X360 kupno - parę pytań

Witam. Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o xboxy i mam parę pytań. Prawdopodobnie kupię sobie wersję tą z najmniejszym dyskiem.

1. Czy opłaca się jeszcze kupić X360 ? Jak to jest z tą niby "ukrytą" mocą PS3, nie obchodzą mnie jakieś "natale" tylko chodzi o samą grę. Słyszałem że X360 na już problemy z avatarem i red faction jeżeli chodzi o FPS. No i nie wiem czy kupić PS3 czy X360 czy też może poczekać na 4 gen. konsol.
2. Jak już bym kupił xboxa, to jak to jest z tymi banami, np: mam przerobioną konsolę, gram "kopiach" ale konsola nie jest podłączona do neta, a po jakimś czasie kupuje oryginał CoD MW 2 i chce pograć przez neta z ziomkami to dostanę bana za to że wcześniej grałem na piracie, ale bez neta ? (mam nadzieję że mnie zrozumieliście)

3. Jak to jest z końcu z tym przegrzewaniem, będę grał dzienne minimum min. 4h a max. 10-11h, kupić od razu jakiś cooler na x'a ?

4. Najbardzej zniechęca mnie to, że trzeba płacić za multi, PODOBNO szybko się grzeją, PODOBNO się psują i wykorzystano 100% z X360, a z PS3 PODOBNO tyko 60% czy jakoś tak. No właśnie tylko podobno ... potrzebuje pewnej i profesjonalnej opinii.
 

Marcinpl25

Użytkownik
Użytkownik
1.Ściemy udowodniono że Xbox lepiej współpracuje z grami. Ja ci polecam x360.
2.Dostajesz bana za przerobiony napęd nie za gry jakie w niej siedzą.
3.Wystarczy najnowszy model Jasper i dobre ustawienie konsoli żeby miała trochę przestrzeni i raczej się nie przegrzeje.
4.Jak chcesz przerabiać to tak i tak przez neta nie pograsz. A w ps3 nie ma piratów jeżeli o to ci chodzi i trzeba kupować gry za 200 zł.
 

batman17

Użytkownik
Użytkownik
1. sam sobie odpowiedz ;D dla mnie xbox w zupełności wystarcza
2. Tak dostaniesz bana bo przeróbka jest zapisana w konsoli
3. Podobno to nic nie daje, ale musisz mieć przestrzeń dla swojego X' aby pobierał powietrze.
4. Grzeją się, psują się jak każdy sprzęt elektroniczny nie zawsze bedzie wieczny.
 

Harakiri

Użytkownik
Użytkownik
1 Gadanie.... podobno xbox wykorzystuje obecnie tylko 40% mocy....
Osobiscie nie gralem w avatara ani w red faction - lecz w innych grach nie zauważyłem zadnych ciec itp

2 bana dostaje za przerobiony naped, nie za pirackie płyty - tak wiec jezeli masz przerobke to nie ma roznicy czy grasz na oryginalach czy na piratach

3 nie kupuj zadnego coolera - moze tylko wiecej zaszkodzic niz pomoc - obecne płyty głowne Jasper praktycznie sie w ogole nie przegrzewaja

4 Podobno... ;] to sa tylko oficialne dane, ale jaka jest prawda.... nie wiadomo

@up

nuby sie wciely ;d
 

maxan

Banned
1. Opłaca sie ;]
2. Jak przerobisz konsole - flash napedu to dostajesz bana za same podlaczenie sie do xbl nie wazne czy grasz aktualnie na oryginale czy na piracie ;P
3. Nie jest źle ;]
4. Czy 100% to szczerze wątpie ;] A ps3 to tez mocarzem nie jest .

Edit: Jak co to 8 generacje konsol ;P xbox 360 jak i ps3 i wii to konsole 7generacji ;P
Edit2: PS3 to kał . - gry na xbox'a po prostu bardziej mi podchodzą ;] Miałem do wyboru PS3 a Xbox'a 360 i wybralem to drugie ;] Wspomne jeszcze że gram na oryginałach ;]
 

maclogan

Banned
Użytkownik
1- zadając takie pytanie na forum xboxa 99 % odpowiadających będzie namawiać na zakup X360 , argumentując że PS3 nadaje się tylko do oglądania filmów na BR ale to oczywiście bzdura , ale moim zdaniem ( choć gram głównie na X360 i nieco mniej , bo u kumpla obecnie na PS3 , bo swoje PS3 sprzedałem jakiś czas temu ) to PS3 jest o wiele lepszym sprzętem , za X360 przemawia głównie możliwość przeróbki i grania na piratach no i gier jest nieco więcej . Nie czekaj na 4 generację konsol bo wyjdzie ona najwcześniej za 3-4 lata .
2- co do przeróbki to bana i tak dostaniesz wcześniej czy póżniej grając online czy pobierając aktualizacje , to tylko kwestia czasu . W ostateczności możesz grać przez Xlink , zajrzyj tu : http://xboxforum.pl/siec-xbl-f16/masz-bana-chcesz-pograc-przez-internet-xlink-kai-31613.html
3- w najnowszych modelach ten problem właściwie nie występuje ( ale nie ma 100 % pewności )
4- tak jak napisałem PS3 jest o wiele lepszym sprzętem od X360 A co do płatnego LIVE na X360 to moim zdaniem typowy użytkownik nie skorzysta z właściwie proponowanych tam usług czy dodatków , poza graniem . W PS3 granie i korzystanie z dodatków jest bezpłatne . Poza płatnymi dodatkami do gier czy innymi .
 

