xbox 360 elite - zepsuty port hdmi - słaba jakość przez komponent

cierzyn

Świeżak
Świeżak
Witam i proszę o radę,
Zepsułem port hdmi w moim xboxie 360 elite (zaczepiłem o kabel) i okazało się, że naprawa/wymiana jest nieopłacalna. Poradzono mi, żebym zakupił kabel komponentowy i jakość będzie porównywalna. Tak też uczyniłem ale po podłączeniu bardzo się zawiodłem ponieważ jakość jest bardzo zła a obraz powiększony (mam tv sony bravia full hd). Grać się odechciewa ponieważ obraz nie odpowiada oryginałowi (widać ok 70% obrazu). Proszę o informację czy tego powinienem się spodziewać po komponencie czy może powinienem jakoś ustawić rozdzielczość bo z tego co czytałem tu i ówdzie jakość na komponencie powinna być podobna do hdmi! W telewizorze nie widzę za bardzo ustawiania rozdzielczości, jest tylko przełącznik na komponent.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Zobacz jeszcze w ustawieniach rozdzielczości na xboxie
 

cierzyn

Świeżak
Świeżak
w ustawieniach hdtv mam włączone 480p i jak próbuję ustawić więcej to wraca do 480p. Jakiś pomysł?
 

Futri

Użytkownik
Użytkownik
weź zobacz ustawienia wyświetlania obrazu w TV i zmień np. na wide i wtedy ustaw na wyższa rozdzielczość na xboxie
 

mlodybalon

Użytkownik
Użytkownik
Na oryginalnym kablu komponent masz suwak przy wtyczce do tv i tam jest wysoka jakość i normalny tv. Może tam masz przesunięte na normalny tv i przez to. U mnie na komponentowym kablu tv 37cali śmiga praktycznie tak samo jak na hdmi.
 

cierzyn

Świeżak
Świeżak
Na oryginalnym kablu komponent masz suwak przy wtyczce do tv i tam jest wysoka jakość i normalny tv. Może tam masz przesunięte na normalny tv i przez to. U mnie na komponentowym kablu tv 37cali śmiga praktycznie tak samo jak na hdmi.
o to właśnie chodziło! w moim przypadku to był mały przełącznik przy wtyczce do xboxa. Nareszcie wygląd HDMI!!! Dzięki wielkie!
 

Do góry Bottom