xbox 360 dzwięk przestrzenny

michanow

Użytkownik
Użytkownik
siema chcę podłączyć xboxa do kina domowego, tak, żeby był dźwięk 5.1 oraz obraz w hd, kino posiada wyjście hdmi i optyczne, da się tak zrobić, żeby nie trzeba było kupować jakiś przejściówek i kabli (mam kabel hdmi i optyczny) Proszę o pomoc.
 

PlamKa

Użytkownik
Użytkownik
ta, jasne podłącz xbox;a do telewizora na hdmi , i kino domowe tez i bedzie ok
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
tak mam podłączone i nie ma dźwięku przestrzennego, jest zwykły, ale dzięki za odp. Jakieś jeszcze propozycje?
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master

michanow

Użytkownik
Użytkownik
czyli jednak muszę kupić dodatkowy kabel, Bill chyba trochę przesadza, k****
tyle rzeczy jeszcze muszę kupić do konsoli, żal, dobra temat do zamknięcia.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Nie musisz kupować. Mozesz też rozebrać kabel component
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
ale ja nie mam kabla component :confused:
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Eee nie dostałeś do Xboxa tego kabla?

Jak nie to kup audio adapter. Koszt ok 50zł ale dużo plusów. Sam tak używam i nie narzekam
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
mam nowego xboxa z MM i nie dostałem tego kabla, mam tylko composite
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
No o ten chodzi :D Tam masz wyjście optyczne prawda? Tak żeby rozebrać wtyczkę...

Ale ma to sporo minusów:

- kabel jest długi i się ciągnie
- przy przełączaniu sygnału wyświetlania (np xbox=> tv) konsola się resetuje

Dlatego kupiłem ten audio adapter
- krótki
- nic się nie resetuje
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak masz hdmi w kinie domowy to powinien byc dziwek 5.1 wiec sprawdz w ustawieniach konsoli ustawienia dzwieku.
 

Ohara

Użytkownik
Użytkownik
jak masz hdmi w kinie domowy to powinien byc dziwek 5.1 wiec sprawdz w ustawieniach konsoli ustawienia dzwieku.

może ma tylko to wejście nie obsługuje HDMI audio.
Jakie kino?
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
kino to LG HT903TA a na pudełku pisze HDMI Input for HD Set-top or Game Console, cokolwiek to znaczy:)
 

Dzozefo

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli masz wejście i wyjście HDMI w kinie domowym to podepnij xboxa przez kabel HDMI do kina na wejście , a z wyjścia HDMI połącz TV. To musi działać
 

Ohara

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli masz wejście i wyjście HDMI w kinie domowym to podepnij xboxa przez kabel HDMI do kina na wejście , a z wyjścia HDMI połącz TV. To musi działać
NIE MUSI np. starsze modele denona miały tylko przelotkę tzn. ze jak podepniesz kablem HDMI to uzyskasz tylko obraz oraz dzwiek na TV, nie będzie dźwięku z głośników kina.Spróbuj może przez kabel Optyczny powinno być ok.
Edit.Nie zapominaj także o zmianie ustawień w menu konsoli na Dolby Digital 5.1
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
no ale jak przez kabel optyczny to muszę kupić przejściówkę, a ja chciałem podłączyć bez kupowania żadnego kabelka, spróbuje tak jak pisze Dzozefo, jutro dam znać, ale może pójdzie bo w kinie mogę wybrać kilka źródeł dźwięku m.in. aux, aux opti,HDMI IN, ipod także spróbuje.
 

MaciekPRO

Użytkownik
Użytkownik
Będzie dobrze :)
 

michanow

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli masz wejście i wyjście HDMI w kinie domowym to podepnij xboxa przez kabel HDMI do kina na wejście , a z wyjścia HDMI połącz TV. To musi działać
Dziękować, dziękować i jeszcze raz dziękować. TO DZIAŁA , efekt 5.1 zaj***sty
 

Do góry Bottom