X360 przeszukanie i przesłuchanie

dud22

Użytkownik
Użytkownik
Nie... Jak nie jesteś głupi i naiwny to nie :D
A zresztą dziwne pytanie ^^
 

miloszek078

Świeżak
Świeżak
Zapewne nie masz się czego bać, chyba że gościu który ci przerabiał da się złapać i strzeli z **** wszystkich którym przerobił, mi nawet prez myśl nie przeszło takie coś bo mieszkam na wsi gdzie cała miejscowość liczy 700 ludzi :) a jednak....
 

DonPiotrek

Użytkownik
Użytkownik
Może gość sprzedawał i handlował kopiami które zostały mu po konsoli. Pewnie chcieli sprawdzić ile tych kopii może być. To chyba najlepszy powód żeby policja wpadła do ciebie do domu i zabrała konsolę.
 

Kosake

Świeżak
Świeżak
No muszę wam powiedzieć DLACZEGO K..WA NIE WIDZIAŁEM TEGO TEMATU WCZEŚNIEJ. Wczoraj mój tata dostał listownie wezwanie na policję pojechał na komęde. Oni mu pokazali nakaz sądowy przeszukania domu w tedy pojechali do mnie i przeszukiwali mój pokój znależli oczywiście xboxa przerobionego oraz 4 gry pirackie (resztę pożyczyłem kumplom) spisali protokół i teraz czekać jaka będzie kara. A dlaczego przeszukiwali ponieważ od tego typa co kupywałem z allegro xboxa przeszukali mieszkanie i znależli oprogramowanie do przerabiania itp.
Jak myślicie jaka będzie kara?
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Po piąte: Już załatwione, u mnie na strychu to nawet chyba ich sam nie znajde :)


Ojj zdziwisz się gdzie potrafią oni zaglądać by znaleść. Nawet do solniczki jeżeli chodzi o mniejsze rzeczy. Każda szafka, każde majtki, wszystko przetrzepia by znaleść :)
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli to co pisze Kosake to również prawda to chyba policja w Polsce zaczęła poważną akcje antypiracką:(
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Ehh... No a niby Polska jest dalej w klasyfikacji % piractwa od np Niemców. Tak bez np kupowania na allegro usługi przeróbki nie dojdą do Ciebie.
 

elempl

Banned
Użytkownik
więc tak,
nie wiem czy ktoś to pisał wcześniej czy nie bo nie czytalem tego tematu całego ale te przeszukania maja najprawdopodobniej cel dowodowy tzn.
gość sprzedawał przerobione konsole i chcą go dobrze "ukarać" więc muszą zebrać jak najwięcej dowodów czyli konsol które sprzedał aby nie wymigał się np. niską szkodliwością społeczną czynu. A przy okazji ukarają po drodze wszystkich którym zwiną konsole zeby statystyki były ładne :)

I tak niestety to wyglada
a co do kwestii bania się to niech boją się Ci którzy mieli takie transakcje przez allegro bo jak taki gość wpadnie to napewno będą szukali materiału dowodowego u klienta bo wtedy można mu udowodnić że to sprzedawał.

Pozdrawiam
 

miloszek078

Świeżak
Świeżak
No nie wiem, chyba bede musiał ten Microshit zaskarżyć że jak wysłałem z RODem na gwarancje to mi tam coś pozmieniali i teraz mam problemy z policją, bo jak przecież kupiłem nową konsole to rzadnych przeróbkach nic nie wiedziałem :D plomby są więc otwierana nie była :DD
 

RandalPL

Świeżak
Świeżak
Jak wam wjadą, to jedyna wypowiedź jaką mają prawo usłyszeć brzmi:
-"Wyjaśnien udzielę na piśmie w terminie późniejszym po konsultacji z prawnikiem." FIN
Całą resztę tego co wam pokazują, mówią itp zlewacie parabolicznie. Zero podpisywania czegokolwiek.
 

RandalPL

Świeżak
Świeżak
... del plz
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Czyli wywnioskować możemy z tego tematu to że...
-nie kupujemy przerobionych konsol przez allegro i inne serwisy aukcyjne
-nie przerabiamy konsoli na allegro!
-nie kupujemy piratów
-nie paradujemy swoim adresem i że posiadamy kopie :p

Przerabiając konsolę w domku, nic nam raczej nie grozi, chyba że wredny sąsiad... :) Czyli grać i nie chwalić się kopiami a wszystko będzie dobrze
 

Retrif

Świeżak
Świeżak
!lunarred2
I co miałeś z tego, że posiadałeś te płytki (grzywna ,wyrok?)
 

elempl

Banned
Użytkownik
odstąpili od grzywny ( pare dziesiat tys) ale wyrok niestety :(. szczerze wolałbym grzywnę, bo zabrudzonymi papierami było bardzo ciężko dobra prace znaleźć
pociesz się tym że taki wyrok ulega zatarciu po 5 latach
 

otacon

Użytkownik
Użytkownik
Jak wam wjadą, to jedyna wypowiedź jaką mają prawo usłyszeć brzmi:
-"Wyjaśnien udzielę na piśmie w terminie późniejszym po konsultacji z prawnikiem." FIN
Całą resztę tego co wam pokazują, mówią itp zlewacie parabolicznie. Zero podpisywania czegokolwiek.
CSI niektórym jak widać robi sieczkę z mózgu :x
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
lUNARRED siedziałeś?:D

Dzięki za wyjaśnienie, główka mnie boli :p
 

elempl

Banned
Użytkownik
lUNARRED siedziałeś?
przepraszam ale jak to przeczytałem to padłem :DD:DD:DD:DD:DD

tak zapewne siedział :DD dostał 10 lat jak nic :DD


a teraz na poważnie

za coś takiego dostaje się wyrok w zawieszeniu tzw. zawiasy
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
zawiasy zawiasami ale jak ktos juz mial wczesniej zawiasy to juz kolejnych nie dostanie tylko #
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Lol i co jeszcze drzwi wyważyli bez nakazu nie mają prawa nawet ci wejść na chatę a co dopiero przeszukiwać jeju już słyszę syrenę pewnie do mnie jadą :p albo kolega się chwalił piracikami na necie i tak go oto dorwali
Czytać mi się nie chce całego wątku, bo od kiedy przeglądam to forum (rok czasu) to nabijanie postów, pisanie nie na temat czy wypisywanie głupot jest wizytówką tego forum. Sam jest moderatorem na jednym z największych for PS3 i patrzeć nie mogę na ten bajzel tutaj, więc powiem krótko.

Policja ma prawo wjechać Ci na chatę razem z futryną, przeszukać mieszkanie, a następnie w ciągu 7 dni od interwencji dostarczyć nakaz od prokuratora... Nie wierzysz? Zapraszam do siebie, jak tatuś wróci z pracy to Ci powie dokładnie, co może policja, a czego nie...
 

rufus1977

Użytkownik
Użytkownik
Powiedzenie "Mój dom ,moja twierdza" już nie aktualne?
 

Do góry Bottom