XBOX 360 i PC

waldek_007

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Zaraz pewnie napiszecie mi, że ten temat już był omawiany, ale przejżałem posty i nic nie pasuje do mojego problemu a mianowicie: połączyłem xbox 360 z PC za pomocą kabla sieciowego poprzez router, konsola łączy sie z internetem natomiast komputer i xbox nie widzą się - system operacyjny windows media center. W systemie wyłączyłem zaporę i nic. Ustawiałem w WMP 11 udostepnianie bibliotek itd. Bardzo proszę o pomoc - może ktoś wie jaka jest przyczyna. Pozdrawiam.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
oryginalny system??? znajduje ci xboxsa w bibiotece WPM11, masz na rouetrze o na xpeku wlaczona obsluge UPNP??? jak nie to czy skonfigurowane masz porty?
 

waldek_007

Świeżak
Świeżak
Kriss77. Gdzie w xp i routerze (d-link 524) włącza sie obsługę UPNP? Jeżeli chodzi o konfiguracje portów to przecież konsola sama sobie wyszukała odpowiednie do połączenia sie z internetem konfiguracje. Gdzies wyczytałem, że wystarczy podłączyć komputer i konsole do router'a, wyłączyć zapore w systemie oraz udostepnić bibliotekę w WMP11 i będzie wszystko grało. A tak na prade do WMP 11 nie widzi również mojego xbox'a :(.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Problem tkwi pewnie w UPnP , mialem tak samo , do czasu kiedy zaznaczylem w opcjach obsluge UPnP , przeczytaj sobie moj ostatni post w tym TEMACIE , moze pomoze ;-)
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
troche inne polaczenie bo nie przez router ale pisza tam o portach http://x360iso.org/o-konsoli/11478-multimedia-na-x360-dzieki-wmp-3.html
poczytaj tu
upnp na xp wlaczysz przechodzac do polaczen sieciowych - menu zaawansowane - opcjonalne skaldniki sieci - uslugi sieciowe - interfejs urzytkownika UPNP
ale jak ty laczysz sie przez router to poszukaj takiej opcji w rouetrze. (znalazłem cos takiego po angielsku "Log into the web-based configuration, access the Tools page, then the Misc. button."
pokombnuj.
 

waldek_007

Świeżak
Świeżak
Na poczatku dziękuję za zainteresowanie moim tematem. I UPNP mam zaznaczone w PC a konsola w trybie automatycznym wykryła połączenie z siecią. W konfiguracji routera nie mogę znaleźć takiej opcji "Log into the web-based configuration, access the Tools page, then the Misc. button." Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może poradzicie mi jak ustawić ręcznie porty?
 

waldek_007

Świeżak
Świeżak
UPNP w routerze mam włączone (enabled) i dalej nic.
 

Do góry Bottom