Xbox 360 dopiero w połowie swojego życia

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Mimo wszystko , taka różnica jest zbyt mała , żeby nazwać to kolejną generacją...

Między PS2 a obecną generacją dużo się zmieniło. Weszliśmy w erę HD , rozdzielczość poszła mocno w górę , konsole stały się wielokrotnie potężniejsze , geometria w grach wzrosła do milionów polygonów... w dzisiejszych czasach jedynym krokiem naprzód wydają się być technologia Stereoscopic 3D i Motion Controllers. Graficznie nie zrobiliśmy dużych postępów.
Dokładnie, nie wiem czy ujzymy taki skok graficzny jak ps2,xbox---xbox 360,ps3 w nastepnej generacji, raczej bedzie to na zasadzie wlasnie jak kolega powiedzial motion controllers i 3D, a graficznie i fizycznie juz sie za duzo zmienic nie moze. Postawcie babcie 60 lat przed TV, i zagraj np. w... heavy rain, i obstawiam w ciemno ze babcia nie zauwazy czy to film czy gra. Wielki skok graficzny byl w poprzednich konsolach (nietendo 64, ps1,2,3 xbox). Teraz juz poprostu nie da sie tego zrobic (Bo jak zrobic cos lepszego jak juz widzimi na ekranie TV prrawie to co widzimy w prawdziwym swiecie?)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Moja babcia już przy grach sprzed 2 lat nie odróżnia reala od gry . (MGS4 , AC2). Moim zdaniem następna generacja powinna być taka , że to ja(młody i piękny , z dobrym wzrokiem .) nie będę w stanie odróżnić reala od wirtualnej rzeczywistości :D
 

dionizos

Użytkownik
Użytkownik
Babci to bym tutaj nie ruszał :eek: z nimi to zazwyczaj tak bywa, iż prawie całkiem nie widzą i prawie całkiem nie słyszą. Grafika jest jeszcze do podrasowania, co zresztą będą jeszcze opracowywać pewnie. Oczywiście nie umniejszam roli wyświetlaczów 3D, ale jeszcze troche wody upłynie nim to naprawdę wejdzie na rynek. Co do żywotności konsoli....mam nadzieje, że będzie sprzedawała się jeszcze lepiej aniżeli w chwili obecnej, przykre byłoby powtórzenie historii z młodszym bratem (Xbox) ... gdzie reszte swoich dni przeżył jak roślinka....ostatnimi czasy jeszcze odcięcie od Xbox Live :(
 

yokus

Użytkownik
Użytkownik
Myślę że xbox jeszcze troche pożyje, bo MS nie pchałby kasy w Natala którego opracowanie napewno troszkę kosztowało. Szkoda że inżynierzy z MS nie przewidzieli możliwość rozbudowy naszej ukochanej konsolki, o np dodatkowy RAM, jak miało to miejsce w Nintendo 64, czy o dodatkowe elementy wspomagające obliczanie jak miało to miejsce przy SNESIE takie rozwiązania zdecydowanie wydłużyły by żywot naszej wspaniałej konsolki
 

czullo

Banned
Powala to pojęcie względne. Grafika na PC jest w każdej grze lepsza. Porównaj sobie chociażby silnik CE 2.0 (PC) do CE 3.0 (konsola) lub zobacz jak wygląda GTA IV na PC w maksymalnych ustawieniach. Nie mam czasu na rzucanie przykładami, bo fakt wyższości graficznej PC nad konsolą jest oczywisty od 2007 roku. Jeśli na prawdę nie widzisz różnicy, to już Ci nic nie poradzę.
Haha tak myslalem zero argumentow, jedynie belkot, nie doczekalem sie porownan o ktorych tak piszesz, a przeciez powinno byc latwe znalesc jakies screny ktore potwierdzaja twoja teorie. co takiego gta iv ma lepszego na PC oprocz tektur i wyzszej rozdzielczosci ? NIC. Jakosc grafiki jest na bardzo podobnym poziomie. A crysisa to porownaj dopiero jak wyjdzie crysis 2 ( jednoczesnie na pc i konsole ) znowu sie lekko zdziwisz, ze ktos kto ma konsole za 600zł ma grafike porownywalna z tym co ma kompa za 6000zł. Jak chcesz jeszcze kontynuowac swoj wywod czekam na zalaczenie grafiki potwierdzjacych twoja teorie wyssana z palca. Nie dolaczenie screenow/filmow bede uwazal za zamkniety temat. Bo jesli widzisz roznice to podaj screeny. Dziekuje za uwage.
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
Haha tak myslalem zero argumentow, jedynie belkot, nie doczekalem sie porownan o ktorych tak piszesz, a przeciez powinno byc latwe znalesc jakies screny ktore potwierdzaja twoja teorie. co takiego gta iv ma lepszego na PC oprocz tektur i wyzszej rozdzielczosci ? NIC. Jakosc grafiki jest na bardzo podobnym poziomie. A crysisa to porownaj dopiero jak wyjdzie crysis 2 ( jednoczesnie na pc i konsole ) znowu sie lekko zdziwisz, ze ktos kto ma konsole za 600zł ma grafike porownywalna z tym co ma kompa za 6000zł. Jak chcesz jeszcze kontynuowac swoj wywod czekam na zalaczenie grafiki potwierdzjacych twoja teorie wyssana z palca. Nie dolaczenie screenow/filmow bede uwazal za zamkniety temat. Bo jesli widzisz roznice to podaj screeny. Dziekuje za uwage.

