętam dokładnie co
 

kobe720

Banned
Jeśli będzie widać, że sprzęt był rozpakowany to nic ci nie wymienią. Tak samo jest przez internet, możesz zwrócić tylko towar oryginalnie zapakowany. Reszta to wola sprzedawcy, więc raczej się nie łudź, że coś zdziałasz.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
ak. Taki produkt również podlega standardowej procedurze wymiany, czyli 7 dni (nie dotyczy agd).



Z tą różnicą , że jeżeli klient chce wymienić na inny produkt wymagany jest aneks do umowy kredytowej wystawiany przez Punkt Ratalny. Aneks do umowy może być wystawiony dla osoby, która podpisała umowę ratalną. Należy wziąć ze sobą do sklepu umowę ratalną i dokument tożsamości.



Jeżeli produkt na który dokonywana jest wymiana jest droższy, różnicę dopłaca się gotówka, a jeżeli jest tańszy należy dobrać coś do kwoty kredytu


Takie cos znalazłem na stronie media a babka która oddawała mi po sprawdzeniu PS3 mówiła coś że do 14 dni tylko nie pamiętam dokładnie co
To tylko przepisy sklepu ktore nie maja zadnej podstawy wiem bo dwa lata robilem na serwisie sklepu komputerowego, wpisywanie co kupuje klient jest wazne ale dla banku bo np taki lukas bank nie kredytuje telefonow komorkowych wiec jak by sie znalazlo ze klient chce kupic to bank odrzuca kredyt z reszta nie wazne czy sklep oddaje czy nie, umowa jest zawarta z bankiem i praktycznie niczym sie nie rozni od kredytu gotówkowego, kolega tez reklamowal kompa w komputroniku, byl kupiony na raty a sklep oddal mu cala kwote w gotowce, a to czy on splaci ta kasą kredyt czy nie ich to nie interesowało bo niby po co
 

koala3333

Banned
xbox

przylaczam sie, kupilem w media markt 5 dni temu ps3 czy moge wymienic u nich ps3 na xbox360?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Do 7 dniu w MM kiedys mozna bylo ale nie rozpakowane, nie wiem jak z rozpakowany, idz i zobacz
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
umowa jest zawarta z bankiem i praktycznie niczym sie nie rozni od kredytu gotówkowego, kolega tez reklamowal kompa w komputroniku, byl kupiony na raty a sklep oddal mu cala kwote w gotowce, a to czy on splaci ta kasą kredyt czy nie ich to nie interesowało bo niby po co
i tu się mylisz. często zakupy na raty są 0% odsetek a kredyt gotówkowy jest oprocentowany. i bank zabezpiecza się przed takim procederem by ludzie nie kupowali na raty a potem zamieniali sprzęt na gotówkę.

wszystko zalezy od sklepu. Kiedyś w MM zamieniali sprzęt kupiony na raty ale w tej lub wyższej cenie i sporządzało się w punkcie kredytowym aneks.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
i tu się mylisz. często zakupy na raty są 0% odsetek a kredyt gotówkowy jest oprocentowany. i bank zabezpiecza się przed takim procederem by ludzie nie kupowali na raty a potem zamieniali sprzęt na gotówkę.

wszystko zalezy od sklepu. Kiedyś w MM zamieniali sprzęt kupiony na raty ale w tej lub wyższej cenie i sporządzało się w punkcie kredytowym aneks.
Nie istnieja kredyty 0%, duze sklepy maja niby 0% bo nie dosc ze maja duzo klientow to w kazdym sprzecie ktory jest na wystawie jest juz w calosci lub po czesci doliczony koszt kredytu wiec sorry ale jescze nikt nie zarobil dajac za darmo, aneks moze byc wymogiem banku ale jest to rzadkoscia no przynajmniej ja sie nie spotkalem z tego typu wymogami w takich bankach jak Lukas Bank, EuroBank czy tez Zagiel, oni daja kase i tyle to tak jak bys kupil co na karte kredytowa to co ze niby musial bys ja splacic zeby cos wymienic ? Jakies kpiny o tak czy siak sklep dostaje kase przelewem placac w obu przypadkach prowizje
 

matsaw

Użytkownik
Użytkownik
Ile ty masz lat ?
Ty chyba w zyciu nie brales rat i ich nie splacales
Raty placi sie bankowi sklep ma gdzies czy zaplaciles za konsole pieniędzmi banku czy tez wlasnymi a wymienić nie wymienia bo zadne przepisy tego nie nakazuja to dobra wola sprzedawcy ale po takim czasie nawet dobra wola nic nie da bo to juz jest z punktu widzenia sprzedawcy uzywany sprzet
sorry masz rację, nie zauważyłem że minęło aż 10 dni od kupna, mój błąd
i tak zależy to od dobrej woli sprzedawcy, dlatego napisałem mu by najpierw się poszedł zapytać do działu reklamacji w MM
 

Do góry Bottom