X-Clamp / RROD / Poprawa chłodzenia

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
sorry, fota jest z innej wersji x-clampa, wszystko zakładasz tak jak na filmikach z youtube i tego schematu:

Ziomek922

Świeżak
Świeżak
A no to spoko wielkie dzięki za wyjaśnienie :) to wiele zmienia ;)

Darth Vader

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam takie pytanie czy można wymienić wiatraki z x360 na inne cichsze?

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiście, że można. Możesz kupić jakieś gotowce >> .: WENTYLATOR WHISPER TALISMOON /2 KOLORY/ROBSON:. (623682682) - Aukcje internetowe Allegro lub 2 wentylatory 60mm i samemu przerobić, aby działały z x360.

Darth Vader

Użytkownik
Użytkownik
Można gdzieś sprawdzić jaką głośność wydzielają wiatraki Dc Brushless?
Bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniać. Będzie zauważalna różnica?
Jest jakiś poradnik ja przerobić 2 wentylatory 60mm do xbox?

franek316

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie czy x-clapm to nie jest opóźnienie śmierci konsoli ? Bo gdzieś przeczytałem że po zrobieniu x-clampa to konsole najlepiej sprzedać bo czeka ją już tylko śmierć w najbliższym czasie. Nie wiem czy to prawda i zastanawiam sie czy w takim razie jej nie sprzedać

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Wg mnie to konsola i tak padnie po jakimś czasie, lepiej oddać konsolę do PROFESJONALNEGO serwisu.

przemek2205

Świeżak
Świeżak
, można również użyć taniego regulatora ZALMAN FAN MATE 2. Witam mam juz podciągnięte kabelki zasilania (czarny i żółty) mam ten regulator ale nie wiem jak podłączyć ponieważ ja mam 2 kabelki od zasilania a zalman ma wtyczkę 3pin prosze o pomoc

DonKocurroo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, chciałbym dać na wiatraczki 9W "czyli kolor czarny oraz brązowy i poprowadzić z wentylatora do przedstawionych poniżej punktów. (wymagany mod 12V) "- Czyli te dwa kable przeprowadzam tam jak na rysunku a ten jeden zostawiam w gnieździe czy mam go gdzieś indziej przymocować ? Prosze o szybką odpowiedź

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
, można również użyć taniego regulatora ZALMAN FAN MATE 2. Witam mam juz podciągnięte kabelki zasilania (czarny i żółty) mam ten regulator ale nie wiem jak podłączyć ponieważ ja mam 2 kabelki od zasilania a zalman ma wtyczkę 3pin prosze o pomoc
Tu masz opisane:

Witam, chciałbym dać na wiatraczki 9W "czyli kolor czarny oraz brązowy i poprowadzić z wentylatora do przedstawionych poniżej punktów. (wymagany mod 12V) "- Czyli te dwa kable przeprowadzam tam jak na rysunku a ten jeden zostawiam w gnieździe czy mam go gdzieś indziej przymocować ? Prosze o szybką odpowiedź
Musisz go zostawić.

DonKocurroo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niedługo będe wymieniał paste termoprzewodzącą posiadam falcona i mam pytanie czy po zdjęciu mocowań org. czyli X można je zpowrotem założyć czy już trudniej jest, bądź wogóle sie ich nieda? Co wykonać aby zabezpieczyć się przed uszkodzeniem i jak mniej kombinować?

mateusz323

Użytkownik
Użytkownik
wyposaż się w coś cienkiego np śrubokręt mały plaski ja czymś takim zdejmuje xclampy, Zdjąć jest trudno założyć łatwo zrozumiesz jak zobaczysz :)

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Niedługo będe wymieniał paste termoprzewodzącą posiadam falcona i mam pytanie czy po zdjęciu mocowań org. czyli X można je zpowrotem założyć czy już trudniej jest, bądź wogóle sie ich nieda? Co wykonać aby zabezpieczyć się przed uszkodzeniem i jak mniej kombinować?
Kwestia wprawy manualnej ale badz bardzo ostrozny gdyz latwo mozna uszkodzic plyte glowna.

Powodzenia ;)

DonKocurroo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam niepokojący problem, gdy grałem w gta IV odkryłem że jeden z wiatraczków od GPU chodzi wolniej sprawdzane na chusteczce, na cpu chodzi szybciej. Czy to normalne ??

xboxik

Banned
Użytkownik
Kup sprężone powietrze w puszcze za ~15pln i wyczysc wentylatory ;), powinno byc dobrze.

DonKocurroo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ok, wszystko wykonane. Pasta zmieniona ale mam jeszcze pytanie bo zrobiłem ten tunel na GPU i spód zaczoł się grzać wiatraki na standartowym napięciu czy trzeba przy tym zwiększyć napięcie czy można to tak zostawić? Wcześniej spód konsoli był delikatnie ciepły teraz jest troche bardziej a wiatrak z tyłu podaje też ciepłe powietrze.

McAntek

Użytkownik
Użytkownik
A co z pastą termoprzewodzącą?? Zaraz po przegrzaniu GPU sciągnąc radiatory i nałożyc paste czy wszystko bez pasty?

Zrobiłem wszystko jak w instrukcji i nie działa. Wymieniłem paste, zakryłem te szczeliny taśmą izolacyjną i zrobiłem oczywiście x-clamp i nie działa (kod błędu: 0020).

Lakier

Świeżak
Świeżak
Za mocno dokreciles srobki. Popusc je troche, to bedzie dzialac :D

xboxik

Banned
Użytkownik

pawelekk24

Użytkownik
Użytkownik
swietny opis po zmianie pasty rood zniknal konsola znow zyje moze ktos wrzuci fote jak zrobic zeby wiatraki chodzily na 8v bo bo na 12v nie da rady w nocy grac jak farelka daje

Do góry Bottom