Xbox 360 Elite czy Xbox 360 Slim? Prosze o pomoc.

NejiHyuga

Świeżak
Świeżak
Witam!
Mam zamiar kupic xbox-a 360. Wiem ze na rynku konsol troche sie zmienilo i czasy kiedy mozna bylo wybierac (w sklepie) miedzy Xbox 360 Arcade a Xbox 360 Elite przeszly w zapomnienie. Teraz kroluje Xbox 360 Elite ale microsoft stworzyl dla wlasnego wyrobu konkurenta w postaci zaktualizowanego Xbox-a 360 Slim. Wiem ze wszystko co pisze nie jest dla was nowoscia, chcem tylko w jak najlepszy sposob napisac nurtujace mnie pytanie ;]
Zeby pomoc:

- Konsole mam zamiar przerobic, poniewaz niemam zamiaru wydawac majatku na gry (to raczej w zaden sposob nie ulegnie zmianie)
- Dodatkow tez niemam zamiaru kupowac poniewaz kompletnie na tym sie nie znam i w sumie nawet niewiem co mozna dodac do tego cudenka :)
- Grac przez Internet moze... jesli... [to w pytaniu dotyczacym Xbox-a 360 Slim :p)

W role wchodzi:

1. Xbox 360 Elite 120GB
a.) i tutaj pytanie czy lepiej kupic uzywanego przerobionego czy nowego nie przerobionego?
b.) czy granica 800-900zl starczy na nowego Xbox-a 360 Elite?
c.) czy slawny halas towarzyszacy przy graniu z plyta w srodku stacji jest az tak uciazliwy? (moze do czego mazna porownac to natezenie halasu)

VS

2. Xbox 360 Slim
a.) moze to podstawowe pytanie ale czy ta wersje mozna przerobic? Wiem ze ma nowa plyte glowna Vanhall.
b.) [rew. z pytania b.)] czy granica 800-900zl starczy na nowego Xbox-a 360 Slim? (Czy 4GB czy 250GB?)
c.) czy z przerobionym xboxem 360 slim polaczony z livebox-em przez wifi byl bym w stanie grac ze spolecznoscia xbox liva?

Pytania moga byc za bardzo konkretne, wiem ze wstukanie hasla "Xbox 360 Elite vs Xbox 360 Slim" w google nie boli. Jednak mnie chodzi o profesjonalne doradztwo poniewaz zakup takiego sprzetu przez kompletnego laika moze byc straszne w konsekwencjach :p

Wszystkim dziekuje za szczere odpowiedzi.
 

raflooldz

Banned
Póki co na slimke nie ma lt+, na dniach będzie ale do pierwszych i drugich napędów, ponoć produkcja październik-listopad i wyżej odpada póki co, więc jakbyś brał slima, szukaj z datą produkcji wcześniejszą parę mies.

Przy kupowaniu Elite patrz również na datę produkcji oraz na zasilacz (musi być 2009 i 150W, wtedy jest to JASPER), wersja Jasper uchodzi za najlepszą i bezawaryjną co każdy potwierdzi. ;)

Jakbyś był zainteresowany zakupem przeróbki odezwij się, bo mam konsolę przerobioną (jasper) jak i dwie nieprzerobione (jasper i slim) na sprzedaż, może coś Ci się spodoba, temat w dziale sprzedam założę wieczorkiem więc ewentualnie zajrzyj tam.
 

Matti1231

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli masz zamiar przerobić konsolę i nie grać przez neta to ja Ci proponuje kupić używaną i przerobioną Elite 120 gb, którego znajdziesz w granicach 650-800
120 GB powinno wystarczyc by zainstalowac gry na dysku oszczędzić napęd i zminimalizować hałas

Nowego Slima da się przerobić tylko po większych kosztach http://xboxforum.pl/uslugi-f49/przerobka-xbox-360-slim-tylko-u-nas-69173.html za 4 gb zapłacisz 700 zł ale lepiej dołożyć 200zł i kupić 250 gb ogólnie konsola chodzi cichutko i można powiedzieć że w tej wersji praktycznie jej nie słychać
 

