Xbox 360 Największy Bubel

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Ręce opadają co jest z tymi Xboksami półkroku temu mój pierwszy Xboks dostał E74 był to Falcon wyszedł Jasper to sobie pomyślałem że będzie lepiej więc 23 Listopad kupiłem nowego Xboksa Premium w sklepie zasilacz 150W dada produkcji 12/03/2009 wszystko było oki do dziś włączam suk..... i co wyje jak pralka po 40min dwie czerwone diody co 10min :mad: konsole przerobiłem w środę :mad::mad:.
Napisałem tego posta dla innych jako ostrzeżenie ten bubel nawet miesiąca nie wytrzymał w porównaniu z Falconem wytrzymał aż 13 miesięcy.
 

vaalery

Użytkownik
Użytkownik
Pewnie przy przerobce go uszkodziles z konsola trza sie odpowiednio obchodzic


Ja tam zaluje za zamiast xboxa nie kupilem nowego kompa ale za 3tyg mam urodziny pozniej jeszcze boze narodzenie to w nastepne wakacje kupie sie owiele lepszy niz mialbym kupowac w te wakacje
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Mam doświadczenie po pierwszym xbosie wiem jak to wygląda konsola była przerabiana przy mnie nic nie było grzebane został tylko fleszowany napęd nic poza tym konsola chodziła prawie cały miesiąc normalnie dziś nagle zaczęła buczeć i czekam na jakiś błąd zapewne wyskoczy E74 więc to nie moja wina, może zabiły ją temperatury na polu przez ostatnie tydzień temperatura nie schodziła poniżej 30C ale bez przesady nie będę czekać jak spadnie śnieg do hu.......ja
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
buczy ci konsola tak ?? to nie czekaj na błąd jak ten de....... pod drzewem tylko rozkręć i sprawdz może coś wleciało ci w wiatraki i dlatego tak jest , ja jakoś mam konsolę od ponad 2 miesięcy i tyle jest przerobiona i nic działa tak jak od nowości jest to jasper oczywiście.

I dodam że nie żałuję zakupu ani trochę , a i teraz mi wpadło to skoro masz ją od tak nie dawna to odeślij na gwarancję zapewne jeszcze masz gwarancje tego co przerabiał chyba że ci nie dał gwarancji to cie w wałą zrobił to odeślij do MS.
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Altres niby co miało by mi wpaść w tą szczelinę od wiatraków one kręcą się tak szybko i głośno że raczej nic tam nie ma może miałem pecha i jakiś zwalony był od początku albo jakiś stary xboks w nowej obudowie serwisowany to jest, nie będę go otwierał bo jest plomba już jutro idę do sklepu niech to dziadostwo wymieniają na nowego
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze powiedz gdzie stała konsola i czy miała dostęp do świeżego powietrza. Sporo ludzi trzyma konsole w szafkach pod tv czy innych meblach gdzie sprzęt nie ma czym oddychać.
 

mesmi8

Użytkownik
Użytkownik
Moją konsole kupiłem w 2007 roku. Jest to wersja Premium z dyskiem 20GB wyprodukowana pod koniec 2006r. Nie raz i nie dwa katowaliśmy ją z kumplami i skrzynką piwa przez wiele godzin i nigdy nic się z nią nie działo. Raz tylko zawiesiła się podczas grania w GTA4. Więc przynajmniej dla mnie konsola Microsoftu to porządny i bezawaryjny sprzęt. Chyba szczęście mi dopisało po prostu. ;)
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Konsola leży z metr od ściany na wielkim biurku sama z monitorem 24 calowym ma pełno powietrza w pokoju mam 24C na razie wielkie okno otwarte i nie pada słonce do niego (to jest taki pokój przeznaczony właśnie to rozrywki nic poza tym w pokoju prócz fotelu nie mam) postawie wiatrak niech ją jeszcze dotlenia
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wentylatory się zwaliły i tyle wymieniasz na nowe i błędu przegrzania nie będzie
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Zmień pastę.
Radiator się odkleił z jednej strony a X pod nim nie dociska równo.
Prosta usterka 15min roboty.
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
no spoko tylko to nowa konsola i nie będę się w nic bawił jest gwar..... nie wymieniają na nową ale chodziło tu o sam fakt że się coś zepsuło i nie piszczcie że to moja wina konsola ma bardzo dobre warunki powinna wytrzymania conajmniej 6 lat jak moja PS2
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
powinna wytrzymania conajmniej 6 lat
Masz błędne informacje.
W xboxie użyto cyny bezołowiowej a jej okres przydatności i uniwersalności waha się w granicach 12mieisęcy potem spawy puszczają.
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
acha czyli kupujemy jakby zepsutą konsole a ja myślałem że mój wcześniejszy Falcon miał pecha szkoda szkoda bo fajna konsolka :( PS3 też jakieś specjalne wytrzymałe nie jest czyli polega to na zrobieniu jak najwięcej ilości bubli i opchanie frajerom nie mają gwar... że dożyje następnych świąt
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Sprawa jest prosta.
Wymogi unii europejskiej nakładają na producentów srogie normy użytecznych materiałów.
Cyna ołowiowa która byłą stosowana kiedyś jest praktycznie niezniszczalna ale szkodliwa dla środowiska.
Cyna bezołowiowa ma wytrzymałość dość krótką i zaczyna się po nim utleniać i krystalizować.
Sprzęt nie jest przez to długo wytrzymały.

