X-Clamp / RROD / Poprawa chłodzenia

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Niestety, ale konsola potrzebuje miejsca, zwłaszcza z tyłu.. Jak nic nie zrobisz z tym ustawieniem to RROD jak nic Cię czeka.
 

zielson

Świeżak
Świeżak
pomocy zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja oprocz zmiany napiecia i X-CLAMP nadal mam 3 czerwone dodam ze moj blad to 0020
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
Być może przedłużyłem żywot swojej konsoli zmieniając chłodzenie.
Link do tematu:
http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/mod-rufus-86787.html
 

oprino13

Użytkownik
Użytkownik
Witam, czyli jak chce poprawić chłodzenie w falconie a nie znam się dobrze na lutowaniu to muszę mieć ten uniwersalny zasilacz<mógłby mi ktoś dać link do niego na pw albo gg:2229943> i jakieś dobre wiatraczki włozyć do konsoli oraż wyciąć w obudowie to miejsce co jest w poradniku ?
Mógłby mi ktoś podać nazwe wiatraczków najlepszych mogą być 12v nie przeszkadza mi hałas
 

oprino13

Użytkownik
Użytkownik
Up, może ktoś pomóc ?
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
jaki uniwersalny zasilacz?
 

oprino13

Użytkownik
Użytkownik
uniwersalny zasilacz

3. Jeżeli nie chcemy nic lutować to wystarczy pociągnąć zewnętrzne zasilanie do wentylatora np z zasilacza uniwersalnego ze skokową zmianę napięcia - jest tego masa na allegro. Wymagane jest tylko wolne gniazdko.

O to mi chodziło
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem pchanie wiatraków do środka konsoli nie ma sensu bo to nie schłodzi gpu.
Na radiatorze gpu leży napęd i to jest główna przyczyna przegrzewania sie xboxa.
Jak narazie mój http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/mod-rufus-86787.html się sprawdza doskonale.
 

0nIC

Świeżak
Świeżak
mam zamiar zabezpieczyć sie przed rrodem ;) (chcę trochę dużej pograć) i mam kilka pytań:

1-tunel od radiatora GPU uszczelnić tak jak na zdjęciu do końca ?
2-muszę zastosować x-clamp ? nie ma ich na allegro
3-mam w domu Pastę termoprzewodzącą Zalman ZM-STG1 może być taka ? (nie przewodzi prądu)
4-czym mam wyciąć metalową kratkę ?
5-jak już wszystko zrobię to czy muszę dać wyższe napięcie wentylatorów ? chodzą wtedy jak odkurzacz
 

0nIC

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie: Czy mogę podmienić standardowy radiator gpu na radioator z heat pipe z xboxa 360 elite?
 

mlekodaj

Użytkownik
Użytkownik
tak mozesz bez problemu
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
Radiator pasuje ,jednak niewiele poprawia chłodzenie klocka
 

neo88

Użytkownik
Użytkownik
Panowie nie mogę nigdzie kupić podkładek nylonowych. Czy mogę je wyciąć np. z dętki od rowera.
Pozdrawiam.
 

ted21

Użytkownik
Użytkownik
Sa takie w Castoramie na dziale srubek w Kraku na 100%
 

neo88

Użytkownik
Użytkownik
Do Castoramy mam jakieś 100km wiec wyjazd nie oplacalny wogle. :( Może ktos ma kilka podkladek na zbyciu chetnie odkupię.:)
 

NaPeK

Użytkownik
Użytkownik
nie potrzeba nylonowych moze byc sprezynujaca
 

ted21

Użytkownik
Użytkownik
Nie dawaj sprezynjacych tylko nylonowe bo jak sie mocno nagrzeje radiator musi miec regulacje tak jak szyna na upale.Jak dasz sprezyste moze ci GPU peknać przy mocnym nagrzaniu.
 

NaPeK

Użytkownik
Użytkownik
Nie dawaj sprezynjacych tylko nylonowe bo jak sie mocno nagrzeje radiator musi miec regulacje tak jak szyna na upale.Jak dasz sprezyste moze ci GPU peknać przy mocnym nagrzaniu.
:confused: ziom to nie pociąg nic mu nie peknie :D

btw pocztaj o uniclamp
 

neo88

Użytkownik
Użytkownik
http://allegro.pl/podkladka-czarna-nylonowa-m4-komplet-10szt-i1763398553.html Czy te podkladki nadadza sie albo wyciac z dętki?
Z tymi podkładkami spręzynowymi może byc faktycznie cos nie tak bo zaczna byc bardziej miekkie i przestaną dociska radiator.
 

Do góry Bottom