Wytrzymałość wersji Elite

gajos007

V.I.P
V.I.P
Pisze w sprzęcie bo w sumie na razie (dzięki Bogu nie mam problemu).
Chciałem zapytać jak sprawdzić jaką mam wersję xbox'a (zasilacz struktura procesora).Do tego pytanie wiem że dość dziwne pewnie ale chciałbym wiedzieć ile grać żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia rrod.Wiem że to głupio brzmi i pewnie pojawią się odpowiedzi żeby nie grać wcale albo po pół godziny dziennie/ale nie o to chodzi.czasami tłukę(głównie w weekend po 5-6 godzin) w dzień powszedni po około 2 ;)inna sprawa czy są jakieś inne czynniki które mogą wpłynąć na rrod.
Wiem że pewnie pytania głupie i dla części dziecinne ale nie zglanujcie mnie tylko w miarę możliwości dajcie porady ,odpowiedzi.
ps.w szukajce nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na w/w pytania
 

djkamilos

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wytrzymałość wersji Elite

Wytrzymałość wersji Elite jest taka sama jak premium czy arcade. Różni się ona od nich tylko kolorem obudowy i dodatkami.

Strukture procesora najlatwiej sprawdzić po 2 rzeczach.

- jeśli masz złącze HDMI z tyłu konsoli to masz wersję 65nM
- jeśli masz zasilacz 175 W (chyba tyle bo nie pamietam dokladnie) to masz wersję 65 nM

Wszystkie inne są to wersje 90 nM chociaż są wyjątki tak jak np. wersja z papierową plombą pod face plate. Jest to wersja opus 65 nM ale bez HDMI i z zasilaczem 203 W.
 

gajos007

V.I.P
V.I.P
Odp: Wytrzymałość wersji Elite

wszystko co piszesz się zgadza.więc jest to wersja 65nm na 175w zasilaczu ;) więc jak czytałem ta mniej grzejąca się i z definicji powinna więcej wytrzymać ;)
 

antek79

Świeżak
Świeżak
Odp: Wytrzymałość wersji Elite

djkamilos napisał:
Strukture procesora najlatwiej sprawdzić po 2 rzeczach.

- jeśli masz złącze HDMI z tyłu konsoli to masz wersję 65nM
- jeśli masz zasilacz 175 W (chyba tyle bo nie pamietam dokladnie) to masz wersję 65 nM
Wszystko ładnie tylko wersja Elite od początku istnienia posiada gniazdo HDMI. Jest produkowana w technologii 65nM, więc jest mniej podatna na przegrzewanie się GPU i wystąpienie RROD. Złącze, o którym piszesz dostała wersja Premium i tam właśnie jest zasilacz 175W. Obecnie ciężko kupić Xa bez HDMI, jeśli ktoś chce wam takiego sprzedać to jest to stary egzemplarz leżący gdzieś na magazynie.
 

Do góry Bottom