NejiHyuga

Świeżak
Świeżak
Z tego co to jest Lt+ nie zrozumialem nic, przepraszam za moja nieznajomosc ale swiat elektroniki jest mi calkowicie obcy. Nigdy nie uczylem sie w tym kierunku ani takze za bardzo sie tym nie interesowalem. Wywnioskowalem tylko tyle ze Lt+ i Lt ma cos wpsolnego z graniem w gry na pirackim oprogramowaniu (czy cos takiego :p).
"raflooldz" bardzo Ci dziekuje za odpowiedz i oferte mi zlozona lecz zakup konsoli jest przewidziany na koniec Kwietnia lub polowe Maja.

"Matti1231 " czyli wychodzi na to ze na zakup Xbox-a 360 Slim 4GB razem z przerobieniem musialbym wydac ok. 900zl? A 250GB ok. 1100zl? (wiem matematyka wyzsza ^^)
Z graniem przez internet jest tak ze chialbym bardzo, ale jezeli sytuacja nie pozwoli ubolewac nad tym nie bede. Oczywscie takze dziekuje za odpowiedz.
 

raflooldz

Banned
tak LT+ to aktualnie najnowsza przeróbka, która pozwala grać po sieci na kopiach zapasowych gier ;)

co do przeróbki za 200 zł to się kompletnie nie opłaca, dokładają Ci napęd zewnętrzny i konsola wygląda tragicznie jak jakiś megazord ;D

do kwietnia/maja na pewno będą przeróbki slimek, jak nie lt+ to zapewne inne, więc aktualnie na ten temat za dużo nie podyskutujemy, bo np jutro może ms zbanuje wszystkich co mają lt+ jakimś sposobem, a może zrobi to w kwietniu, maju, a moze w ogole ;)

ja bym celował w slimke, jeśli masz wifi w domu, ogólnie design slima jest całkiem ciekawy.
 

NejiHyuga

Świeżak
Świeżak
Zawsze mowie ze liczy sie dzialanie nie wyglad ;] Chociaz na wyglad nie jestem bez obojetny, wydaje mi sie ze szala zwyciestwa pod wzgledem wygladu wg. mnie jest blizej "Elitki" niz Slima. Niewiem dlaczego ale z wygladu wydaje mi sie ubozszy niz Elite, moze ze wzgledu na kuracje odchudzajaca ^^
 

pobier

Użytkownik
Użytkownik
To ja dodam coś od siebie. 4 miechy temu miałem wybór między Slimem a Elite i zdecydowałem sie na Elite Jasper właśnie. Elite moim zdaniem ładniejszy, z dyskiem jest więc cichy, no i można przerobić. Ja nie przerabiałem, bo gry drogie nie są(troche polowania na allegro i można dobrą okazje za 20zł w miare nówke kupić). No i po przeróbce zawsze strach na live, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie ban :D Ale uważam, że Elite, do tego z płytą jasper to najlepszy wybór.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Jak masz zamiar przerobić konsolę to tylko Xbox 360 Elite (Jasper) :)
 

kretos666

Banned
Użytkownik
Świeżak
Kupisz za te pieniądze i SLIMA i ELITA ;)
Tylko teraz pytanie należy do Cb będziesz piratem ;) i złodziejem przerabiając konsolę i ściągając gry z neta.
Czy jak normalna osoba kupisz Slima i będziesz grał na ORYGINALNYCH Grach ;)
Wybór należy do Ciebie moi poprzednicy dosyć dokładnie opisali Ci wszystko.
 

NejiHyuga

Świeżak
Świeżak
"kretos666 "
Zgodze sie ze w pewnym sensie moj zamiar moze dac mi miano zlodzieja, ale takie jest zycie na swiecie jest o wile wiecej przekretow ;]
A ja korzystam tylko z luki.

Z tego co widze wiecej glosow jest za Xbox-em 360 Elite (Jasper) wiem ze to sprawdzony sprzet ale czy nie uwazacie ze zrazacie sie do Slima ze wzgledu na to ze jest swiezakiem? :p Wkoncu Elite tez mialo kiedys swoje poczatki i swoje potkniecia?
 

Do góry Bottom