Akurat D4Ru73K ma sporo racji. Poza tym o grafice decyduje przede wszystkim jakosc tekstur i wyzsza rozdzielczosc, nie sadzisz? Co do Crysisa 2 - zdziwisz sie, jak zobaczysz ze na PC wyglada duzo lepiej - nie koniecznie za 6000, ale za 2000. Porownaj sobie chociazby screeny z Dragon Age: Poczatek. PC bije na glowe screeny z PS3, nie mowiac o X360, na ktorym ta gra wyglada po prostu fatalnie. Co widac po kanciastych modelach i fatalnych teksturach (mala ilosc pamieci RAM i slabe karty graficzne w konsolach). Nie wiem czy wiesz, ale karty graficzne w konsolach sa porownywalne z GeForce'ami z serii 7XXX, czyli prehistorycznymi juz ukladami ;) Zeby nie bylo ze jestem goloslowny, to tu masz link do porownania identycznych scen na 3 platformach, roznica jest kolosalna: Dragon Age Image Comparison - Features at GameSpot
 

zywiec99

Użytkownik
Użytkownik
czullo, nie urażając ciebie, proponuję ci przejść się do jakiegoś swojego kolegi, która posiada w miarę nowoczesnego peceta i zweryfikowanie swoich poglądów. Mam wrażenie, że jedyne co posiadasz to konsola i nie potrafisz pogodzić się z tym, iż może być gorsza od komputera z dobrą kartą graficzną. Sprzęt do grania za 600 zł nie może być lepszy albo nawet porównowalny ze sprzętem do grania za chociażby 2000 zł - proste. Nie próbuj porównywać gier na podstawie pojedyńczych screenów czy filmików z Youtube bo to nie to samo. Wyższość kompa nad konsolą pod względem wydajności jest niepodważalna a jeżeli tego nie dostrzegasz to cóż może konsultacja u dobrego okulisty pomoże ;)
Dziękuje za uwagę :)
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Chodzi o to , ze gry nadal są te same. Jeśli na PC zaczną robić gry na miarę Crysisa w 2007 roku , a na konsole nie , to wtedy możemy mówić o przewadze PC , dopóki PC nie ma jakichś mega gier , które miażdżą konsole , to co komu z tego , że ma mega kompa za 5000zł i GTA z 50 a nie 30 samochodami tak jak na konsolach :p PC jest mocniejszy , ale stoi w miejscu i dla tego większość wybierze tańszą konsolę , niż sześciokrotnie droższy PC oferujący te same , trochę ładniejsze gry...
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Jak chcesz jeszcze kontynuowac swoj wywod czekam na zalaczenie grafiki potwierdzjacych twoja teorie wyssana z palca. Nie dolaczenie screenow/filmow bede uwazal za zamkniety temat. Bo jesli widzisz roznice to podaj screeny. Dziekuje za uwage.
Ile masz lat? 15? Nie więcej. Wyglądasz jak typowy zwolennik onetowej wojny PC vs konsola. Nie będę nic szukał, bo nie mam na takie pierdoły czasu. Naucz się obsługi google, w życiu Ci się to przyda. Nikt nie mówi tutaj o PC za 6k, bo konsola się chowa przy komputerze za 2k. Jeśli tego nie widzisz, to udaj się do okulisty. Nie będę Ci niczego tłumaczył od podstaw, od tego masz internet. Nie mój problem, że przy dobrym PC to Ty stałeś, ale w sklepie.

Gry na PC nie mają oczywiście ogromnego skoku jakości. Na to składają się 2 argumenty. Pierwszy, gry konsolowe ograniczają rynek gier PC - technicznie! Druga, firma wydająca grę na wszystkie platformy np. EA zarabia pieniądze na sprzedanej grze konsolowej, oraz zarabia pieniądze na sprzedaży sprzętu PC. Zyski z konsol = sprzedaż gier i akcesoria. Zyski z PC = sprzedaż gier i podzespołów.

