Wytłumaczenie wszystkich błedów - RROD/E64/E65/E66...

P

Piri001

Guest
ERRORS CODE
  • / \
    \ /

    Nie wykryto kabla AV
    Rozwiązania:
    - Upewnij się, że kabel AV jest podłączony prawidłowo do konsoli Xbox 360.
    - Odłącz kabel AV od konsoli Xbox 360, a następnie podłącz go ponownie do konsoli Xbox 360.
    - Jeśli cztery czerwone kontrolki nadal migają, spróbuj przetrzeć metalowy obszar zestawu AV przy użyciu suchego, gładkiego materiału. Metalowy obszar to ten koniec, który jest podłączany do konsoli. Starannie przetrzyj i wyczyść metalowy obszar, a następnie spróbuj ponownie podłączyć zestaw AV.
    - Jeśli kabel AV jest podłączony prawidłowo, ale cztery czerwone kontrolki nadal migają, użyj innego kabla AV, jeśli masz taką możliwość.
    - Jeśli po wykonaniu tych czynności cztery czerwone kontrolki nadal migają, konsola Xbox 360 może wymagać naprawy.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Ogólny problem sprzętowy

    Rozwiązania:
    - Spróbuj ponownie uruchomić konsolę.
    - Jeśli ponowne uruchomienie konsoli nie rozwiązało problemu, należy wykonać następujące czynności:
    - Jeśli ponowne uruchomienie konsoli nie rozwiązało problemu, należy wykonać następujące czynności:
    a) Wyłącz konsolę.
    b) Odłącz wszystkie kable zasilające i kable AV od konsoli.
    c) Wyjmij kabel zasilający z gniazdka.
    d) Starannie podłącz ponownie wszystkie kable.
    e) Włącz konsolę.
    - Jeśli te czynności nie spowodowały rozwiązania problemu, wyłącz konsolę, wyjmij dysk twardy, a następnie włącz konsolę.

    Jeżeli powyższe metody nie skutkują należy odczytać bardziej szczegółowy kod:

    Instrukcja:
    - Włącz konsole
    - Naciśnij i przytrzymaj SYNC BUTTON(mały biały) po czym nadal trzymając naciśnij EYECT(DVD).
    - Didody teraz powinny migać pierwszym kodem *
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 2 kodem
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 3 kodem
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 4 kodem
    - Puść wszystko
    - Migają wszystkie 3 diody

    *Oznaczenia kodów:
    - Wszystkie 4 migają - 0
    - Miga tylko jedna - 1
    - Migają dwie - 2
    - Migają trzy - 3

    Wyjaśnienie kodów:
    0001 - Problem z zasilaczem/zasilaniem
    0002 - Problem z zasilaczem/zasilaniem
    0003 - Problem z zasilaczem/zasilaniem, CPU/GPU nie dostaje wystarczająco mocy
    0010 - Konsola przegrzana - problem z lutami SB
    0011 - Konsola przegrzana. Jeśli rozkręcałeś wcześniej chłodzenie, upewnij się, że wszystkie 8 śrubek jest dobrze przykręconych.
    0012 - Konsola przegrzana - błąd GPU
    0013 - Konsola przegrzana - błąd pamięci RAM
    0020 - GPU Error / Przegrzanie GPU - Prawdopodobnie konsola przegrzana
    0021 - Prawdopodobnie jest to problem z firmware'm napędu DVD(jeśli konsola była przerabiana należy przeinstalować firmware). Są również spekulacje, że ten błąd może być związany z lutami chipsetu SOUTHBRIDGE umieszczonego na płycie głównej - w tym przypadku należy użyć opalarki i ogrzać "wadliwy" chipset
    0022 - GPU Error / Przegrzanie GPU / zimne luty - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    0102 - Najczęściej spotykany błąd, konsola nie wie co się dzieje - chwilowym rozwiązaniem tego problemu jest wygrzewanie płyty głównej(GPU, MEM, CPU). Skuteczniejszą metodą jest 3RLOD X-CLAMP - pomaga w większości przypadkach
    0103 - CPU Error/ Przegranie CPU - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    0110 - Memory Error / Przegrzanie pamięci - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    1001 - Błąd napędu DVD
    1002 - Błąd napędu DVD
    1003 - Hard Drive Error - sprawdź czy błąd występuje bez dysku twardego
    1010 - Hard Drive Error - brak lub uszkodzony EPROM (sprawdź czy błąd występuje bez dysku twardego)
    1013 - Najprawdopodobniej problem z updatem Dashboard
    1022 - AV cable error - wymiana kabla AV powinna pomóc
    1023 - Napęd DVD nie podłączony

