Xbox 360 RGH falcon, kilka pytań początkującego

mefa

Świeżak
Świeżak
Witam, chcę kupić falcona przerobionego na RGH, jest to wersja arcade z 256mb kartą pamięci.
Zadawałem pytania sprzedającemu ale jest średnio obeznany w temacie i nie potrafił mi jasno odpowiedzieć na kilka pytań więc zwracam się z prośbą do Was.

1) jest to konsola przerobiona RGH i tutaj cytuje "prawdopodobnie Matrix Glitcher lub CoolRunner Rev.C".
Jako, że do konsoli jest dodana memorka 256mb to w takim razie gdzie mieści się cały system operacyjny od konsoli, jest wewnętrzna pamięć na to ? Bo twierdził, że FSD nie mógł wgrać, bo "za mało miejsca".
2) docelowo nie chciałbym korzystać z tej memorki ponieważ mam kilka dysków twardych, 2,5" na usb, zwykłe 2,5", czy po podpięciu któregoś z tych dysków mógłbym zainstalować bez problemu FSD, trzymać na nim obrazy gier i instalować je ? głównie chodzi mi o gta5, ale nie tylko, także starsze gry: czyli w skrócie mam samą konsolę, dysk 500gb usb i czy to będzie śmigać ?
3) kolega twierdzi, że musi być zainstalowany oryginalny dysk od xboxa, żeby to w ogóle wszystko chodziło, czyli wystarczy podpiąć zwykły dysk na usb i nie muszę się już bawić w żadne memory cardy, pendrive'y żeby w pełni korzystać z uroków RGH ?
4) czy do falcona mogę zamontować wewnętrzny dysk twardy 2,5" ?
 

dadas123456789

Użytkownik
Użytkownik
1 ....
2 podpinasz dysk pod usb, format na FAT32 i śmiga
3 jak box bez rgh to kolega ma racje ale jak z rgh to objetnie jaki dysk/pen itp
4 mozesz zaontować

P.S. jakbyś chciał instalować GTA V to musisz sformatować dysk z poziomu konsoli, ale to doczytasz szczegóły jak juz bd brał się za instalacje
 

mefa

Świeżak
Świeżak
Czyli FSD mogę wgrać nawet jak żadna pamięć masowa nie jest podpięta do konsoli ?
Do gta5 potrzebuję jeden dysk z fat32 na obraz i drugi sformatowany pod system konsoli na instalację gry tak ?
Zwykły dysk 2,5" podpinam w miejsce napędu dvd ?
 

dadas123456789

Użytkownik
Użytkownik
pomyśl logicznie jak nie będziesz miał żadnej pamięci to na co wgrasz FSD???, wgraj go na dysk ktory będziesz miał podpięty do kolcka i na ktorym będziesz miał gry

nie musisz miec 2 dysków , formatujesz z dasha i masz go w xfat, pierwsza płytę wrzucasz do folderu Content a 2 tam gdzie trzymasz gry (2 przerabiasz do god lub xex, pierwszej nie)

jeśli puścisz tam kabel sata z płyty głownej to mozesz. łatwiej jest albo włożyć dysk 2,5 do oryginalnej obudowy dysku M$, lub trzymać go na usb
 

mefa

Świeżak
Świeżak
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Stąd moje pytanie gdzie mieści się oryginalny system operacyjny xboxa ? :) na tym memory card siedzi ?
Napęd dvd od x'a ma normalne wejście sata, czy jakieś specyficzne ? No i na pewno trzeba coś pokombinować z zasilaniem, bo nie ma standardowego od dysku twardego tylko jakieś małe białe. W zasadzie najwygodniej by było zamontować w środku bo by się nie majtał na usb a dodatkowej kieszeni na oryginalny dysk ta konsola nie posiada.
No i czy nie ma różnicy w wydajności gier, czasie wczytywania i klatkach na sekundę czy dysk będzie podłączony przez oryginalną xboxową obudowę czy przez usb ?
Czyli jak przerobię ten dysk usb na standard xboxowy to z poziomu windowsa już nie będzie widoczny i gry będę musiał przerzucać przez ftp ?
 

dadas123456789

Użytkownik
Użytkownik
"system operacyjny xboxa" to Nand jest wlutowana na płycie głownej, te memory card służyło do zapisywana save. (możesz je wywalić)
Odnośnie dysku poczytaj tutaj http://xboxforum.pl/sprzet-237/rgh-dysk-3-5-zamiast-napedu-125589/
http://xboxforum.pl/sprzet-237/dysk-pod-rgh-porady-i-problemy-144888/
Jak przerobisz z poziomu konsoli to po podczepieniu do kompa możesz go otworzyć programami róznymi np Horizon
przejrzyj sb ten temat znajdziesz tutaj podstawowe informacje http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-jtag-rgh-poradnik-uzytkownika-v1-8-a-145552/
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Witam, chcę kupić falcona przerobionego na RGH, jest to wersja arcade z 256mb kartą pamięci.
Zadawałem pytania sprzedającemu ale jest średnio obeznany w temacie i nie potrafił mi jasno odpowiedzieć na kilka pytań więc zwracam się z prośbą do Was.

1) jest to konsola przerobiona RGH i tutaj cytuje "prawdopodobnie Matrix Glitcher lub CoolRunner Rev.C".
Jako, że do konsoli jest dodana memorka 256mb to w takim razie gdzie mieści się cały system operacyjny od konsoli, jest wewnętrzna pamięć na to ? Bo twierdził, że FSD nie mógł wgrać, bo "za mało miejsca".
2) docelowo nie chciałbym korzystać z tej memorki ponieważ mam kilka dysków twardych, 2,5" na usb, zwykłe 2,5", czy po podpięciu któregoś z tych dysków mógłbym zainstalować bez problemu FSD, trzymać na nim obrazy gier i instalować je ? głównie chodzi mi o gta5, ale nie tylko, także starsze gry: czyli w skrócie mam samą konsolę, dysk 500gb usb i czy to będzie śmigać ?

3) kolega twierdzi, że musi być zainstalowany oryginalny dysk od xboxa, żeby to w ogóle wszystko chodziło, czyli wystarczy podpiąć zwykły dysk na usb i nie muszę się już bawić w żadne memory cardy, pendrive'y żeby w pełni korzystać z uroków RGH ?
4) czy do falcona mogę zamontować wewnętrzny dysk twardy 2,5" ?

Nie bierz falcona. Poszukaj jaspera bądź slima.
 

Do góry Bottom