Morlun55

Użytkownik
Użytkownik
Ad.1 Tak. Xbox będzie jeszcze długo na rynku (potwierdzają to opinie znawców rynku). Co do PS3 to jest to raczej sprzęt do oglądania filmów i tym podobnych. Poza tym Xbox ma większą i lepszą bibliotekę gier niż jego konkurent ze stajni Sony.
Ad.2 Nie przerabiałem konsoli, ale wiem, że banują za samą przeróbkę. Równie dobrze przerobić konsolę i w ogóle nie grać na piratach, ale i tak prędzej czy później cie zbanują.
Ad.3 Jeżeli ustawisz konsolę w odpowiedniej pozycji (poziomo i żeby miała sporo przestrzeni z tyłu) to raczej nie powinieneś mieć problemów. Jeśli jednak naprawdę masz zamiar grać tyle ile napisałeś to kupno coolera byłoby sensownym posunięciem.
Ad.4 Dzięki temu, że trzeba płacić za multi nie ma z nim większych problemów; Sprzęt się psuje i grzeje, to prawda, ale nie zapominaj o kilkuletniej gwarancji; Wszystko zależy od tego czy chcesz grać czy oglądać filmy na konsoli.
 

Ingvar

Banned
Dodam tylko że żadnych spadków FPS na moim klocku w Red Faction nie ma i nie było :p Więc ktoś ci bzdurę pocisnął z tymi FPS'ami. A co do wykorzystania 100% mocy xboxa jakoś mi sie nie chce wierzyć bo niby Red Faction miało wyciskać wszystko z X'a a nowy Assasin wygląda 1000 razy lepiej niż Red Faction więc X ma jeszcze sporo zapasu mocy bo gry wychodzą coraz ładniejsze ;p No i w tym roku sporo ciekawych premier na klocka się szykuje. Podobno ma powstawać jakaś odpowiedź na Uncharted które jest na PS3.
 

Michciollek

Użytkownik
Użytkownik
Ja jedynie w Vikingu podczas bitew myślałem że konsola się tnie gdyż spowalniało mi akcje potem poszperałem w necie i okazało się że to specjalnie aby nie zagubić się podczas bitwy w tym co się dzieje i podjąć jak najlepszą reakcje poza tym PS3 niby jest lepszy technicznie ale za parę lat jak na mój gust 3 max 4 powstanie nowa konsola kolejny problem to to że jak przerobisz x'a to nie pograsz na necie ale i tak opłaca się płacić za Live niż grać za darmo na ps3 bo xbox ma lepszy system MP więc czy przerobisz czy nie to i tak polecam ci xboxa
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Też miałem jak ty dylemat jaką konsole kupić (zawsze kupowałem konsole Sony) a tym razem postanowiłem zaryzykować i skusiłem się na xboxa 360 nie dlatego że można go przerobić bo i tak gram na oryginałach. I nie żałuje tej decyzji.
1) OPŁACA SIĘ
2) Bana dostaniesz za przerobiony napęd
3) Zależy jaka będzie płyta główna w xboxie 360, jak JASPER to są nikłe szanse przegrzania
4) Trzeba płacić za grę online ale xbox live jest dużo lepszy od PSN Sony, najnowsze modele (Jasper) rzadko się psują (playstation 3 też się psuje :)) co do wykorzystania 100% mocy xbox 360 to tylko plotki :)

Przed zakupem zadaj sobie pytanie w jakie gry będę grał i zobacz na jaką konsole wyjdzie dana gra i odpowiesz sobie na swoje pytanie :)
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Xboxa opłaca się kupić napewno. Ja mam teraz Jasper, a wcześniej falcon i żadna się nie popsuła. Wyjątkiem był mój pierwszy xbox z początku produkcji. Zanim miałem ps3 slim, miałem też fata, który dostał ylod.Co do xbox live vs. psn. To moim zdaniem live wygrywa. Czasami zdarzają się duże lagi na psn i serwery czasami się rozłączają, więc mimo tego że live jest płatny to wygrywa, gdyż tam nie ma takich problemów jak na psn.
 

Do góry Bottom