Cyna bezołowiowa doskonale sprawdza się w łączniach dużych powierzchni ale niestety wykorzystanie jej w xboxach szczególnie że spaprano już same obudowy BGA procesorów nie dja za dużej gwarancji niezawodności.

I mamy co mamy.

Można to poniekąd nazwać bublem.
 

otacon

Użytkownik
Użytkownik
(...) więc 23 Listopad kupiłem nowego Xboksa Premium w sklepie zasilacz 150W dada produkcji 12/03/2009 (...)
a ja kupiłem w grudniu 2008 konsolę z datą produkcji 2012 więc się obawiam, bo widzę, że te kupowane z przyszłą datą produkcji padaja :D
@Apache jak mogłeś kupić "23 Listopad" konsolę z datą produkcji "12/03/2009"? stary kup mi xbox'a 720 :D

Edit:
to w takim razie Ci pogrubie i pokoloruje:p

Edit:
o rany.. popsul Ci sie Xbox.. nowość:p Nikt tu nie wiedział, że xboxy się psuja.. masz gwarancję to wyślij naprawią Ci albo wymienią bebechy.
a co do pomyłki była oczywista dla Ciebie! czytający nie mają szklanej kuli i nie wiedzą co autor miał na myśli.. cześć z tych rozgarniętych inaczej tutaj zaraz by się doszukiwało teorii spiskowej :p

Edit: od zasilacza z tego co wiem wyskakują 3, ale ręki uciąć nie dam
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
o co ci chodzi konsola została wyprodukowana w 13 dzień 03 miesiąc 2009 rok a dokładnie w Poniedziałek w Marcu 2009 roku a ja kupiłem w Lipcu 23 ???

o rany pomyliłem się i z tego powodu musiałeś mi napisać posta może wszystkim zacznijmy pisać że się gdzieś pomylili albo zapominali przecinka zrobić!

Jeśli można prosił bym modów o uśniecie tematu bo nikomu się zapewne nie przyda jutro konsola ląduje w servisie miałem pewnie jaką uszkodzoną wersie o dziwo chodzi od 3 godz i nic nie wyskakuje. A czy te dwie czerwone diody mogły wyskoczyć od nie zbyt dobrze doczepionego zasilacza?
 

KuKiKaZMaN

Użytkownik
Użytkownik
Mój FALCON wytrzymał 18 miesięcy i RROD, naprawiony został, ale buczy niemiłosiernie :(
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętajcie że naprawa RooD bądź E74 polega na nałożeniu nowych połączeń lutowniczych.
Jeśli naprawi wam ktoś konsole i podkręci wentylatory na 12V możecie mu to oddać i powiedzieć że wcale nie życzyłeś sobie podkręcania wentylatorów.
Jeśli po serwisie masz podkręcone wentylatory to oznacza że serwis wie że odstawił X-clamb albo inny bubel i dlatego zwiększył przepływ powietrza w konsoli.
Pamiętajcie że naprawa polega na usunięciu usterki na nie modowaniu innych podzespołów.
Ale jak znam życie pseudoserwisanci będą się upierać że tak musi być bo polepsza to chłodzenie.
 
S

sebool12

Guest
DF Apache widać miałeś pecha i trafiłeś na uszkodzonego jaspera ;/, a tak po za tym, oddałeś go na gwar? Jaką płytę główną ci dali ?
 

DF Apache

Użytkownik
Użytkownik
Wczoraj oddałem do sklepu kazali mi czekać do 2 tygodni więc zobaczymy jak dostane to od razu was powiadomię co to za cudo będzie :D
 

Do góry Bottom