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Przegrzanie konsoli

    Rozwiązania:
    -Wyłączyć kosnole i pozwolić jej parę godzin ostygnąć
    -Upewnić się że wszelkie otwory wentylacyjne nie są zasłonięte oraz że wiatraki pracują poprawnie

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Błąd ogólny z kodem pokazanym na TV

    Rozwiązania:
    1. Wyłącz konsolę, odłącz wszystkie kable i podłącz je ponownie, a następnie włącz konsolę.
    2. Wyłącz konsolę, a następnie odłącz wszystkie akcesoria, takie jak kontrolery, jednostki pamięci konsoli Xbox 360 lub dysk twardy konsoli Xbox 360. Po odłączeniu tych akcesoriów uruchom ponownie konsolę, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje, i określić, czy problem jest związany z konsolą czy z akcesorium.
    3. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z biurem obsługi klienta konsoli Xbox.

    Te błędy można sprecyzować za pomocą kodów, które są pokazywane na TV.


Opis:
  • E64: DVD Drive Error.... Błąd napędu DVD - występuje gdy firmware jest uszkodzony, błędny lub brak kości z fw.
  • E65: DVD Drive Error.... Błąd napędu DVD - występuje gdy firmware jest uszkodzony, błędny lub brak kości z fw. Może występować również gdy tacka od napędu nie zamknęła się całkowicie.
  • E66: DVD Drive Error: DVD model, or version does not match that of the version expected by the dashboard. OR the firmware version on the drive is older then the firmware version expected by the dashboard. Make sure the DVD drive is of the same version originally included with the console and that it is using either the original firmware included with the console or newer.
  • E79: Przed pojawieniem sie zazwyczaj wystepuja problemy z wyswietlaniem grafiki.Prawdopodobna przyczyna to problemy z przegrzewaniem lub problemy z napieciem, glownie z jego niedostatkiem.
  • E67: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
  • E68: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone. Błąd ten również może oznaczać uszkodzenie wentylatorów.
  • E69: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
  • E71: Najprawdopodobniej jest to problem z Aktualizacją Dashboard(dashboard update error). Spróbuj usunąć pliki cache, uaktualnienia itp "Console Reset Codes", jeśli to nie pomoże konsola wymaga serwisu.
  • E73: General Hardware Error/ Ogólny Błąd Sprzętu: Ethernet port... ten błąd jest spowodowany przez problem z portem Ethernet.
  • E74: AV cable error... kabel AV jest uszkodzony, sprawdź czy na innym kablu ten błąd występuje. Jeśli tak to w 90% scaler chip "ANA"/"HANA" jest uszkodzony
  • E79: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
  • E80: Błąd instalacji NXE. Aby zlikwidować ten problem należny wymienić spalony R6T3 na rezystor 10k Ohm >> http://www.360mods.net/modules/coppermine/albums/userpics/efuse/r6t3.jpg

by offtopic
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Co do E68 to też może być coś z dyskiem. Ja po otwarciu dysku nie "wysunąłem" końcówki do końca i nie łączyła się w pełni z xboxem, przez to miałem kod E68.
 
