• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Xbox 360 + Amplituner = HDMI + Wyjście cyfrowe

armaden

Świeżak
Świeżak
Witam! Mój sprzęt to: Amplituner ONKYO HT-R518 i telewizor SONY KDL-52X2000. Mam problem z podłączeniem tego sprzętu do xboxa 360, tak aby otrzymać dźwięk DD 5.1. Gdy podłącze kabel HDMI do amplitunera i z amplitunera do telewizora, głos będzie tylko w telewizorze. Telewizor ma cyfrowe wyjście audio (optyczne) jednak gdy je podłącze do amplitunera, dalej nie mam głosu. Kupiłem więc kabel do xboxa, który ma parę końcówek: tą taką standardową podłużną i do wyboru (jest przełącznik) 3x chinch, kabel ma też wyjście audio cyfrowe (optyczne). Jednak jest problem, gdy podłącze ten kabel i kabel HDMI wszystko działa dobrze, prócz filmów. I to też nie wszystkich, te z pendrive dizłają dobrze, jednak te z płyt dvd nie odtwarzają się. Wyskakuje jakiś problem z zabezpieczeniem łącza HD (coś w tym stylu). (Gdy mam podłączony tylko kabel HDMI nie ma tego problemu, ale dźwięku tez nie ma) Czy dzięki temu
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
wszystko zacznie działać? Może jeszcze inaczej da się rozwiązać moj problem?

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Ja miałem podłączone HDMI do TV (obraz) + ten adapter i optyk do amplitunera (dźwięk) i miałem DD 5.1

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
nie podłączaj kabla HDMI z X'a do ampa. najprościej to tak: X->TV przez HDMI. TV->Ampli przez toslink (optyczny) i musi działac.

Do góry