HOT! Xbox 360 otrzymał pierwszą aktualizację systemową od 2 lat

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl

Microsoft wyskoczył jak filip z konopi z tą aktualizacją. Amerykański gigant przypomniał sobie o Xbox 360... po 2 latach!

Xbox 360 dorobił się przed weekendem aktualizacji systemowej 2.0.17526.0. Microsoft ograniczył się w informacji dołączanej do pliku do stwierdzenia, że aktualizacja "wprowadza szereg małych poprawek bugów i usprawnień".

Czy to działania związane z próbą zatrzymania piratów/hakerów na Xbox 360? Przeglądając grupy dyskusyjne miłośników software'u typu "homebrew" wydaje się, że tak. Dzięki wprowadzeniu aktualizacji 2.0.17526.0, osoby ze zmodyfikowanymi egzemplarzami Xbox 360 nie mogą korzystać z usług online.

Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.

Sony od lat wydaje aktualizacje, które nie zmieniają nic konkretnego, prawdopodobnie w celu załatania znanych dziur w zabezpieczeniach. Firma przypomina sobie co jakiś czas w tym kontekście o PlayStation 3 i o PlayStation Vita.

Przy okazji... odpalacie jeszcze Xbox 360 czy przesiedliście się już definitywnie na Xbox One?

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Już jest dawno ten kernel na sieci do wygenerowania

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
co to znaczy ?
że soft nad którym, przypuśćmy pracowali 2 lata jest już złamany ?
Użyłem konkretnego skrótu myślowego ale wierzę że zczaisz :D
Chodzi o to, że zapewne w związku z wejściem RODO w życie wypuścili łatkę na xbox360, która zapewne nie zmienia prawie nic, poza wyświetleniem komunikatu o przetwarzaniu danych osobowych (po instalacji update i próbie zalogowania się do xbl taki monit się wyświetlił). W mojej ocenie - nie było ani nad czym siedzieć, ani co łamać. Ot zwykła aktualizacja, bez żadnych konkretnych zmian.

A rozdmuchali to jakby wypuścili młot na piratów.

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Po aktualizacji na najnowszy firmware z xbl rgh działa, podsumowując

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dual nand panowie, zaktualizowana z xbl i rgh działa. Kernel do rgh też wygenerowany najnowszy.

Gilban1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja też tak myślę że aktualizacja miała związek tylko i wyłącznie z RODO i akceptacją regulaminu o danych osobowych.

Ja odpalam konsolę po to aby pobrać grę z Golda lub ją zakupić. Mianowicie jest takie dziwadło, że gdy chcę taką grę w ramach gold za free zakupić np najnowszy Sonic & All-Stars Racing Transformed to z poziomu Xbox 360 klikam kup i gra za free się kupuje i zaczyna pobierać. Gdybym chciał to zrobić wpierw z poziomu Xbox One to musiał bym podać kartę kredytową. A tak jak z poziomu Xbox 360 grę zakupię (ten o kartę kredytową nie krzyczy) to z poziomu Xbox One wyświetla później że gra jest już moja. Czyli takie są dziwne kwiatki. Dlaczego - nie wiem.

Dodatkowo do Xbox 360 slim którego mam (wersja Trinity (Valhalla) podwójna wtyczka zasilacza, błyszcząca z srebrnymi brzegami) mam kinect i kilka fajnych gierek do ćwiczenia i nie tylko.

Dodatkowo po jakimś czasie wymieniłem dysk w Xbox 360 z 250 GB, który był w komplecie na 500 GB, które przez jakiś czas były w sprzedaży. Oczywiście oryginalny a nie podróbka. Dzięki temu działają gry z jedynki, we wstecznej zgodności.

Oczywiście ja Xbox 360 nigdy nie przerabiałem. Dzięki temu przy goldzie zawsze mogłem sobie online pograć.

Oczywiście jedną i drugą konsolę, gdy nie używam zawsze zakrywam, dzięki temu kurz nie sypie się do środka.

Ostatnia edycja:

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Jak to? Pytałem serwisanta kiedyś i powiedział mi że nie. No chyba że dual nand wtedy tak.
Kiepski serwisant bym powiedział no i zależy też kiedy to było :)
Jest możliwość pogrania na live przy samym rgh, ale ban wcześniej czy później będzie.
Znam takich co pograli 2 godziny więc raczej wcześniej niż później ;)
Słyszałeś kiedyś o niezbanowanym kv ? Generalnie gra nie warta świeczki, ale połączyć się idzie. Dualnand ? To już inna bajka.

Gilban1
Dobrze prawisz. Gry na X360 są dzisiaj w takich cenach, że praktycznie każdego stać
....w myśl idei "stać Cię na konsolę to stać Cię też na Call of Duty i Golda za 50zł"
Pozdrawiam ;)

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom