[XBOX 1] Problem z uruchomieniem konsoli

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam problem z pierwszą konsolą Microsoftu, mowa o pierwszym Xboxie. Konsola się wcześniej nie uruchamiała, tylko migał startup konsoli i słyszałem jak pracował dysk. Znalazłem więc na to sztuczkę, aby temu zapobiec - muszę "rozruszyć" konsole poprzez klienta FTP, usunąć jakiś plik, coś wkleić itd. Wtedy konsola po tym błedzię uruchamiała się lecz restart jej powodował ponownie taki błąd, z migającym logiem. Teraz sprawa dosyć się skomplikowała, gdyż po zmianie skina w konsoli sprzęt nie reaguje na nic - ani na klienta FTP ani działania z padem. Tym razem ekran nie miga, a logo stoi XBOX pod spodem MICROSOFT, nie mam pojęcia co zrobić, jestem zielony w konsolach.

PS: Wcześniej wszystko działało, na dysku były gry, wiele aplikacji oraz motywów. Jednakże usunałem kilka zbędnych gier i skórek, jeżeli się nie mylę mam na sprzęcie Puchaty Installer (menu po polsku, jakieś EvoX, skin z Punisherem, to co mogę podać co się znajdowało.

PS2: Wcześniej kilka użytkowników poleciło mi owy Puchaty Installer, abym zgrał .iso na płyte. Lecz konsola nie czyta płyty, a wypakowanie pliku .iso niczym nie skutkuje, jedynie pusty folder.

Z góry dziękuje za pomoc, chcę jeszczę oświadczyć że wcześniej utworzyłem taki temat, lecz został usunięty z niewiadomych powodów. Jeżeli naruszyłem regulamin, przepraszam - jestem bezradny w tej sytuacji, a chcę mieć frajdę z tej konsoli.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
A dlaczego nie czyta płyty ? Może spróbuj nagrać na jakimś innym cd. Wcześniej czytała płyty ? Puchaty jest tylko instalerem także na konsoli mogłeś mieć zainstalowanego albo Evo X albo Unleash X albo jakiś inny dash. Czy przy uruchamianiu konsoli wyświetla się jakiś numer błędu ?
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam pojecia, kupiłem używany za kilka groszy, tak jak pisałem - na początku wszystko było w porządku, jedynie te usterki to moja wina, gdyż kombinowałem z klientem FTP i usunąłem kilka gier i skórek.

Co do tego to zobaczę, lecz czy wczyta płytę nie uruchamiając dashboardu?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam pojecia, kupiłem używany za kilka groszy, tak jak pisałem - na początku wszystko było w porządku, jedynie te usterki to moja wina, gdyż kombinowałem z klientem FTP i usunąłem kilka gier i skórek.

Co do tego to zobaczę, lecz czy wczyta płytę nie uruchamiając dashboardu?
Puchaty Instaler powinien uruchomić się z płyty zaraz po logo.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem, zgrałem plik .iso na płyte, słyszę że napęd chodzi lecz płyty chyba nie czyta. Więc, co zrobić?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Kurde naprawdę nie wiem co się stało tej konsoli. Bez wgrania programu z płyty chyba nic nie zrobisz.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, może nagrywarka moja jest wadliwa, rzadko z niej korzystam. Spróbuję u znajmego, na czystą CD wrzucę ponownie plik .iso.

Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość wymiany napędu w konsoli?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, może nagrywarka moja jest wadliwa, rzadko z niej korzystam. Spróbuję u znajmego, na czystą CD wrzucę ponownie plik .iso.

Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość wymiany napędu w konsoli?
Ty nie masz na płytę wrzucić iso tylko masz je wypalić. Zapytaj kolegi. Użyj do tego jakiegokolwiek programu do nagrywania np. ImgBurn,Nero,Alcohol. Napęd można wymienić tylko na oryginalny z Xboxa czyli
Samsung,Thompson,Philips lub spróbować poszukać na Allegro jakiegoś przerobionego pod Xbox-a,ale z tym będzie raczej ciężko.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Aha, rozumiem. Ja głupi, zginę w przyszłości przez moją niewiedzę. :)

W takim razię zrobię to co mówiłeś, jutro zatem ruszam po czystą płytę.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Aha, rozumiem. Ja głupi, zginę w przyszłości przez moją niewiedzę. :)

W takim razię zrobię to co mówiłeś, jutro zatem ruszam po czystą płytę.
W razie czego kup płytę CD i DVD jedną DVD-R i jedną DVD+R i na nich wypal,bo nie wiem co Twój czytnik łyka.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Na DVD napęd lubi strzelać, chociaż nie wiem czego to jest wina. Z płytami CD jest w zupełności inaczej, słychać że poprawnie odczytuję.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Na DVD napęd lubi strzelać, chociaż nie wiem czego to jest wina. Z płytami CD jest w zupełności inaczej, słychać że poprawnie odczytuję.
Być może napęd jest uszkodzony. W każdym razie musisz próbować.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli to nie pomoże będzie jeszcze jakieś wyjście? Zależy mi na tym bardzo.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli to nie pomoże będzie jeszcze jakieś wyjście? Zależy mi na tym bardzo.

Spróbować zmienić napęd lub kupić inną przerobioną konsolę,ale najlepiej taką z chipem,żeby nic na namieszać w softmodzie. Ja mam taką już 11 lat i nie zamierzam jej w życiu sprzedawać,bo pierwszy Xbox to kawał świetnego sprzętu,jeśli oczywiście jest przerobiony.


//W pełni się z tym zgadzam.
Mówiłem to wiele razy i powtórzę jeszcze raz:
Xbox classic z xbox media center to istny kombajn.
~z0nk31
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Dzisiaj właśnie wypaliłem ponownie Puchaty Installer, co się okazało to że mam uszkodzoną nagrywarkę... a to pech.

Może jeszcze dziś coś wykombinuje, to dam znać.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Zdaje mi się że napęd Xboxa jest chyba uszkodzony, mogę w jakiś sposób wyczyśczyć laser napędu?
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Zdaje mi się że napęd Xboxa jest chyba uszkodzony, mogę w jakiś sposób wyczyśczyć laser napędu?
Możesz spróbować specjalną płytą czyszczącą. Innej opcji nie polecam.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Okej, to nic nie dało, nadal tak jak było. Zobacze jeszcze raz na DVD.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Okej, to nic nie dało, nadal tak jak było. Zobacze jeszcze raz na DVD.
Spróbuj nagrać na dvd minus i na dvd plus. Jak to nic nie da to prawdopodobnie napęd do wymiany.
 

Paczuch

Użytkownik
Użytkownik
Okej, nic z tego. Jak włoże płyte z Puchatym po startupie pokazuje się tylko czarny ekran, nic więcej. Jakies porady?
 

Do góry Bottom