P

Piri001

Guest
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Juz to dopisuje .
 

eiceman

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

witam mozecie mi powiedziec co u mnie sie stalo konsola jest dobra bo mi serwisant powiedizal i przyciskam to 4 x i pali sie jedna dioda a na zasialaczu pali sie pomaranczowa prosze o szybko odp dziekuje

edit

juz wiem ze to kod 0001 i to zasilanie jak temu zapobiec? pozostje kupienie tylko noego zasialacza?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Edytuj posty!

Spróbuj wypiąć dysk i wszystkie urządzenia z usb i sprawdź czy działa.
 
P

Piri001

Guest
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Podepnij kable spowrotem ( tylko ze dobrze docisnij zeby dobrze weszlo ) . Jezeli to nie pomoze idz do innego gniazdka .
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Wątpie zęby zmiana gniazdka coś dała. Ale jednak w sumie kiedyś jak miałem PS2 i wziąłem sobie na działkę pograć, takie zadupie, chałupa gnije itp . no i podłączam (TV itp wszystko tam chodziło) i chce włączyć a tu dup nie włącza sie. W serwisie okazało sie że zdupczył się zasilacz w ps2 (duzej) i bylem 100zł w dupsko.
Ale to na działce. Jak mieszkasz w bloku to na pewno prąd masz dobry ^^
 

myszek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

yyy mam pytanie czy autor tego wątku udostępniał go na innym forum??
 

vagner

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Chyba odwrotnie ;D
 

myszek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

czyli zerżnięte z innego forum?
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Tak to mozna napisac , ale za zgoda autora tamtego forum . A co?
 

myszek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Nic na ajo.pl znalazłem identyczny poradnik słowo w słowo więc...
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Widocznie oni tez zerzneli bo to jest z innego forum .
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Tak to jesty jak zaden debil nie napisze skad cos skopiowal.

Oryginal byl napisany w jezyku angielskim, potem sowa zerznal to udajac ze to jego robota, itp itd.
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Wyskoczył mi błąd E 74, a po następnym włąnczemiu RROD :'(. Co jest?

EDIT:

RROD'a mam 4142. Zimne luty?
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Przeczytaj dokladnie jeszcze raz poczatek watku!!!
Tobie chyba chodzi Ci o 0102??(4 swiatelka oznaczaja "O")
To klasycze zimne luty.
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Teraz mam 0102. Jak 1 raz się nie uruchomiła to wyskoczyło E 74. Raz też 0103.

Naprawa przy błędzie E74 polega na ponownym przymocowaniu układu HANA, sprawdzeniu istnienia wszystkich elementów tego układu.
Porosiłem jednego serwisanta o wytłumaczenie jak naprawiają x360 i to mi napisał m.in.

Mam uszkodzony HANA czy po prostu x wariuje przy błędach?

EDIT:
Gumki do mazania i wszystko działa czyli nie zawsze E 74 to uszkodzony HANA.
 

BabyBoy

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

71 Problem z nieudanym Update dashboarda/systemem plików w nand flashu. Zobacz jak przywrócić konsole do fabrycznych ustawień. Jeżeli to nie pomoże konsola musi zostać odesłana spowrotem do microsoftu.
Jak przywrócić konsole do fabrycznych ustawień ? Proszę o jakiekolwiek rady..Dziękuje.
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

BabyBoy napisał:
71 Problem z nieudanym Update dashboarda/systemem plików w nand flashu. Zobacz jak przywrócić konsole do fabrycznych ustawień. Jeżeli to nie pomoże konsola musi zostać odesłana spowrotem do microsoftu.
Jak przywrócić konsole do fabrycznych ustawień ? Proszę o jakiekolwiek rady..Dziękuje.
E71 czy E81 ? Bo E71 to serwis , a E81 to chyba ci nikt nie pomoze
 

BabyBoy

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wytłumaczenie wszystkich błedów i czerwnonych kolek ( o ile sa znane )

Znaczy..świecą 3 diody(migają),po nieudanym dashboardzie,czyli chyba tylko serwis ? Czy można jakoś wrócić do poprzednich ustawień ?
 

Do góry Bottom