Do tego EA wie, że nie może wykorzystać całego potencjału GPU i musi zrobić celowo podobną grę względem konsoli. Gdyby PC był w pełni wykorzystany to EA nie zarobiłoby na sprzedaży nowej karty graficznej, a rynek konsolowy poszedłby do piachu, bo za porównywalne pieniądze można grać na PC w o wiele lepszej jakości. Nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę.

Gry na PC też nie przeskakują jakiś magicznych barier. Wychodzi sprzęt i się sprzedaje. Wyjdzie nowa konsola też się sprzeda. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że 5 lat (które jak uważają jeszcze zostało) to w grach przepaść. Granicę konsol być może wyznaczy Crytek. Crysis 2 (CE 3.0) jest w stanie pokazać to co PC potrafił w 2007 roku na ustawieniach Medium. Silnika CE 3.0 na Ultra High nie uciągnęłyby nawet 3 konsole połączone ze sobą. O tym jednak można dyskutować tylko z kimś kto grał w Crysis w domu, a nie oglądał filmy z yt.

Konsole nową muszą wyjść w ciągu najbliższych 2-3 lat. Dzisiejsze gry w wielu miejscach wyglądają już brzydko. Za 5 lat będzie syf, brud i ubóstwo.

Dyskusję z kimś kto uważa, że gry na PC wyglądają tylko 'trochę ładniej' uważam za zamkniętą i bezsensowną. Tracę czas i nikogo na siłę nie będę przekonywał. Nie wdaję się w polemikę z kimś kto swoje wywody opiera na tym co przeczytał/zobaczył w internecie.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
co takiego gta iv ma lepszego na PC oprocz tektur i wyzszej rozdzielczosci ? NIC.
Jeśli to jest nic to co jest wg Ciebie wyznacznikiem jakości grafiki? Mam pc za 1,3k i grafika jest dużo lepsza od tej z Xa, np GoW w wersji pc na max ustawieniach wygląda dużo lepiej niż GoW2 na x360 i mam stałe 60fps przy zwolnionym taktowaniu grafiki!
Swoją drogą ortografia się kłania:p
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Porównanie Xboxa do PCta moim zdaniem jest bez sensu. To tak jakby porównać np. Audi A4 z Audi R8.

To, że np. w X'ie nie ma AA i innych bajerów za bardzo nie widać, siedzisz ok. 3-5 metrów na kanapie od telewizora i takich szczegółów nie widać. Na PC musi być AA bo siedzisz jakiś metr, dwa od monitora i takie coś kuje w oczy. To, że w GTA jest mniej samochodów też akurat mi jakoś nie przeszkadza, ba, nawet tego nie zauważyłem :)

PC moim zdaniem (nawet najlepszy) ma jedną wadę, gry się tam zacinają (niektóre bardziej, niektóre praktycznie wcale). Na tych słabszej z małej wydajności, na tych lepszych, bo to np. jakiś program coś robi w tle, itd., komputer w czasie gry wykonuje x innych procesów w tym samym czasie, a konsola tylko po prostu wszystko skupia na grze ;) - Takie jest moje zdanie, nie jestem jakimś super informatykiem, ale z tego co wiem, to tak jest.

Przy PC szybciej się męczysz, siedzisz na tym fotelu i po 3-4 godzinach **** Cię boli, a tak, usiądziesz/położysz się na kanapie i grasz na konsoli.

Osobiście do gier wolę konsolę, chociaż przez 6 lat maniaczyłem na PC ;) Na konsoli da się pograć z REALNYMI znajomymi jednocześnie (np. na dwa pady), na PC niby też, ale wiadomo, że to nie to samo.

Przypominam wam, że to temat 'xbox w połowie swojego życia', a nie 'X360 vs. PC'

Pozdrawiam ;)

Btw. jak chcecie zaje*istej grafiki, to polecam wyjść na dwór, mówię wam, grafika cudo, pełne AA, rozdziała nieograniczona, kolory odziwo strasznie realistycznie!
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
To jest prawda co ktos tu napisal - technologicznie gry multiplatformowe musza byc tak robione, zeby dzialaly wszedzie dobrze, co oznacza ze sa ograniczane technologicznie przez konsole i dlatego nie ma kosmicznego skoku. Wezmy taki Crysis (only PC) - do tej pory wyglada lepiej niz 99% gier na konsole.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
5m od telewizora HD? To jaka przekątna tego telewizora? 120 cali? Maksymalna odległość od telewizora przy rozdzielczości 1080p to 1.6 przekątnej ekranu, dla 720p to 2.35 przekątnej. Dla 42 calowego telewizora maksymalna odległość powinna wynosić 1.7m lub 2.5m. Wiem, rzecz gustu, ale nie 5m od tv bo efekt jest taki sam jak siedzenie głową w monitorku.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom